Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az hogy sokan...

Miért van az hogy sokan lenézzik a szakmunkásokat? (pedig keményebben dolgozznak mint akinek van diplomája. )

Figyelt kérdés
2009. dec. 23. 20:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

azért ne mondjuk, hogy keményebben dolgoznak. fizikai munka és szellemi munka teljesen más. Mind2ben ki lehet dolgozni a beled.


Ismerősöm hivatlban osztályvezető és szó szerint szétdolgozza az agyát. Többet melózik mint egy villanyszerelő ez tuti. Van, hogy éjfélkor is otthon tolja. Mindezt a városáért. nah mind1.



szal amúgy a fizikai munka egy jó ideje le van nézve.

Én nem nézem le azt akinek ez a szakmája ezt akarja-szereti csinálni, rájuk is szükség van.


Lenézni azt nézem le, aki saját hülyeségéből önhibájából nem tanult tovább vmi egyszerű melót tol és közben meg irigykedik arra akinek több a pénze mert tanult, ilyenből van bőven.


Mellesleg sokan lenézik most a diplomásokat is, hisz a legtöbbjük jelenleg sokkal kevesebbet ér mint egy szakmunkás. sok a munkanélküli diplomás.

2009. dec. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Amúgy nem minden szakmunkás féltékeny. Valamelyik többet keres külföldön mint egy diplomás.
2009. dec. 23. 20:23
 3/23 anonim ***** válasza:
48%
Most miért tiszteljenek az emberek olyant,aki áll napi 8órában egy szalag mellett, ugyanazt a monoton lélekölő munkát végezve amíg be nem zár a gyár,aki bármikor helyettesíthető,és a munkájához semmi észre nincs szükség,csak jó fizikumra?
2009. dec. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

de most be akarod bizonyítani, hogy a szakmunkás jobb mint a diplomás?

nem minden diplomás nézi le a szakmunkást. reagálva a hozzászólásodra. lány vagy amúgy ugye?



mellesleg nekem sincs diplomám, mégis szellemi munkát végzek elég jó pénzért.

2009. dec. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Nem akarom bebizonyítani hogy jobbak a szakmunkások!.Úgyanúgy megvan mindenkinek a szakmája amit szeret. Csak én a környzetembe úgy veszem észre hogy lenézzik őket. És lány vagyok:)
2009. dec. 23. 20:27
 6/23 anonim ***** válasza:
81%

igazából szakmunkás és szakmunkás között is van különbség.


van aki szereti amit csinál és van aki nem akar tanulni ezért gyorsan letol egy pár éves szakmunkásképzőt ahol érettségizni se kell és annyi. ez utóbbi emberke ha szarul él és elégedetlen és azt leszólja aki többet keres meg olyan beszólásokkal jár mint pl "de szerencsés vagy, hogy ilyen sokat keresel", stb, az valóban lenézendő.


de mint mondom az aki így tervezte és jó szakember az becsülendő. Egy jó vízvezetékszerelő egy jó lakatos, stb jól tud keresni ha ügyes.

2009. dec. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Én diplomás vagyok.

És nem nézem le a szakmunkást, hanem inkább tisztelem.

A kétkezi munkás nélkül az értelmiségi ugyanúgy meg lenne lőve mint a kétkezi munkás a vezető értelmiség nélkül.

Ezt valahogy így kéne felfogni.

Aki meg emiatt lenéz az egy nagy lóf.sz ember.

Persze ez csak akkor működik, ha a szakmunkás se szól le, meg nem röhög ki, azért, mert én más területen vagyok jó, a szellemi munka területén.

2009. dec. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!


Én átlátom a helyzetet, amit épp ecsetelsz... De egyúttal 2 sztereotípía is van a kérdésédben.


1. Szakmunkásokat lenézi mindenki.

2. A diplomás emberek kevesebbet dolgoznak.


Csak tudd én dologoztam építkezésen 3 hónapot, nyáron 50 fokban, betont furikoltam földet ástam, reggel héttől délután 5-ig. Minimál órabérért.


Mindehez hozzá jön hogy egyetemen tanulok gépészmérnöknek.


Szóval míg dolgoztam kinéztek a munkások, egyetemen pedig kérdőn néznek rám ha mondom hogy építkezésen dolgoztam, erre a gazdag csemete fia: "NEKTEK NINCS ANNYI PÉNZETEK?!" Mondom NINCS.


Rátérve a lényegi kérdésre: Ritka a rendes becsületes jó szakmunkás, asztalos, esztergályos, kőműves. Ugyanis sok a slendrián, alkesz, lusta, aki épp annyit dologzik hogy ne haljon éhen. Persze van olyan is aki egyetemi tanulmányaim tudásanyagával rendelkezeik, ismerem ő esztergályos, és bármit rábízok, tom nem ad ki fos munkát a kezei közül, becsületes.

Azonban volt olyan is (villanyász), hogy nem volt képes rendesen kivésni a falat a vezetéknek, és a plafonon meg a falon, kis dombocskák keletkeztek. Úgy kirugtam mint macskát sz@rni. Szakmunkások közül pedig valaki többre hivatott mint ami, azonban van olyan diplomával rendelkező akinek, egy csorba baltát nem adnék a kezébe sem. De összeségében azért tanulok hogy legyen papírom, ha lessz papírom akkor lehet olyan munkám amivel nagy pénzt lehet szaggatni (Műszaki végzetség, humánnal kitörölhetetd) De nagy felelősség is, sokmilliók repkednek ide oda stb... nembeszélve arról ha egy szakmunkás leteszi a munkát hazamegy onnantól nem érdekli mivan a munkával, de én ha pl igazgató vagyok, hétvégén ünnepekkor dolgoznom kell itthon, mert valami nem várhat hétfőig, állandó idegeskedés stb.

De már az egyetem is ilyen. Karácsony első napján tanulnom kell, mert 30-án vizsga.


Szóval a legtöbb probléma onnan ered hogy a szakmunkás nem látja át a diplomás ember munkáját, de diplomás meg lenézi a szakmunkást... szóval nem egyszerü dolog. akár innen akár onnan nézem...

2009. dec. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Mert most az a divat,hogy mindekinek diploma kell.Akkor is, ha soha nem tudja hasznosítani.A diplomások között is sokan vannak,akik nem érnek semmit,és nagyon műveletlenek.A szakmunkás pedig nem az,aki a szalag mellett áll.Ők csak betanított vagy segéd munkások,és elég nekik a 8 általános is.A szakmunkások mögött is sok tanulás áll.Nem elég a szakmunkásképzőt elvégezni,sok gyakorlat is kell ahhoz,hogy jó szakmunkás legyen.Nélkülük a diplomásoknak nem lenne fedél a fejük felett, a mérnökök elképzeléseit senki nem valósítaná meg stb.

Mindkét rétegre szükség van,és senkit nem lenne szabad lenézni,amiért nincs diplomája,és a diplomást sem kellene isteníteni.

2009. dec. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:23

Aki ezt csinálja nem szakmunkás hanem egy kb. 8 általánost végzett személy akit csak gyári munkára vesznek fel..

Gondolom a kérdező festő-, burkoló-, villanyszerelő-, stb. szakmákra gondolt..

2009. dec. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!