Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy van az egy munkahelyen...

Hogy van az egy munkahelyen hogy a meglevő embereket se tudják fizetni de új embereket vesznek fel?

Figyelt kérdés

Hogy van az egy munkahelyen hogy a meglevő emberek hónapoik óta nem kapnak teljes fizetést mert állítólag nincs pénze a munkáltatónak, és ebben a szituációban új embereket vesznek fel?

Azokat miből fizetik, ha a cég saját állítása és a gyakorlati helyzet szerint is még a meglevő embereit se tudja kifizetni?


Ezen a héten 3 új ember lett felvéve-mire és miből fogják ezeket kifizetni? Ehhez persze semmi közöm alapvetően, de ahhoz van közöm hogy a jogosan járó béremet /bérünket nem kapom /kapjuk meg mert állítólag nincs rá pénz.


2018. aug. 28. 12:34
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
Hagyjátok már ezt a szerencsétlen nyomorékot, annak örül, ha valaki valami megoldást ajánl neki, mert abba rögtön beleköthet. Amíg nem jön a jótündér, hogy egyik kezével beletegye Balázska zsebébe a hiányzó bérét, a másikkal pedig jól elverje a csúnya, gonosz főnökét, addig itt nem lesz csend (opcionálisan le is pippanthatja ezt a szánalmas kretént). Hagyni kell, hadd hőbörögjön magának, a moderátorok meg hátha győzik olyan ütemben törölni a kamukérdéseit, ahogy felteszi őket.
2018. aug. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 A kérdező kommentje:
soha senki semmifele megoldast nem ajanlott nekem. mert az h birosag hagyjam ott stb az NEM MEGOLDAS. miert nem? mert HOVA MENJEK? ezert nem!!!
2018. aug. 29. 18:39
 33/58 anonim ***** válasza:

"soha senki semmifele megoldast nem ajanlott nekem"

Nem hát.

tegnap 16:44-kor: "Kell hozzá egy erős magas fa meg egy kötél ami simán bírja a súlyod...:)"

Ez mondjuk nem rossz, neked úgyse lesz jobb, a világ pedig megmenekül a nyígásodtól.

ma 9:50-kor: "Gyerünk szedd össze magad és beszélj a főnökséggel, vagy menj egyből a bíróságra"

Ja, ez nem jó. A munkaügyi bíróság nem jó, mert ahhoz kellene tenni valamit és jaj, jaj, kirúgnak, jajaj. Meg a főnökséggel se lehet beszélni, mert a vén ganéj akkor is kirúg. Jajaj. Jaj, jaj!

ma 10:27-kor: "Akkor fel kell őket nyomni, te pedig keress új munkahelyet. Ennyire csak nem lehet életképtelen valaki"

Ez sem jó, gondolom, mert más munkahely nincs.

11:49-kor és 14:55-kor is ajánlották, hogy keress más munkahelyet.

Erre a problémára három megoldás van. Az első az, hogy simán lelépsz, aztán szívjon más - ez nem jó neked, mer' ugyan hová is mennél a piacképtelen diplomáddal, amivel azért 13 éve itt vergődsz. Sajnos azóta minden oktatási intézmény bezárt, sehol semmit nem tudtál tanulni, amivel előrébb lennél. Értem én.

A második az, hogy borítod a bilit, hátha kapsz valami kártérítést, amiből elvagy, amíg nem lesz jobb helyed. Ez sem jöhet szóba, mert ahhoz is tenni kellene valamit.

A harmadik az, hogy megpróbálsz megegyezni a főnökkel, hogy csak vegyen már emberszámba. Neked ez sem jó.

Akárhogyan is nézzük, ennél több megoldás nincs, minden más csak maszatolás. A mindent tökéletessé varázsoló jótündér nem létezik, őt felejtsük el. Esetleg ott van még a struccpolitika: homokba dugod a fejed, lesz*rod az egészet, mer' legalább van melód, irodába' dógozol, osztán elleszünk valahogy a csonka fizetésbű' is. Vagy lehet fűnek-fának panaszkodni, hogy neked milyen rossz.

2018. aug. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 A kérdező kommentje:
az utolso!!! MINDEN jobb mint munkanelkulinek lenni. minden. meg egy ilyen hely is.
2018. aug. 29. 20:06
 35/58 A kérdező kommentje:
ja es az hogy a fonok vegyen emberszamba az talan tolem fugg??? nem tole veletlenul?
2018. aug. 29. 20:07
 36/58 anonim ***** válasza:
Ne félj a munkanélküliségtől. Hidd el találsz ennél jobbat, ne parázz ennyire!
2018. aug. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:

Költözés mint opcióra is gondolom van egy érved ha már arra felé ennyire nincs munka.

Helyileg merre vagy?

2018. aug. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:

"ja es az hogy a fonok vegyen emberszamba az talan tolem fugg??? nem tole veletlenul?"

De, csak tőle függ. Te semmit sem tehetsz, szegény, kicsi, szerencsétlen Balázska.

Ha a kamusztorid szerint 13 éve ott dolgozol és szó nélkül tűröd, hogy ne kapj teljes fizetést, akkor igenis tőled is függ a kialakult helyzet. Megalkuszol, fejet hajtasz (tudom, tudom, nem magadtól, hanem azért, mer' hát hová mennél, nem lehet itten ugatni), engeded, hogy rugdosson. Ha pedig valaki ennyire megalázkodik, azt a kedves főnök nem fogja emberszámba venni, mert ő maga mondott le erről a lehetőségről.

Na, erre mit fogsz kitalálni kifogásként, te gyökér?

2018. aug. 30. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 A kérdező kommentje:
a kifogasom csak az ami eddig: en ma beszolok a fonoknek ( oke) holnap kirug.... mi lesz holnaputan???? hova megyek kozmunkaba? mashova hova kellek sehova!!! es annal meg ez is jobb!!!
2018. aug. 30. 05:45
 40/58 A kérdező kommentje:
koltozes: pesti vagyok. innen hova es minek.
2018. aug. 30. 05:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!