Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vajon miért nem hívnak be még...

Vajon miért nem hívnak be még pályakezdő informatikus állásokra interjúra sem, amikor van IT diplomám?

Figyelt kérdés

2019. máj. 31. 09:07
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
74%

Ez durva, hogy szakirányú felsőfokú végzettséggel, a legkeresettebb, webfejlesztő iránnyal is ilyen nehéz.



Én csak OKJ-ra járok és mellett otthon rengeteget tanulok, a tanfolyamnál jóval előrébb járok és az ott szükségesnél többet tanulok.

Szerintem hobbiprojektnek nem nevezhetők azok, amiken dolgozom, de vannak kisebb programjaim, amik napok-hetek alatt készültek el, az egyiket most tervezem újragondolni, újraírni.


Az én esetemben nem is hobbiprojektről van szó és nem Java, se nem Python, vagy C++.



Próbából jelentkezgettem, mondván megpróbálom, legalább addig jussak el, hogy interjúk, előszűrő feladatok során kiderüljön, hogy még nem vagyok alkalmas. Ha meg mégis felvesznek, meglátjuk.

Ráadásul a legelején, tavasz elején, amikor csak nagyon félgőzzel, próbaképp jelentkezgettem, nagyon szépen, ígéretesen indult az egész és majdnem be is kerültem valahova.


Azóta sokkal nagyobb a tudásom, de az utóbbi 1,5-2 hónapban még telefonhívásra vagy feladat küldésére se méltattak a cégek.


Teljesen kétségbe vagyok esve, attól tartok, hogy ha most ennyire magasról tesznek rám, akkor a papír megszerzését követően se feltétlen lesz jobb, lehet, el se sikerül helyezkednem ezzel, soha.

A suliban és otthon az alapvető, szokásos feladatok nagy részét végigcsináltam, az adott nyelvnek, amit tanulok, egyre jobban értem, átlátom a dolgait, a fent említett kis grafikus progikat fejlesztem, a héten az egyik nyílt forráskódú progi kódját nézegettem.

Konkrétan lassan nem tudom, merre tovább.

Ennyiből is nagyon rossz az OKJ, nem olyan kemény... Máshol adnának olyan kemény feladatokat.. Jó, a neten is találnék, csak nem tudom, a hobbiprojekt jobb vagy a kemény feladat, kellene vezérvonal...

2019. máj. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
49%

"és nem Java, se nem Python, vagy C++."


Hanem?

2019. máj. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
40%

"Még mindig nem késő kitanulni valami értelmes szakmát."


Épp azt teszi.

2019. máj. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
73%
Vedd marketingesebbre a CV-det. Állítólag kb. 30 másodperc alatt kell meggyőznünk a HR-est, hogy minket hívjon be. Marketingesebb típusú önéletrajzzal nekem minden nap volt 1-2 interjúm, amíg munkát kerestem.
2019. máj. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
73%

"Nem GDF, hanem egy másik szintén neves vidéki egyetem."

Szintén neves?? A GDF minden csak nem neves felsőoktatási intézmény. Nézd meg ezt a rangsort:


[link]


"Láttam már olyan álláshirdetéseket is, ahol kerestek informatikust (egyebet is), de kikötötték, hogy a GDF -s diplomával rendelkezők kizárva. És nem egyet."

2019. máj. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
100%

"Szintén neves?? A GDF minden csak nem neves felsőoktatási intézmény. Nézd meg ezt a rangsort:"


Szerintem ironizalt. :)

2019. máj. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
67%

"Szerintem ironizalt. :)"

Igazad van. Ezért nem kell kapkodás közben válaszolni, elkövettem ezt a hibát.


Én sajnálom a kérdező helyzetét. Sokan hiszik el azt hogy bármilyen diploma aranyat ér. De a valóság az hogy a szakmai tapasztalat egy gyengébb diplománál sokkal többet ér. Szakmai tapasztalatot szerezni pedig idő, kicsiben érdemes kezdeni és viseld el azt hogy az első munkahelyeden a fizetésed alacsony lesz.

2019. máj. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:

"Viszont lehet, hogy két hónapig deficitet termelek, de utána már tudnék hasznot is hozni nekik. De tudom, hogy sajnos ez kevés cégnek éri meg."


Ez IT világban kb minden cégnek megérné. Két hónap az semmi, te nagyon optimista vagy.


Nem értem miért nem hívnak interjúra se. Engem rengeteg interjúra hívtak fejlesztői tapasztalat nélkül is, de persze aztán ebből jóval kevesebb volt sikeres. Pedig IT diplomám sincs és önéletrajzom se nagy szám.


Az első fejlesztői állásomnál mondták interjún, hogy kb fél év mire hasznot termelek, ezzel tisztában vannak. Nagyjából így is volt, kb 5-6 hónap után láttam, hogy több hasznot hozok, mint a munkabérem és járulékai.

Pár év után mostanság váltottam, itt szerintem még több idő kell a betanuláshoz mert elég nagy és bonyolult rendszer.


Szerintem ne add fel, keresgélj tovább, mert bizony nem mindenhol a kész embert keresik, pláne, hogy olyat úgyse találnak, mert nincs.

2019. jún. 1. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 tozser ***** válasza:
0%

Szerintem már az interjura kűldött levelekkel IS baja lehet. Nem tudom, a sok helytelen ragozás/el irás azok a véletlen műve vagy pedig eredetileg is ugy lettek irva?

Ha azokban a levelekben IS annyi a hiba (elirás) azt olvasva felmerűlhet bennűk az... hogyha IGY ÍR akkor a tudása milyen lehet?

Az az elgondolás hogy "..pár hónapig nem hozok nekik hasznot.." nem áll, mert a CÉGEK NEM KISÉRLETEZNEK MAJD VELE, mert vagy tud vagy nem. Ha nem hoz semmilyen hasznot....nem fogják megvárni azt az időt amig hasznot fog hozni.

A fiam is elvégzett egy rendszergazda oktatást/iskolát, vele is ugyanaz volt a helyzet.Én kérdeztem meg az egyik cég főnökét..akiről nem is tudtam hogy ő a főnök.

"HA senki nem ad esélyt neki hogy bizonyitson, soha sem tud elindulni azon a pályán."Pár napra rá felhivta a fiam és cca. másfél órás beszélgetés után eldöntötte, a rá következő hétfőn már dolgozott is nála.

2019. jún. 1. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
71%
Ha a diploma megszerzése után akarsz belépni a munkaerőpiacra, az már nagyon későn van. Kapcsolatok, felajánlott állások nélkül nagyon nehéz. Ha egyetem mellett nem dolgoztál valami rendes pozícióban (vagyis nem pénztárosként az OBI-ban), ami már releváns tapasztalat, esetleg ahol folytathatnád is a munkát, akkor érdemi mérnöki pozícióba nagyon nehezen fogsz bekerülni. Ezredrangú kódoló droidnak meg azért nem vesznek fel, mert ahhoz meg erősen túlképzett vagy.
2019. jún. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!