Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az hogy sokan...

Miért van az hogy sokan lenézzik a szakmunkásokat? (pedig keményebben dolgozznak mint akinek van diplomája. )

Figyelt kérdés
2009. dec. 23. 20:05
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Én szakácsnak tanulok. Na arra merje mondani valaki, hogy nem sok figyelem és tudás kell! :D


Engem nem érdekel, hogy kinek mije van, én az embert nézem legbelül.

Tény, hogy vannak sztereotípiák: szakmunkás hülye, buta, blabla, diplomás: beképzelt, önelégült, stb, de ez embertől függ, hogy ki milyen.


Nekem annyi bajom van a szakmunkással (pedig én is az vagyok), hogy mikor érettségiző suliba jártam, oda aztán tényleg az alja nép járt. Volt normális is, de kevés. Hála az én osztályomban csak tinik vannak, azt még elviselem. :)) (én idősebb vagyok náluk 3-4 évvel, mert érettségiztem és úgy jöttem utána ide)

De, aki szereti és akarja csinálni, az nem fog kibukni.

2009. dec. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:
68%

Őszintén, mi jut eszedbe, ha meghallod a "szakmunkás" szót? Nekem egy kőműves vagy ács, aki egész nap elmelózgat, közben elfogyaszt 3 doboz cigit meg 10 üveg sört, aztán a koszos ruhájában felpattan a Simsonjára, hazazörget, magához vesz egy kiló kolbászt, bemegy a nappaliba, lerúgja a macskát a kanapéról, hogy le tudjon ülni, bekapcsolja az öreg Videoton tv-t, elkezdi nézni a híradót, aztán 5 perc múlva kiordít a feleségének, hogy "Bözsi, b**meg, hozd be a söröm!"


Szvsz ez az életvitel lehet az oka. Persze nem minden szakmunkás ilyen alacsony színvonalú, mint a leírt példa, de akadnak ilyenek is, és sajnos az ember hajlamos arra, hogy általánosítson :)

2010. szept. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Szerintem sokan nem tudják elképzelni, hogy valaki egész életében kétkezi munkát végezzen, hisz az ember szabadidejében otthon is elbarkácsolgat, főz, vagy megcsinál otthon ezt-azt akár hobbiból, vagy hogy ne kelljen mindig szakmunkást hívnia sok pénzért. A munkáról elsősorban az irodában végzett tevékenység, a szellemi jelleg jut eszébe sokaknak jó néhány év megfeszített tanulás után, ahol nem a fizikumra, kézügyességre van szükség. Én is hiába keresnék jobban szakmunkásként, akkor sem akarnék az lenni, meg munkaruházatot viselni, nem füllik a fogam ehhez.
2020. júl. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!