Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vállalkozóknak jobb vagy a...

Vállalkozóknak jobb vagy a munkavállalóknak?

Figyelt kérdés
Egy vállalkozónak több pénz jut a zsebébe, de vajon megéri ha az mellet nagy felelősség/teher van a vállán és kevesebb a szabadideje??
2017. dec. 18. 00:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

Ez függ az egyéntől is.

Például ismerek valakit aki imádott a szocializmusban alkalmazott lenni, mert elmondása szerint nem kellett gondolkodnia, mások mondták meg neki mit csináljon, laza élete volt, semmi önállóságot nem követelt. Majd a rendszerváltás után mezőgazdasági vállalkozó lett. Az ember azt gondolná hogy "földesúrként" a több tízmilliós gépek meg földek birtokában maga uraként most boldog lehet. De nem így van. Hanem szó szerint szenved, mert ma senki nem gondolkodik helyette, a maga életéért most ő felel. Az lepett meg legjobban mikor borozgatás közben azt mondta hogy legszívesebben mindent feladna és elmenne városra albérletbe alkalmazottnak. De a TV-ben is mutattak egy hozzá hasonló vállalkozót aki azt mondta hogy szívesen eladná mindenét egy tőkésnek és ő meg az alkalmazottja lenne mert akkor nem lenne gondja.

Például én meg pont fordítva vagyok. Nem tudok elképzelni olyan helyzetet hogy alkalmazottként boldog lennék. Semmilyen fizetésért sem. Azt hogy mások mondják meg mit tegyek. De a magam uraként a nehézségek sem érdekelnek és az sem zavar ha valami súlyos gondot kell megoldanom és gondolkodnom kell nem is keveset. Boldoggá tesz ha szabad vagyok és én irányíthatom életem úgy ahogy akarom. Ha a szocializmusban alkalmazott voltam, nekem az volt a pokol. De ha a saját életem építésével és a saját üzletemmel foglalkozhatok, akkor boldog, elégedett és sikeres vagyok. Számomra nagyon érvényes a következő két idézet:


"A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van."

(Bob Dylan)


"A boldogság ott kezdődik, amikor azt csinálsz, amit akarsz, és nem azt, amit mondanak."


De mint az elején írtam, nem mindenkire igaz hogy szabadon, önmaga uraként boldog. Van aki úgy érzi hogy alkalmazottként laza az élete és szeret is az lenni. Esetleg azért is mert biztonsgban érzi magát.

2017. dec. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
54%

Nem minden esetben van több zséje a vállalkozónak,hidd el én olyanokat látok,hogy max 4-5kiló de a beleit kihajtja mind,míg én ,,alkalmazottként" bőveb jobban élek,sőt volt vezetőmnek is pazar élete van,meg van mindene,lakásai,cég küldi USA-ba is,természetesen mindent fizetnek 5*-os hotelben.

Én is szépen élek mint programozó,meg van mindenem,jó lehet fokozni szépen alakul és nem kell ügyfeleket hajtsak a hétvége az enyém,csajozok,élek,bulizok.

Addig vállalkozó ismim kidolgozza a beleit az üzlettársa sokad magával albiban lakik 38 évesen.

Másik ismim egy budaörsi panelba lakik a családjával,kocsija kettő együtt nem ér 5kilót,de vállalkozó élete nuku,és nem keresi meg az én fizum 60%-át sem.


Nem ilyen egyszerű ez.

Én a környezetemben akik sikeresek mind mind alkalmazottként azok,sőt magamat is említhetem de nem teszem,vezetőim a vezetőm vezetője szép lakásban laknak,céges komoly verda ott fityeg természetesen benzin kártyával,céges kiküldetéssel luxus hotelben.


Tehát nem lehet kijelenteni egyértelműen,hogy az alkalmazott rabszolga csak.Mert nem ezt látom sőt mondom fordítva látom ezt,hiába van cégük 26 órában a belüket kidolgozzák se buli,se edzés,se hétvége otthon a lakásban egész nap.

