Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik a jobb, fix munkaidő...

Melyik a jobb, fix munkaidő vagy a rugalmas?

Figyelt kérdés

Fixnél fizetik a túlórát - tuti fizetik, ebbe most ne menjünk bele. Rugalmasnál ha túlórázni kell, akkor másnap vagy mikor van a csúsztatás? Hogy derül ki, hogy túlórázni kell? Vki szól? És utána szólók másnap, hogy akkor a 2 óra 28 percet mikor csúsztassam? Ezt vki számon tartja? HOgy működik ez a gyakorlatban?


A másik, hogy a túlórából vonják amit csak tudnak. Így lehet, meg sem éri, de nekem mégis ez jobbnak tűnik vagy mert megszoktam.



2017. nov. 29. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Azt hogy melyik a, elsősősorban az életstílusod határozza meg. Ha nagyrészt te mondod meg, hogy mikor dolgozol, akkor a rugalmas munkaidő előnyösebb lehet, pl ha azt is megteheted, hogy egyik nap be sem mész, hanem lecsúsztatod a túlóráidat. De ha pl annyi munka van, hogy túlorával tudod csak elvégezni, akkor lehet hogy a fix a jobb. Jó lenne tudni, hogy milyen munkáról van szó.
2017. nov. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Magánzó vagyok, rugalmasan dolgozom. Én osztom be az időmet. Soha nem szerettem a kötött munkaidőt.
2017. nov. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"A másik, hogy a túlórából vonják amit csak tudnak."


Mit vonnak? Ugyanazt az adót és járulékokat, mint a munkabéred többi részéből.

2017. nov. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem egyértelműen jobb a rugalmas. Bármikor adódhat olyan helyzet, hogy el kell menned valamit ügyintézni, és ezt simán megteheted, mert max később ledolgozod azt a rövidebb napot. Legtöbb helyen amúgy van törzsidő, tehát egy időintervallum, amikor mindenképp bent kell lenned, csak a munkaidő eleje és vége az, ami rugalmasan változtatható. Az én munkahelyemen az érkezésed és távozásod időpontját regisztrálja egy gép és összesíti mennyi órát dolgoztál addig a hónapban. Két havonta ellenőrzik, hogy megvan-e az átlag 8 óra az adott periódusban, de hogy azon belül az elvárt óramennyiséget hogyan hozod össze, rád van bízva. Lehet azt, hogy egyik nap csak a törzsidőt dolgozod le, ami 4 óra, utána meg 4 napon át napi 1 órát ráhúzol vagy korábban mész be, stb. Ha a vizsgált két hónap alatt többet dolgoztál, mint az elvárt átlag 8 óra, akkor a pluszt azt túlóraként kifizetik, 1,5-2x-es szorzóval (attól függően, hogy hány túlórád volt már az évben). De vannak olyan helyek, ahol azt mondják, hogy nem fizetik ki hanem inkább csúsztasd le a plusz órákat. Szóval ezt cége válogatja.
2017. nov. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Két fogalmat keversz. Van kötetlen és rugalmas munkaidő is. A rugalmas munkarend is kötöttnek számít, mert kötelező a munkaidőt nyilvántartani, ezért a túlórát is fizetni kell. Általában van törzsidő, és csak a maradék idő rugalmas.


A kötetlenben nem tartják nyilván a munkaidőt, így a túlórát sem, cserébe azt elrendelni sem lehet. A dolgozó teljesen maga szabja meg a munkavégzés idejét, néhány kötelező meetinget leszámítva.

2017. nov. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Esti iskolák, orvosok, edzés, hatig nyitva tartó boltok, előadások, kulturális programok, gyerekekért menés miatt a rugalmas az élhető. Én úgy dolgoznék szívesen.
2017. nov. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

1# könyvelői munka lenne. Gyerekem nincs, szóval különösebb kötött időpontom nincs.

Ok, hogy a fizuból is uazt vonják, mint a túlórából, de a túlóránál van 50%, akkor már többet vonnak.

2017. nov. 30. 18:30
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha túlórázok, akkor - elméletileg - látom a fizetésemet, hogy most több lett vmennyivel. De ha lecsúztathatom, akkor vagy ténylegesen lecsúsztathatom a 11 óra 42 percet vagy lehet, csak 10 óra lesz belőle... OK, ha 12 lenne, nem szólnék, de ha több lenne, akkor már lehet, igen. Ezért nem értem, hogy vezetik vhol a csúsztatást??
2017. dec. 14. 21:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Miért, a fix munkaidős munkánál hol vezetik a csúsztatást? Hát a jelenléti íven! Na a rugalmas munkaidőnél is pont ugyanott!
2017. dec. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!