Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vajon miért nem hívnak be még...

Vajon miért nem hívnak be még pályakezdő informatikus állásokra interjúra sem, amikor van IT diplomám?

Figyelt kérdés

2019. máj. 31. 09:07
1 2 3 4 5 6
 11/53 A kérdező kommentje:
Azért voltak sikeres időszakaim is. Ha tényleg mellémál, és hisz bennem valaki, akkor képes vagyok termelni. Olyan szempontból örülnék az interjúknak, hogy önbizalmat adna, hogy valaki érdeklődik irántam, esetleg jobban láthatnám, hogy mit várnak, és tudnék a személyiségemből is mutatni valamit nekik. Jelenleg is az IT-ben dolgozom ugyan, de nem épp egy csúcs cégnél, és örülnék, ha minőségibb helyre kerülhetnék, ahol jobban tudnék fejlődni.
2019. máj. 31. 12:04
 12/53 anonim ***** válasza:
78%
Dolgozz saját projekten! Nem kell nagy dologra gondolni. Viszont előnyt jelent, ha az önéletrajzod mellé küldesz referenciamunkát is.
2019. máj. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 A kérdező kommentje:
Ha webfejlesztés lenne az irány, akkor milyen jellegű projektekre gondolnál? Kisebb blog motorokok, fúrumok írása, vagy ilyen jellegű webalkalmazások?
2019. máj. 31. 13:27
 14/53 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon elszálltál magadtól. Azt csak te hiszed hogy egy IT diplomával a kezedben munkatapasztalat nélkül rögtön mindenkinek kelleni fogsz. Az furcsa nekem hogy állás interjúra se hívnak be téged.Hol szerezted a diplomádat? Ha a Gábor Dénes Főiskolán, akkor ne lepődj meg azon hogy még állás interjúra sem hívnak el.
2019. máj. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
80%
Ha elküldöd a CVdet, meg pár állást, amire jelentkeztél, megmondom mi a baj.
2019. máj. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
42%
Na ennyit ér a nagy IT
2019. máj. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
41%
Valami rendes dolgot tanultál volna inkább, villanyszerelő, ács, asztalos, burkoló.
2019. máj. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, lehet, hogy jobban jártam volna ezekkel a szakmákkal, de kézügyességem se nagyon van :D


Bár ezen a környéken, ahol élek a jó szakik tényleg jól tudnal keresni, az IT-sek meg csak elvannak kb., vagy még az se. Illetve attól is sok függ, hogy az ezen szakmákhoz tartozó iskolákban tényleg arra tanítanak-e, amire kell, és nem másra.


Számomra az IT egyetem, ilyen fordított Mindig TV-s történet volt: Semmi, ami kell, és Minden, ami nem.

2019. máj. 31. 16:52
 19/53 A kérdező kommentje:
14-es. Nem GDF, hanem egy másik szintén neves vidéki egyetem. Nem azt mondom, hogy a google-hoz kellene tudnom bejutni, de azért a garázscégeknél reméltem, hogy többet ki lehet, ebből a sztoriból hozni. Igen, én is sokat hibáztam, de ez azért valahol a magyar felsőokatásnak, és ennek az intézménynek is a hibája, hogy ennyire nem jutottam semmire.
2019. máj. 31. 16:57
 20/53 anonim ***** válasza:
52%
Még mindig nem késő kitanulni valami értelmes szakmát.
2019. máj. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!