Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért tartják úgy rengetegen,...

Pupusz kérdése:

Miért tartják úgy rengetegen, hogy az élet természetes rendje az, ha fix havi fizetésért dolgoznak, más malmára hajtva a vizet a sajátjuké helyett?

Figyelt kérdés
Miért elégszenek meg az emberek a kevéssel, még ha látszólag biztonságosnak tűnik is, a kiszolgáltatottsággal, a függőségi viszonnyal életük végéig, a fizetésükre várva állandóan, aztán a nyugdíjukra, meg az emelésekre? Ami persze mindig kevés, ezen pedig mindenki panaszkodik állandóan. Miért nem vállalnak kockázatot még a fiatalok sem ezen a téren, miért gondolkodnak ők is kizárólag fix fizetéses állásban? Ha fiatalon nem vállalnak kockázatot, akkor sosem fognak. Miért nem hajlandók az emberek változtatni a biztos rosszon a bizonytalan jóért? Mindezt pedig miért adják tovább és tovább, generációról generációra? Mi ebben a logika?

2019. jan. 12. 07:20
1 2 3 4 5 6
 31/55 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ismétlem, a kérdés nem arra az irreális elvárásra alapozódott, hogy hirtelen mindenki vállalkozó legyen, bármiféle segítség, képzés, szakértelem, ismeretek nélkül. Csupán arra vagyok kíváncsi, hogy miért tartják ennyire "ördögtől valónak" az emberek, miért félnek tőle és miért választják inkább a kiszolgáltatottságot? Miért ennyire alacsony rá az igény és mintha egyre kisebb lenne? Egy munkahely az csak egyetlen láb. Az embernek ideje sincs más lábakon állni. Vállalkozóként lehet az embernek több cége, több tevékenysége, több üzlete, több kiadott ingatlana, több befektetése stb. azaz több irányból érkezhet passzív jövedelme, amiből felkészülhet az esetleges nehezebb időkre. A munkája sokkal inkább lehet hobbi, még ha időszakosan neki is nehéz. Akár egy évre is elmehet szabadságra, képezheti magát tovább, belefoghat valami másba, mint addig, előbb elmehet nyugdíjba, ha akar. Míg egy munkahely esetén elég egy válság, betegség és oda lesz. A vállalkozó pedig, ha a jó időkben gyűjtött tőkét, válság idején bevásárolhatja magát olcsón akár sok, vagy drága ingatlanokba, aztán a válság elmúlásával megtöbbszörözheti vagyonát. Persze mindez így leírva megbotránkoztató lehet sokaknak, mert nyilván nem ilyen egyszerű, az ördög a részletekben rejlik, de ha az ember halad egy cél felé, akkor egyre csak közeledik hozzá, míg el nem éri, vagy meg nem közelíti kielégítő módon. Többen írják, hogy "álomviágban élek". Ezt már rengetegszer megkaptam az életben sokaktól, mégis most meg lehet nézni azokat, akik mondták és az én életemet. Nem dicsekedni szeretnék, csak épp sok tekintetben találkozott az "álomvilágom" a valósággal hosszú évek alatt. Miért ennyire taszító, ellenszenves dolog álmodozni? A nagy dolgok mindig álmodozásokból születnek. Az ősember is kockáztatott, "álmodozott", amikor mamutra vadászott, nem nyúlra. Elsőre elég irreálisnak tűnő elképzelés lehetett egy ekkora állatra vadászni, de hosszabb időre jól lakhatott vele a törzs. A háborúkban is mindenki kockáztat, ami végig kísérte a történelmet, ne adja a jóisten, hogy újra át kelljen élni ilyet, de könnyen lehetséges. Az összes feltaláló, felfedező, tudós álmodozott, amelynek a gyümölcseit most mindannyian élvezhetjük. Miért rossz dolog álmodozni és haladni a megvalósítás útján? Miért csak a bevett, örökölt, hagyományos rossz út elfogadott társadalmilag? Miért olyan szörnyű kitaposni az embernek a saját útját, ami rá van szabva, nem mások elnyűtt gúnyáját magára erőltetnie? Rulettre pedig nem szándékozom feltenni a pénzem, ahogy az egyik válaszoló javasolta, mert annak az eredményére nincs befolyásom, nem tudom irányítani az eseményeket. Várom a további válszokat, észrevételeket, kritikákat, amelyeket szívesen veszek. Köszönöm a közreműködést!
2019. jan. 13. 07:20
 32/55 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, most már áruld el, légy szíves: vállalkozó vagy vagy sem (már válaszoltam a kérdésedre, szóval ez nem off) ?

