Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vajon miért nem hívnak be még...

Vajon miért nem hívnak be még pályakezdő informatikus állásokra interjúra sem, amikor van IT diplomám?

Figyelt kérdés

2019. máj. 31. 09:07
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
#23 nekem nem úgy tűnik. Lenne egy villanyszerelő szakmája, KATÁs vallakozassal annyi munkája lenne, hogy jövő nyárra is be lenne táblázva. Havi 1 millió meglenne tisztán...
2019. jún. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
44%

Mindenesetre ijesztő számomra, hogy szakirányú diplomával, gyakorlással, lelkesedéssel, a legnépszerűbb irányba se veszik fel a Kérdezőt...


Ez a nagy IT, ahol hiány van és csak a tudás számít.

2019. jún. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
60%

Volt a jelentkezéseim között olyan cég is, amelynél kiírta a LinkedIn, hogy 23 db jelentkező van összesen.


Más esetekben viszont azóta újra fent van az a hirdetés vagy épp még mindig, többször frissítve - pl a Profession-ön.


Én pedig annyi esélyt se kaptam ez utóbbi esetekben, hogy interjú vagy telefon...

2019. jún. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
100%

"Volt a jelentkezéseim között olyan cég is, amelynél kiírta a LinkedIn, hogy 23 db jelentkező van összesen."


A tobbi 200 meg nem LinkedIn-en keresztul jelentkezett hozzajuk...

2019. jún. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
0%
Iszonyatos az informatikus tulkepzrs hazugsag ami van a mediaban minden informatikus kb minimalberes bezzeg a szakmunkasok... Mind mikkiokat keres hetente
2019. jún. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
23%

36-os: gyakorlatilag olvashatatlan a válaszod.


Az persze átjött, hogy mindenki menjen szakmunkásnak. Nem unod még a mantrát? Vagy Orbán fizet minden kommentért?

2019. jún. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:

Az IT munkaerőhiány lényege, hogy a cégek nem nagyon tudnak és/vagy akarnak kezdőkkel mit kezdeni, a képzett emberek meg mind dolgoznak itthon vagy külföldön...


Amúgy az IT nem = villanyszereléssel. Ez egy nagyon szerteágazó iparág mára. Én pl. beszéltem a kérdezővel privátban, de teljesen más területen dolgozik és más területen érdeklődik, mint pl. ahol mi keresgélünk.

2019. jún. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:

"Az IT munkaerőhiány lényege, hogy a cégek nem nagyon tudnak és/vagy akarnak kezdőkkel mit kezdeni, a képzett emberek meg mind dolgoznak itthon vagy külföldön..."



Tehát kénytelenek felvenni a zöldfülűeket is.

Én például magamról úgy érzem, hogy előbb-utóbb hasznos munkaerő lennék. Az elején lassan tanulok, később viszont egyre gyorsabban és akkor már kreatív ötleteim vannak, azonnal átlátom a dolgokat, megtalálom a hibákat.

Dehát ha az elején nem kapom meg az esélyt....

2019. jún. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:

"Dehát ha az elején nem kapom meg az esélyt...."


A munkaltatot nem erdekli, hogy mit "erzel" magadrol. Konkretumok erdeklik, milyen tudast tudtal felszedni onalloan, milyen referenciamunkat raktal ossze. Az elejen meg magadnak kell megadnod az eselyt, hogy beleveted magad a szakmaba onalloan teljes gozzel, tanulsz, alkotsz, szoval csak rajtad all.

2019. jún. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
Ezt mind megteszem.
2019. jún. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!