Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy van az egy munkahelyen...

Hogy van az egy munkahelyen hogy a meglevő embereket se tudják fizetni de új embereket vesznek fel?

Figyelt kérdés

Hogy van az egy munkahelyen hogy a meglevő emberek hónapoik óta nem kapnak teljes fizetést mert állítólag nincs pénze a munkáltatónak, és ebben a szituációban új embereket vesznek fel?

Azokat miből fizetik, ha a cég saját állítása és a gyakorlati helyzet szerint is még a meglevő embereit se tudja kifizetni?


Ezen a héten 3 új ember lett felvéve-mire és miből fogják ezeket kifizetni? Ehhez persze semmi közöm alapvetően, de ahhoz van közöm hogy a jogosan járó béremet /bérünket nem kapom /kapjuk meg mert állítólag nincs rá pénz.


2018. aug. 28. 12:34
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
Minek írjon neked a szuperokos, mikor két sorral lejjebb megválaszolod magadnak a kérdésedet?
2018. aug. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
Lépj ki a komfort zónádból! Merj változtatni, mérd perelni a céget. Ne aggódj már ennyit egyfolytában. Ha 1-2 hónapig nem lesz állásod akkor sincs semmi, élsz a tartalékokból. Aztán úgyis találat másik, sokkal jobb munkahelyet!
2018. aug. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:

Besz*rás Pestiként félteni az elméleti 160 Nettót is vicc de ugye ez már csak nettó 115E így meg már a viccen túl is megy....

A műszakolós gyárak kerülését megértem, de vannak helyek ahol hiába gyár 1 vagy 2 műszak van csak.

2018. aug. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 A kérdező kommentje:

igen van ilyen fel is vettek volna ujpesten egymuszakos konyvraktarba brutto 140ert netto 90. de mehettem volna az mta - hoz kult kozfogisnak 6 honapra netto 70 kozfogis berert. de mehettem volna 3 muszakba brutto 180ert. bakker 3 muszak es folyamatos munkarend es megcannyit se kaptam volna mint itt az 1 muszakosra...

szoval nem lehet ram mondani h csak ulok a seggemen. keresek. es mit talalok?? ezekeket a szarokat. mind rosszabb meg a mostaninal is.

2018. aug. 31. 05:25
 55/58 anonim ***** válasza:

"Besz*rás Pestiként félteni az elméleti 160 Nettót is vicc de ugye ez már csak nettó 115E így meg már a viccen túl is megy."



Azt lehet tudni miért írjátok a kérdezőnke hogy 160 nettó egy vicc 115 meg pláne vicc Pesten?


Én pesti vagyok, diplomás ember diplomás munkakörben és főállásban kapok nettó 120-at. Igaz tőlem nem nyúlnak le semmit, na de nem is kapok 120nál többet.

És örülhetek hogy egyáltalán van állásom.


Nem hinném hogy a 115 egy vicc lenne én is annyit kapok na jó 5-tel többet, a 160-ért meg a két kezem összetenném de arra esélyem sincs.


Tényleg akkora vicc Pesten 120 nettó? Én diplomás ember vagyok, és itt nálunk a cégnél Dunát lehet rekeszteni a diplomásokkal még a telefonos hölygike is diplomás, és mindenki ilyen összeget kap. Az osztályvezető (nagyon hangzatos) hatalmas felelősséggel valami 20-al többet kap, azt is bruttóban.


Tényleg olyan szar lenne ez?

2018. aug. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:

Pesten a 120 nettó nem vicc? Hát akkor mi? Tesómnak a 13 kerületben az garzonos albija kerül rezsivel ennyibe.

Én Szolnok vonzáskörét ismerem, de már itt is több általában fizu, persze még vannak helyek ahol hülyének nézik az embereket. de vannak olyan helyek ahol bizony 1 műszakos gyár és mégis megkapod 140-150E nettót. (jónéhány ilyet ismerek ahová azonnal felvesznek szinte)

Igaz kétkezű munka de ha többet kap az ember nem biztos hogy megéri a diplomával 30 ezerrel kevesebbet keresni, ráadásul te meg Pesten is élsz.

Pesten A tesco is jobb

[link]


150E netto meg 12 kafetéria. Azt nemtudom hány műszak Pesten de Szolnokon csak 2 műszakos a tesco.

2018. aug. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:

"Pesten A tesco is jobb"


A beledet is kidolgozod hajnalozhatsz éjszakázhatsz se hétvége se semmi.


Akkor már jobb egy csöndes 120-as irodai meló és mellette feketán akármi mert időben és erőben is belefér.

Míg a teszkó mellett se időben pláne erőben semmi se fér bele.

Aludni járjak haza 30-al többért? Akkor inkább bevállalok két fekete takarítást hétvégén és máris megvan a +30 meg akár több is.


Osztrákoknál voltam kinn irodatakarítás 1 hétvége péntek este szombat vas és 250 EUR.=80.000 HUF kb.


1 hétvége alatt. A havi bérem meg 120.....

2018. aug. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:

Remélem 56%-kal nem balázska vagy, mert a 47%os az, bár már vannak kétségeim...


A fekete munkát nem számold én is mondhatnék példát, sőt mondok is.

Ismertem egy festő közmunkást aki kiment osztrákba egy hétvégén festeni és kapott 100 vagy 120 ezret kézbe. Itthon a fizuja meg 52ezer volt kb akkor a közmunka.

De tudok kőműves testvérpárt aki 200-250 nettót kap kőművesként fejenkét cégnél. 2 hónapja meg csináltak egy háznak a színezését 1 segédmunkással és kb 1 hét alatt lett 500 ezrük kézbe

2018. aug. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!