Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nézik le sokan a a...

Miért nézik le sokan a a szakmunkásokat?

Figyelt kérdés
Akar a komuveseket,festoket,burkolokat,barkit. Egyszeruen lenezik,pedig op epitik azt amiben a gazdag emberek is élnek.
2018. nov. 23. 17:22
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy viszont a szakmunkások addig örüljenek, amíg egyáltalán van munkájuk. Mármint akik most kezdik az úgymond karrierjüket, nem a 40-50 évesek. Mert a legegyszerűbb mesterségeket már simán megcsinálják robotok ma is. Jó, Magyarország mindig lemaradásban van, de belátható időn belül ide is be fog gyűrűzni, ahogy az automaták is begyűrűztek annakidején, amiből kólát tudtál vásárolni pénz bedobásánál.


Na, ami már Magyarországon is működik: van a Tescoban automata pénztár. Nem azt mondom, hogy nem kell egyáltalán pénztáros egyik napról a másikra... de nem kell annyi.

Önvezető metró működik a négyes metró vonalán! - nem kell annyi metróvezető...


Érzékeled a tendenciát, hmmm? :P


És ez még semmi, hát már 3D nyomtatóval egész házakat nyomtatnak bizonyos országokban (nem kell majd kőműves és a többi), teljesen önvezető autókat tesztelnek, ami nemcsak hogy kötött pályán közlekedik mint a metró, de majd analizál és döntéseket hoz.


És azt kell hogy mondjam, hogy ugrásszerűen fejlődik a technikai potenciál, már nem is csak arról van szó, hogy a mechanikus, ismétlődő cselekedeteket tudja átvenni egy robot, de már pl. a facebook arcfelismerő technikákat alkalmaz, ami emberi közreműködés nélkül el tudja dönteni, hogy ez az az ember-e, aki a fotón látszik.


Itt a gépi "deep learning" bmeg, mikor már döntéseket is képes hozni a gép.


Ébresztő, inkább ezt kéne tudomásul venni, mint hasonló önigazolásos kérdéseket gyártani. A sarkantyúkészítő is egy tisztes, megbecsült foglalkozás volt annakidején, csak hát egy jó ideje nem mész már vele semmire...


Úgyhogy uzsgyi tanulni inkább, ha nem akarsz 30 évesen munkanélküli vagy csöves lenni - mert a nyugati országokban erre kitalált garantált alapjövedelem itt tuti nem lesz, csak közmunka, vagy börtön csövességért :> Minél bonyolultabb, gépi úton nehezebben elvégezhető munkád van, annál kevésbé valószínű, hogy a te életed során még elveszi azt egy robot. És itt ne a HR-esekre gondolj, mint a diplomások istencsászáraira, azokat is ugyanúgy fél perc helyettesíteni...

2018. dec. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Mint írtam, az iparban dolgozom, napi szinten foglalkozom robotokkal, robotcellákkal, volt dolgom autópari beágyazott rendszerekkel, a gyártó berendezéseinkhez rengeteg alkatrészt nyomtattunk. Az a szint amit te vázoltál, nagyon messze van még, de nem lehetetlen. Igazából minden pénz kérdése, most is meg lehetne oldani az országban működő összes gyár olyan szintű automatizálását, hogy nem kellene gépkezelő, operátor, de még karbantartó sem. A nagy kérdés az, hogy kinek van erre pénze? Mert hogy az autóipari beszállítóknak nincs, az biztos. Ha nekik nincs, kinek van, vagy kinek lesz? :) Létezik olyan berendezés, amely kötőanyaggal együtt egymásra pakolja a téglát, lefesti a falat, de ezeket a berendezéseket üzemeltetni, főleg megvásárolni, egy komplett brigád 10 éves bruttó jövedelme (nem túloztam) akiknek a hatékonysága 10x akkora mint ezeknek a gépeknek. Szinte bármelyik boltban vásárolhatsz rádiófrekvenciás villanykapcsolót, nem kell vésni, csövezni, vezetékelni a falban. Még sem veszik meg, mert 5-10x annyiba kerül, mint egy hagyományos kapcsoló. Hozzáadod a vevőegység árát, már meg sem éri. Továbbá már egy évtizede lehet kapni elektromos autót, de az utakon még mindig 60-70%-ban dízelt, 30-40%-ban benzines gépeket látni. Nyilván nől a számuk, de a belsőégésű motoroké is. Úgy gondolom addig lesz jó biznisz az elektromos autó, míg azt is meg nem adóztatják. Van egy olyan oldala is a dolognak, hogy kevés az elektromos energia. Előbb lesz energiaválság, mint hogy önvezető autók mászkáljanak Kelet Európa útjain. Bár ahogy a németeket elnézem, amilyen szintű ipari hanyattlásban vannak, náluk sem lesz ilyesmi egyhamar. Aki ma szakmunkás, annak 30 év múlva is lesz munkája. Be fog következni az amit írtál, de kicsit nagyobb távlatokban kell hozzá gondokozni. A most felnövekvő generáció az, aki képes lesz olyan mennyiségű értelmiségi munkaerőt kitermelni, hogy ki tudják szolgálni a 4. ipari forradalomban megalkotott rendszert. Az őket követő generáció pedig már valószínűleg használni is tudja.
2018. dec. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!