Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aláírás nélkül nincs szerződés...

Aláírás nélkül nincs szerződésmódosítás és nincs kevesebb bér? Miért mondják ezt mikor nem igaz?

Figyelt kérdés

Elmélet vs gyakorlat!


Azt mondják hogy nem lehetséges senkinek a bérét csökkenteni egyoldalú munkáltatói döntéssel, mert ehhez szerződést kéne módosítani és azt mindkét félnek alá kell írna!!


Na tessék saját tapasztalatom elsőkézből. Odanyomták az új szerződést mindenkinek hogy írjátok alá kevesebb lesz a bér (mert a cég anyagi helyzete)... nem írták alá.


Akkor is kevesebb lett a pénz. Nem írták alá nem járulttak hozzá nem egyeztek bele és akkor is a kevesebb bért fizették. Már megtörtént nem csak ígéret-már tény.


Ami eleve nagyon érdekessé teszi az az, hogy júl végén adták a papírt, de már a júliusi fizetés is kevesebb. Vagyis még ha alá is írták volna júl végén, az csak onnantól fogva érvényes, de már júl 1-tól kevesebb a pénz, miközben a szerződésmódosítás csak júl végén íródott meg....


Hát akkor tessék elmélet vs gyakorlat..... nem kell semmi hozzájárulás meg szerződésmódosítás a bércsökkentéshez!

A munkáltató a hasára üt és elvesz!

Tessék itt a példa!! Megtörtént.

És lehet köv hónapban már fizetés se fog jönni!


2017. aug. 18. 06:55
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Rendben, találjunk rá megoldást. Mert én el nem tudom épp képzelni, hogy a munkaadód mégis mivel tudna olyan légkört teremteni az iskolában, amitől sikítva kéne menekülni. Írj konkrét példákat miként is képzeled ezt el!
2017. aug. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

"Azért nem reagáltam mert álomvilágban élsz. Összefogás ITT??????

Itt????? Ahol az emberek a tanárok egymás pofájába okádnak naponta?? ITTTTTT????? Ezekkel?????? "



Nos, csak szépen csendben, halkan kérdezem: ott voltál ezen a 2016-os február 13.-i tüntetésen?

Mert én, bár nem vagyok tanár, de én igen.


[link]


És tudod mit? Amikor azt mondta Sándor Mária, hogy 5 perces csendet fog kérni, akkor azt gondoltam: na, hát ez nem fog menni, az emberek legnagyobb része nincs annyira fegyelmezett, hogy 5 percig csendben tudjon maradni (mikor sokszor még a Himnusz alatt is vakaróznak, stb) - ez túl sok idő...

És legnagyobb megdöbbenésemre NÉMA CSENDBEN ÁLLTAK AZ EMBEREK 5 PERCIG !! Még az az anyuka, aki közben elindult a gyerekével haza - nos még Ő is némán mutatta, az ujját a szájára téve a gyereknek, hogy "pszt" és a gyerek is csendben, némán bandukolt mellette :-)

ANNYIRA JÓ VOLT!! Hogy tudunk fegyelmezettek lenni, tudunk összefogni, tudunk egy célért küzdeni!


Persze nem úgy, hogy mindeközben a másikat pocskondiázzuk (ahogy Te beszélsz a tanártársaidról, kérdező).


Megjegyzem, Téged a fizetésed csökkentése aggaszt, engem meg az, hogy tavaly nyáron hoztak egy rendelkezést, miszerint a szakgimnáziumokban összevonják a fizikát, biológiát, kémiát, stb - csakhogy több, mint egy év eltelte után MÉG MINDIG NINCS ERRE TANKÖNYV, TANTERV ÉS NINCS OLYAN TANÁR, AKI MINDHÁRMAT (igazából 4-et, mert állítólag a földrajz is ide tartozik) MINDEZT TUDNÁ OKTATNI!!!!


Miféle oktatás folyik ebben az országban?

2017. aug. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

utolsó:

A kérdező nem tanár, csak egy troll, úgyhogy emiatt azért ne legyenek álmatlan éjszakáid.

2017. aug. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Tudom, 23-as, tudom, csak "belementem a játékba" :-)
2017. aug. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!