Én ezt soha nem csinálnám,jó az az alkalmazotti lét,piacképes szakma kell és szépen fogsz élni kényelmesen luxusban is élhetsz.

2017. dec. 18. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
39%

Utolsó, akkor és oda mész, illetve azt csinálod és azzal, amit és akivel akarsz? Ha nem, akkor valójában nem vagy szabad és eladtad az idődet néhány csillogó játékszerért (pl. drága kocsi). Ami nem baj, csak nem árt ezeken a dolgokon néha elgondolkodni és más szemszögből nézni egy adott szituációt. Semmi sem fekete-fehér.


Inkább lennék szabadúszó havi mondjuk 200 ezres bevétellel, egy kis lakással és olcsó, de megbízható kocsival (nem másokat akarok lenyűgözni egy drága kocsival, mint a tulajdonosok nagy része), de cserébe nem kelljen ébresztőórára kelnem, elviselnem egy hozzá nem értő főnököt, továbbá oda utazhatok, ahová és amikor akarok és ha egyszer lesz gyerekem, láthatom felnőni és nem csak fényképről ismeri majd a pénzt hazatalicskázó, munkamániás apját stb.

2017. dec. 18. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
73%

,,Utolsó, akkor és oda mész, illetve azt csinálod és azzal, amit és akivel akarsz?"

Szólok és ha kell elmehetek,otthonról is dolgozhatok.

Mert egy vállalkozó talán mindig azt csinálja?Ne röhögtess akkor a két ismim miért egy lakásban gubbaszt a hülye cégével egész nap,miért nem tudnak eljönni bulizni?

Én miért tudok hétvégén?


,,Ha nem, akkor valójában nem vagy szabad és eladtad az idődet néhány csillogó játékszerért (pl. drága kocsi). Ami nem baj, csak nem árt ezeken a dolgokon néha elgondolkodni és más szemszögből nézni egy adott szituációt. Semmi sem fekete-fehér."

Tehát jobb,hogy életed nincs de verhetjük a mellünket a nagy szabadságra ami hamis mert közben életük nincs.

És akkor ők meg eladták az idejüket a SEMMIért én legalább egy szép verdában ülök,és élem az életem munka után.


"Inkább lennék szabadúszó havi mondjuk 200 ezres bevétellel, egy kis lakással és olcsó, de megbízható kocsival (nem másokat akarok lenyűgözni egy drága kocsival, mint a tulajdonosok nagy része), de cserébe nem kelljen ébresztőórára kelnem, elviselnem egy hozzá nem értő főnököt, továbbá oda utazhatok, ahová és amikor akarok és ha egyszer lesz gyerekem, láthatom felnőni és nem csak fényképről ismeri majd a pénzt hazatalicskázó, munkamániás apját stb."

Nekem nem főnököm hanem vezetőm van és nem kell elviselnem hanem korrekt komoly emberekkel dolgozok együtt egy kiváló cégnél.

Ja oda utazhatsz akkor el tudsz menni Dubaiba a 6+*-os szállodába is két hétre?Te mondtad odamész ahová akarsz.

Jó nekem nem lesz soha gyerekem tehát ez a veszély nem fenyeget hálistennek. :)

2017. dec. 18. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
67%

Nem csak az egyéntől függ, hanem a vállalkozás milyenségétől is.


"Utolsó, akkor és oda mész, illetve azt csinálod és azzal, amit és akivel akarsz?"


Csak szólok, hogy a legtöbb vállalkozó sem oda megy és akkor, amikor akar. Sok vállalkozó (legalábbis Magyarországon) évek óta nem volt szabadságon, mert egyszerűen nem tud elmenni. És nem azért, mert nincs pénze rá, hanem azért, mert nem tudja otthagyni a vállalkozást. Van virágboltos ismerősöm, 5 éve nyitottak,idén tudtak először elmenni nyaralni, mert mostanra jutottak el odáig anyagilag, hogy meg tudtak fizetni valakit addig, hogy dolgozzon helyettük. - pedig Bp. belváros és nagyon ügyesen csinálják a boltot.

