Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen képe lehet a munkaerőia...

Milyen képe lehet a munkaerőiacről egy olyan cégnek amelynél 2008ban volt utoljára béremelés? És mostanában nem is lesz?

Figyelt kérdés

Mit gondol magában egy olyan munkáltató amely 2008ban emelt utoljára és a mostani bér kb 15.000 bttoval van a minimálbér felett?

A csapból is az folyik hogy munkaerőválság és emelnek itt emelnek ott. Az emberek pályáznak si el szépen máshova és újak nincsenek, ennyiért nem jön ide senki.

A régi gárda még van egyre fogyatkozva. Pótlások túlórák kapkodás kétségbeesett ötletelés van a vezetőség részéről hogy oldja meg az „1 ember 3 helyre“ képletet. Nem megy már most se. A helyzet kritikus már most is de ha még 2 ember elmegy akkor vége.

Akkor összeomlik az egész munkarend.


És kijelentették itt nem lesz emelés. A bér annyi amennyi nem emelnek ha valaki el akar menni menjen.Nincs emelés ne is álmodjon róla senki.

Zárójel: vannak akik nem is álmodnak helyette felmondanak. Zárójel bezárva.


Milyen kép lehet a vezetőség fejében a mai munkaerőpiacról?

Bp-i cég egyébként.


2017. dec. 6. 12:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen. Nem kötelező ott dolgozni, ilyen egyszerű.
2017. dec. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Amíg hivatalosan a mindenkori minimálbér felett keresel, addig nincs semmilyen jogsértés. Szabad országban élsz, ha nem tetszik valami, kinyitod a szádat, és ha nem tapasztalsz, továbbállsz. Ez így működik. Én egy cégnél sem hagytam magam szo*atni.
2017. dec. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

"Amíg hivatalosan a mindenkori minimálbér felett keresel, addig nincs semmilyen jogsértés"


De én épp nem a jogszabályról beszélek hanem arról hogy annyira gyér a pénz hogy régiek fogynak újak nincsenek (ok azonos) és a cégnek nagyon hamar akár még idén döntenie kell hogy emel vagy bezár mert nem marad elég ember.


És úgy tűnik ez a cég nem dönt nem hajlandó és ezzel persze mégis dönt mert ha nem dönt akkor majd az élet dönt helyette.

2017. dec. 6. 14:22
 4/22 anonim ***** válasza:

Ahol nincs béremelés időnként onnan természetesen elmennek az emberek máshová dolgozni. Kapitalizmus van. Ha nem tetszik a fizetés akkor azonnal elkezdek másik állást keresni.

Biztosan van a cégnek konkurenciája ahol többet fizetnek. Lépned kell mert az ilyen cégnél nincs perspektíva. Ha nincs másik munkahely akkor vagy tovább tűrsz (amit nem javaslok) vagy elköltözöl olyan helyre ahol van munka.

Én Szabolcsból költöztem Budapestre és nem bántam meg.

2017. dec. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 finom zserbó válasza:

Az ilyenek inkább csődbemennek ahelyett hogy emelének egy kicsit a béreken.


Mit lehet erre mondani? Semmit.

2017. dec. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

" akkor vagy tovább tűrsz (amit nem javaslok) "


Hát igazából már ez se lesz kérdés sokáig mert még ha tűrök is csak addig tűrhetek míg lakat nem lesz az ajtón.

Ha bezár a cég nincs mese menni kell mindenkinek.

2017. dec. 6. 15:04
 7/22 finom zserbó válasza:

De ez komoly? Inkább tényleg bezárnak minthogy emelnének?


Meg se próbálják?


Ez tényleg vicc.

2017. dec. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Hát ezt így senki nem mondja ki hogy inkább bezárunk de nem emelünk de a helyzet az hogy alig van ember és látható hogy még 2-3 ember felmond akkor vége a dalnak nincs az a műszakszervezés ami be tud osztani 10 helyre 5 embert.

És azt kijelentették hogy 18ban sem emelnek.

Uis többen rákérdeztek mit szándékozik emelni a cég jövőre.

Meg is mondták semmit ennyi van akinek nem elég elmehet.

(el is megy mondjuk)

2017. dec. 6. 15:11
 9/22 anonim ***** válasza:
24%
Így van. Sok cég bezár, de nem emel. Nálam is, a folytonos, kötelező és nagy arányú minimálbér emelés miatt 8 embernek adtam munkát, ma már 1 dolgozik csak. Ha jövőre ismét nagy emelés lesz, őt is elküldöm. Akkor inkább én dolgozom napi 12 órát, ha kell. (bár amúgy is ez a helyzet jelenleg is.). Ha meg nem megy, bezárok. Tudod, erőszakkal kiérdemelni fizetésemelést, nem fair dolog. Teljesítmény emelése nélkül nincs alapja a fizetések emelésének ma Magyarországon.
2017. dec. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 finom zserbó válasza:

De nem érzékelik hogy így vége lesz?

Hihetetlen hogy enyire nem terveznek előre...

2017. dec. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!