Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem kell egyeseknek...

Miért nem kell egyeseknek dolgozniuk?

Figyelt kérdés
biztos nektek is vannak olyan ismerősötök akik tanulnak és ez elég indok arra,hogy ne dolgozzanak,én már végeztem sulival,de akkor is dolgoztam mikor tanultam,és ba ssza a csőrömet,hogy vannak főleg lány ismerőseim akik egész nap csavarognak strandolnak ilyesmi pedig már 20-21 évesek és évek óta megy ez,ha jön a nyár úgy várják,mint a tinik folyton kiírják iwiwre hogy juujj jön a nyár nem is gondolkodnak azon,hogy dolgozzanak én ha nem mentem volna el nyáron dolgozni suli mellett akkor anyuék lehet ki is dobtak volna és ez idegesít,hogy másoknak meg semmit nem kell csinálni.
2010. jún. 20. 19:49
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
100%

20:15-ös. Szerintem félreértetted a kérdést. Nem azt kérdezte, hogy neki miért kell dolgoznia, hanem hogy másoknak miért nem.


Kérdező. Nincs egységes válasz. Egyiknek azért nem kell dolgoznia, mert gazdag a családja. A másiknak azért, mert elvan szegényen is. A harmadiknak kéne, csak szárik bele. A negyedik nem talál munkát. Az ötödik meg valójában dolgozik, csak te nem tudsz róla. A hatodiknak a pasija keres jól.

Azt semmiképp sem javaslom, hogy ez idegesítsen. Az emberek különböző helyzetben vannak és különböző módon reagálnak rá. Könnyen lehet, hogy pár év múlva azok lesznek szárban, akiknek most könnyű.

2010. jún. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
59%
Azért az az első hozzászólás mert sokszor én válaszolok először az ilyen kérdésekre.A gazdagoknál úgy megy,hogy nem kell dolgozni a gyereknek de mindent megkapnak.
2010. jún. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
100%
Azért idegesít kifejezetten ez a fajta hozzáállás,hogy gazdagéknál mindent megkapnak, mert személyesen tapasztalom. Nem származom gazdag családból, csak tudjuk, hogyan kell normálisan bánni a pénzzel, senki nem iszik,cigizik,satöbbi. A villany nem ég, ha nem muszáj, a TV sem megy mindig, és nem állunk egy óráig a zuhany alatt, turikiból öltözködünk. Kívülről mi látszik: A ház fel van újítva, a kert redben van tartva, márkás cuccokban járunk, és mindenünk megvan. Akartam magamnak egy laptopot, dolgoztam érte egy nyáron át + egy írásommal nyertem hozzá egy nagyobb összeget, és megvettem. Naná, hogy mindenkinek az volt az első, hogy újgazdagéknál...Szóval ne ítélkezz, míg nem ismered az érem mindkét oldalát!
2010. jún. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
97%

A szegényeknél is, amennyit bír a család. A szomszéd kínaiban minden délután a kb 12 éves lányuk szolgál ki. Ő most akkor azon akadjon ki, hogy a többi gyerek miért nem dolgozik suli után délután?


Nem azért, de ha megengedhetném, én se dolgoznék nyáron, hanem nyaralnék és lógatnám a lábam. Ha azt mondanák a szüleim, hogy figyelj, édes lányom, adunk pénzt, bulizz, élvezd a nyarat, nem tiltakoznék. Ahogy a kérdező sem :)

Savanyú a szőlő :)

2010. jún. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
93%

figy, örülj, h van munkád.

ha ő nem szorul rá, akkor minek dolgozzon? addig örülj, amíg apuci pénzén emberkedik, és nem abból az adóból, amit te fizetsz be, és ő kap meg segélyként.

addig egy szavad ne legyen.

az ilyen unatkozó kis plázapics.ek engem spec hidegen hagynak.


a bodzaszedők már annál kevésbé.

2010. jún. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
Nézd én is ismerek jó pár embert, akinek nem kell. Ilyen az élet, nekik jobban bejött és kész :)
2010. jún. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondtam a gyerekemnek, hogy ne menjen el nyáriszünetben dolgozni, hanem csinálja otthon a háztartást, mosson, főzzön, takarítson, ne nekem kelljen munka után, másodállás mellett. Így kapott zsebpénzt, a ház rendben volt, megtanult főzni, takarítani. Szerintem többet nyertünk vele, mintha keresett volna egy hónap alatt 50-60 ezer forintot.
2010. jún. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 A kérdező kommentje:
Értem szóval én fogjam be a számat,és dolgozzak mások helyett érdekes szemlélet jó pár embernél,azért köszönöm azoknak akik megértették a kérdésem lényegét:)
2010. jún. 21. 10:36
 19/52 anonim ***** válasza:

Miért mások helyett dolgozol?

Honnan vetted ezt a marhaságot?

Magad helyett dolgozol.Vagy másnak adják a fizetésedet?

Ilyen demagóg dumával nem mész semmire. Azt mondják, hogy csúsztatsz, ettől csak egy lépés a hazugság.

2010. jún. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
Mi módon dolgozol te a strandoló huszonévesek helyett? Tudtommal nem te finanszírozod a strandolásuk. Ne legyél már ilyen irigy, basszus!
2010. jún. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!