Takarító vállalkozó ismerősöm kegyetlenül jól keres, de vab családja, s 10 éve nem voltak nyaralni, mert nem tud elszabadulni, nem tudja kire hagyni a dolgokat.

Ugyanis addig, míg egy alkalmazott kiveszi a szabadságát és azt még fizetik is, addig a vállalkozónak fizetnie kell azért, hogy el tudjon menni valahová - dupla kiadás: Nyaralás ára + a helyettesítő ember, aki szerencsés eseten nem lopja meg, amíg Ő nyaral.


"Semmi sem fekete-fehér." - ez így van. Csak Te is úgy gondolod, hogy milyen jó a vállalkozónak, dől a lé a zsebébe és azt csinál, amit akar, pedig ez nem így van.


"Inkább lennék szabadúszó havi mondjuk 200 ezres bevétellel, ..."


Tudod, a bevétel nem egyenlő a nyereséggel: ahhoz, hogy 200 ezres "fizetésed" legyen vállalkozóként, minimum 300 ezres bevételed kellene, hogy legyen (50 adó és 50 rezsi) - de akkor egyedül dolgoztál és szolgáltatóként, ahol szinte nincs anyagköltség.


"de cserébe nem kelljen ébresztőórára kelnem, elviselnem egy hozzá nem értő főnököt,"


Vállalkozó vagyok, pont megvan a havi 200 ezres nyereségem, mégis ébresztőórára kelek, minden hétköznap 5-kor :D És van, hogy hozzá nem értő "főnökkel"kell dolgoznom, ugyanis a vállalkozó "főnöke" a megrendelő/megbízó. Ha nemet mondasz, úszik a pénz.


"továbbá oda utazhatok, ahová és amikor akarok..."

ezt feljebb már leírtam, hogy nem így van.


Végezetül addig, amíg egy alkalmazott a munkaidő végeztével hazamegy és "leteszi" a munkáját, addig a vállalkozónak sokszor még otthon is szinte 24 órás "szolgálatban áll".

Ha pl. víz-gázszerelő, akkor fogadni a megrendeléseket, ha webáruház tulajdonos, akkor az emaileket, megrendeléseket lesni,csomagolni, postára menni, ha társasházi takarító, akkor addig, míg mások örülnek Karácsonykor a havazásnak, addig Ő szitkozódik, mert akkor is havat kell lapátolnia (szerencsétlen esetben ugyanannyi pénzért, mintha nem esne a hó, stb.

A kötetlen munkaidőnek is megvan a szépsége és a hátulütője is.


Szóval nem olyan egyszerű a vállalkozói lét.

Van kisboltos ismerősöm is: 3 közértje volt, abból 2-őt már bezárt, eladott, most a 3.-ik van soron, mert csődközeli állapotban van.


Köztudottan Magyarországon vannak a legmagasabb adóterhek - nem minden vállalkozónak megy ám jól.

Én is szívesen lennék alkalmazott :-) szabadsággal, szabadnappal.

2017. dec. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%
Ezért lennék legszívesebben szabadúszó/digitális nomád, aki egy laptoppal és netkapcsolattal bárhol tud dolgozni és nincs országokhoz kötve.
2017. dec. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

Én kezdetektől szabadúszó webfejlesztőként dolgozom.

Eddig még sosem dolgoztam irodában, csak itthonról a saját gépemről. Vagy épp laptoppal kb bárhonnét.


Viszont ami stresszes, az az új ügyfelek felhajtása, ki mikor fizet, mikor mennyi munka lesz.

Sikerült szerezni pár fixebb ügyfelet. Az egyiknél kb alkalmazottként vagyok, csak a pénzügy más. Ott azért jó, mert konkrét utasításokat kapok, hogy mit hogy szeretne. Sok megrendelő csak nagyvonalakban tudja mit akar aztán jön a szöveg, hogy hát ő ezt nem így gondolta.


Végül a pénzügyi része. Így kb 400 ezer jut havonta nekem.

