Miért sürgetik az EU-s politikusok a briteket a kilépéssel kapcsolatban? Mennyiben lenne jobb az érintett cégeknek és a munkavállalóknak ha nagyon közeli dátumot tűznének ki?
Egy új gazdasági válságot is előgidézhet ha a Britek nem lépnek le minél hamarabb és az EU nem tud minél hamarabb talpraállni a bizonytalanságból,vagyis megszilárdulni.
Ha tartasz egy hóvihartól nem indulsz útnak. Az EU útnak indulna és kéri az időjárásjelentést,de a Britek nem küldik,mert nekik úgy kényelmes.
#1:
Oké, értem én hogy a bizonytalanság nem jó dolog, de bizonyosság viszont csak akkor lesz ha már lezárják a kilépési tárgyalásokat és tudni lehet majd hogy milyen módon lesz szabályozva a munkavállalás, a kereskedelem, a vámok és még egy csomó minden. Ennek az előkészítése, letárgyalása és elfogadása nem két év, tehát tök fölösleges hablatyolniuk a sietségről, ha igazából azt se tudják mivel állnak szemben.
"Oké, értem én hogy a bizonytalanság nem jó dolog, de bizonyosság viszont csak akkor lesz ha már lezárják a kilépési tárgyalásokat és tudni lehet majd hogy milyen módon lesz szabályozva a munkavállalás, a kereskedelem, a vámok és még egy csomó minden."
igazából nem.
ez mind alapból szabályozva van. az angoloknak is van szabályuk arra, ha nem az Unióval kereskednek, vagy nem onnan jön munkavállaló, meg az Uniónak is van erre szabálya.
csak annyit kell csinálni, hogy ezeket kell alkalmazni egymásra és kész.
a kilépési tárgyalásoknak ez alapból nem kell, hogy része legyen, mert léteznek a szabályok, csak alkalmazni kell őket.
a két év alapból csak arról szól, hogy egy csomó kapcsolatot el kell vágni (pl. rendőrségi együttműködés, céges kapcsolatok stb.), meg létre kell hozni pl. vámterületeket és határellenőrző pontokat és fel kell szerelni őket.
az, hogy emellett sokan szeretnének külön megállapodás, csak úgy félfenékkel kilépni, az mindenkinek az egyéni szociális problémája, de a kilépéshez igazából semmi köze.
pontosan azért halogatják a bejelentést, mert onnantól kezdve már ketyeg az óra és ha nem egyeznek meg, akkor is kiléptetik őket két év alatt, ha sikerül közben kisírni engedményt, ha nem.
#7: "...csak annyit kell csinálni, hogy ezeket kell alkalmazni egymásra és kész..."
Miért akarsz rosszat az ott dolgozó magyaroknak? A te "jótanácsod" azt jelentené hogy a britek mindenféle kedvezményes elbánás nélkül lajstromoznák és besorolnák egy pontrendszer alapján a magyarokat (meg a többi eu-s polgárt) és akinek túl kevés van annak viszlát (minimum a magyarok fele). Ugyanez a kereskedelemben: egy csomó magyar exportcikk hirtelen elveszítené a versenyképességét UK-ban ha a kilépés napján nem lépne életbe szabadkereskedelmi megállapodás. Ez persze viszonossági alapon müködik, de mit vígasztalná az a magyar exportőröket hogy az angolok tehene is megdöglik? Szóval amit te "egyéni szociális problémának" nevezel nagyvonalúan az több százezer (ha nem többmillió) NEM BRIT család egzisztenciája, megélhetése. Nem lenne mégis csak jobb mindenkinek egy kevésbé fájdalommentes átmenet, még ha téged ez nem is érint?
"Miért akarsz rosszat az ott dolgozó magyaroknak?"
egyrészt nem akarok rosszat és nem is tudom, honnan veszed.
másrészt nem kívánom támogatni egy olyan ország erőfeszítését, ami éppen most sz**t bele a közös erőfeszítésbe. ha ki akarnak lépni, menjenek, pá.
harmadrészt, azok az emberek azért dolgoznak, dolgozhatnak ott, mert szükség van rájuk. az, ha kidobják őket, legalább annyira fog fájni az Egyesült Királyságnak, mint nekik, de inkább jobban.
"Szóval amit te "egyéni szociális problémának" nevezel nagyvonalúan az több százezer (ha nem többmillió) NEM BRIT család egzisztenciája, megélhetése."
ja. csak ameddig nem jelentik be, addig semmiféle tárgyalás nem lesz és addig ezekkel az emberekkel játszanak. szerinted ez jó?
a két évet lehet hosszabbítani, ha kell, de ameddig a UK nem jelenti be hivatalosan a kilépési szándékát addig semmi nincs. ez szerinted jót tesz "több százezer (ha nem többmillió) NEM BRIT család egzisztenciája, megélhetése"'-nek?
"Nem lenne mégis csak jobb mindenkinek egy kevésbé fájdalommentes átmenet, még ha téged ez nem is érint?"
nincs olyan, hogy valakit nem érint. egy gazdaság vagyunk, ezer és ezer szálon kapcsolódunk, nincs olyan, hogy valakit nem érint.
ettől függetlenül az egész kilépési szavazás egy kib***ott nagy görénység és egyáltalán nem tartom jó ötletnek, hogy azok, akik ezt megszervezték, akár csak egy pillanatra is fellélegezhetnek. egyék meg és fulladjanak bele abba amit főztek.
mi megleszünk nélkülük. nem lesz egyszerű és nem lesz sima, de görényekre akkor sincs szükség. (meg igazából a sok hülyére se, akit még rábeszéltek)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!