Ha igen, mivel foglalkozol?

2019. jan. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:

Ja, az lemaradt, hogy ha olcsón vettél lakást és aztán drágán kiadod, ahhoz nem kell válallkozónak lenni, mert azt magánemberként is meg lehet tenni.

Azt írod, meg lehet nézni a Te életedet, meg másokét.

Nos, ezzel a kijelentéssel azért vigyázz, mert egyszer fent, egyszer lent: van olyan ismerősöm, aki 15-20 évvel ezelőtt lenézett, hogy 40 évesen még egy lakást sem tudok felmutatni: azóta nekem lett lakásom, Ő meg nyomorog (pedig egykor igen jól élt, jó foglalkozása van), kocsiját eladta, albérletről albérletre vándorol, már csak szobát tud bérelni, lakást nem és nemrég én adtam neki kölcsön.

2019. jan. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:

" Egy munkahely az csak egyetlen láb. Az embernek ideje sincs más lábakon állni. "


De igen, sokan vállalkoznak a főállás mellett.


"Vállalkozóként ... Akár egy évre is elmehet szabadságra,"

Azért megnézném én azt a vállalkozást, ahol 1 évig nem foglalkozol a vállakozással- jó eséllylel a szemedet is kilopnák... :-( .


"A vállalkozó pedig, ha a jó időkben gyűjtött tőkét, válság idején bevásárolhatja magát olcsón akár sok, vagy drága ingatlanokba, aztán a válság elmúlásával megtöbbszörözheti vagyonát."


Aztán, ha már nem pürüg úgy az ingatlanpiac, akkor meg nem győzi kitalálni, miből tartsa fenn a lakásokat.

Tudom, ez most, a felpörgött ingatlanpiacnál furcsán habgzik, de nem volt az olyan régen, amikor üresen álltak Bp-en is a lakások, mert nem akarta senki kivenni.

Meg a Balatonnál sorra adogatták el az üdülőket, mert nem tudták fenntartani.

2019. jan. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 A kérdező kommentje:
Igen, vállalkozó vagyok. Több mindennel is foglalkozom, de ezek közül egyből is simán meg tudnék élni. Viszont, mivel többször előfordult, hogy egyszerre több láb is kiesett, ezért nem állok le az építkezéssel. Igen, volt hogy egy évig nem dolgoztam, pihentem, képeztem magam, olvastam, a hobimnak éltem, regenerálódtam. Egy-két hónapot minden évban pihenéssel töltök és nem dől össze a világ. Egy tévhitet szeretnék eloszlatni a vállalkozással kapcsolatban, ha megengeditek: A vállalkozó nem (csak) azt jelenti, hogy a saját cégében, cégeiben cégvezető. Az ügyvezető igazgató, vezérigazgató egy fizetett alkalmazott, még ha jól fizetett is, aki koordinálja a cég működését. A tulajdonosok, befektetők érdekeinek, elvárásainak megfelelően persze. Ráadásul mindezt nem egyedül teszik, hanem egy csapatban, azaz nem tehetnek meg bármit, mert leváltásra kerülnek, sikkasztás, csalás esetén pedig bíróság elé és soha többet nem lesz ilyen állásuk, mert hamar elterjed a hírük a piacon. A befektetőt, tulajdonost pedig a profit, a növekedés érdekli. Ha ez megfelelő ütemben halad, kialakult a megfelelő csapat, akkor miért ne mehetne el pihenni, hosszabb időre, vagy alakíthatna ki egy másik üzletet, ha ahhoz van kedve? Ha észrevettétek én elsősorban a szabadságról, függetlenségről, szuverenitásról igyekszem értekezni és az érdekel, hogy képesek az emberek erről ilyen könnyedén végérvényesen lemondani? Az én személyem ebben a kérdésben egyébként teljesen lényegtelen. Itt az elvről van szó. Egyébként a nulláról kezdtem bármiféle segítség nélkül, több mint 20 évvel ezelőtt. Akkor is azt mondta a legtöbb ismerősöm, barátom, szüleim stb. hogy álomvilágban élek, menjek inkább dolgozni, mint mindenki más "rendes ember". Mára belátták, hogy igazam volt és természetesen segítem őket, ahol tudom, de legtöbben kétségbeesetten igyekeznek bizonyítani alkalmazotti útjuk helyességét, persze sikertelenül és nem vágnak bele, pedig elég profi segítséget kapnának hozzá, kiterjedt kapcsolatrendszerrel. Ez az, amit nem értek. Ráadásul tudják nagyon jól, hogy ez nem vezet sehova és szenvednek tőle. De mégsem akarnak rajta változtatni. Csak panaszkodnak. Nekem pedig ez rosszul esik. Olyan, mintha pl.: a gyerekem éhezne, de nem fogadná el tőlem az ételt. Egyszerre sértő és fájó.
2019. jan. 13. 09:24
 36/55 anonim ***** válasza:
100%