Voltam cégeknél interjún is, de ott nem fizettek volna ennyit. Sőt! Inkább a fele reális, mivel nincs alkalmazottként tapasztalatom, ami vicc szerintem.

2017. dec. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólásokat. :) A válasz eddig is bennem volt, de így megerősítést nyert. :)

Sokat gondolkoztam már ezen, hogy milyen vállalkozást lenne érdemes indítani... Meg kell hogy mondjam mindig az tartott vissza, hogyha elindítanék egy vállalkozást, akkor vajon sikeres volna-e? És ha tényleg működne, akkor megéri-e egy életen át csinálni? Szinte mindent feladni egy vállalkozásért? Olyan mintha saját maga szolgája lenne az ember. Lehet, hogy több pénzem lenne, de így alkalmazottként pedig úgy érzem, hogy meg van az a szabadság, amit pénzért nem lehet megvenni! Egy vállalkozó lehet, hogy nem is érezheti magát mindig biztonságba. Egy sikeres vállalkozó megveheti a legújabb autót, de az alkalmazottak (általában) ezért irigyek és köpködnek rá...


Azért tettem fel ezt a kérdést, mert tegnap találkoztam egy vállalkozó úriemberrel, akivel nem ismerjük egymást és azt mondta hogy ő jó emberismerő. Látja rajtam, hogy egy tisztességes megbízható ember vagyok. Engem gondolkozás nélkül alkalmazna is bárminkor, de nekem nem dolgoznom kellene hanem vállalkozást indítanom és ő ebben is tudna segíteni. Kérdezte, hogy milyen végzettségem van.

Mondtam, hogy van 2 szakmám és egy érettségim, de jelenleg segédmunkásként dolgozok. Azt mondta, nagy szarul csinálom és gondolkozzak el azon amit mondott...


Én bevallom őszintén, nem vagyok teljes mértékben megelégedve a fizetésemmel, (mint úgy általában senki az országba) de én azt tudom, hogyha ledolgoztam a munkaidőm, akkor a többi idő az enyém. A hétvégék is az enyémek, amikor bizonyos kereteken belül azt csinálok, amit én akarok. :)


Azért biztosan van különbség vállalkozás és vállalkozás között is, de megtalálni az arany középutat nem egyszerű.


Szerintem amennyire irigy az alkalmazott egy vállalkozóra, annyira lehet a vállalkozó is irigy az alkalmazottra.


Ha valaki még csak most találna rá a kérdésre a hozzászólásokat továbbra is várom! :)

2017. dec. 18. 14:50
 9/20 anonim ***** válasza:
54%

Azzal ne foglalkozz ki kire irigy.

A magyar mindenkire irigy sajnos,mert lusták.

Tisztelet a kivételnek.


Amúgy egy sikeres alkalmazott is vehet jó autót,nekem vezető beosztású kollégám is vett egy szép Bömbit 5-ös,vannak lakásai.

Szóval nem csak vállalkozó lehet sikeres,nzyilván piacképes szakma kell és sok sok tanulás hozzá meg teperés.

2017. dec. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
75%

"Egy vállalkozó lehet, hogy nem is érezheti magát mindig biztonságba."


Sőőt!!

A bevétel mindig viszonylagos, kereskedelemben pl. nem tudod előre kiszámítani. Másfajta vállalkozásnál meg más problémák vannak: fuvarozó ismerősömnek 2 ezr km-es táv kellős közepén megadta magát az autó (időre mentek), másik, sikeres vállalkozó ismerősöm eljött ugyan egy zenei táborba, de végig hívogatták, ügyintézett, szinte semmi kikapcsolódása nem volt.

Arról nem beszélve, hogy abszolút nem kedvez a vállalkozásoknak a hirtelen felindulásból, máról holnapra meghozott rendelkezések, amikkel akár gallyra is vághatják a vállalkozást - nincs kiszámítható gazdasági környezet, sajnos :-(

Pl. a minimálbér emelés jó az alkalmazottaknak, de a vállalkozóknak annyival több bevételt kell kitermelniük, ami vagy sikerül vagy nem.

2017. dec. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!