"Míg egy munkahely esetén elég egy válság, betegség és oda lesz. A vállalkozó pedig, ha a jó időkben gyűjtött tőkét, válság idején bevásárolhatja magát olcsón akár sok, vagy drága ingatlanokba, aztán a válság elmúlásával megtöbbszörözheti vagyonát."


Mondjuk ugyanezek igazak mindkettő esetén. Alkalmazott is gyűjthet tőkét és vehet olcsón ingatlanokat válság idején. Vállalkozó is mehet csődbe válság miatt.

2019. jan. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:

Annyi sebből vérzik a kérdező, hogy nem győzném sorolni...


Pl.: ha én a multinál mondjuk összetöröm magam egy autóbalesetben és egy hónap betegállományba vonulok akkor pont semmi nincs. Nem rúgnak ki, nem fokoznak le... Várnak vissza szeretettel ha felépültem. Most volt egy kollégának egy nagyon csúnya autóbalesete, közel egy évig lábadozott, most jött vissza.


"volt hogy egy évig nem dolgoztam"

Ezt akkor teheted meg ha van hozzá elég pénzed. Az lényegtelen, hogy miként szerezted.


"Az ügyvezető igazgató, vezérigazgató egy fizetett alkalmazott, még ha jól fizetett is, aki koordinálja a cég működését."


Ja, csak egy induló vállalkozásnak a legritkább esetben van arra pénze, hogy finanszírozzon egy ügyvezető igazgatót, ami nem minimálbér + 20e zsebbe ha értelmes és tehetséges, hanem milliós tétel. Akinek meg 20 éve bejáratott cégei vannak az más kérdés, de akkor ne úgy közelítsd meg a kérdést, hogy "miért nem mer vállalkozni a magyar fiatalság?"


"én elsősorban a szabadságról, függetlenségről, szuverenitásról igyekszem értekezni"

Igen, ez az ami egy induló vállalkozásnál gyakorlatilag NINCS, mert a saját vállalkozásod rabszolgája leszel heti 168 órában amíg beindul az üzlet - ami nem pár hónap, hanem pár év. Aki nem így tesz az vagy nagyon szerencsés (de akkor akár lottózhatna is) vagy nem lesz sikeres.

2019. jan. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 A kérdező kommentje:
Nem állítottam, hogy azonnali a siker. Nem ér meg pár évet a függetlenség? Az ügyvéd jelölt is évekig bojtárkodik, mielőtt saját irodát nyit. Aztán felvesz ő is bojtárokat. Az orvos is rezidensként kezdi. A sikerhez mindig készen kell állni a változásra. A világ nem áll meg soha ott, ahol éppen mi tartunk. A hosszú pihenéshez pedig nem elsősorban vagyon szükséges, amit felélünk, hanem passzív jövedelem, amiből megengedhetjük magunknak. A munkának pedig nem kényszernek kellene lennie, hanem lehetőségnek a kiteljesedésre.
2019. jan. 13. 10:27
 39/55 anonim ***** válasza:
82%
Mintha valami csodatermékes mlm coach süket dumáját olvasnám...
2019. jan. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 A kérdező kommentje:
Nem szándékozom itt semmit értékesíteni, senkinek. Köszönöm, enélkül is szépen megvagyok. Csupán érdekel a téma.
2019. jan. 13. 10:35
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!