Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aláírás nélkül nincs szerződés...

Aláírás nélkül nincs szerződésmódosítás és nincs kevesebb bér? Miért mondják ezt mikor nem igaz?

Figyelt kérdés

Elmélet vs gyakorlat!


Azt mondják hogy nem lehetséges senkinek a bérét csökkenteni egyoldalú munkáltatói döntéssel, mert ehhez szerződést kéne módosítani és azt mindkét félnek alá kell írna!!


Na tessék saját tapasztalatom elsőkézből. Odanyomták az új szerződést mindenkinek hogy írjátok alá kevesebb lesz a bér (mert a cég anyagi helyzete)... nem írták alá.


Akkor is kevesebb lett a pénz. Nem írták alá nem járulttak hozzá nem egyeztek bele és akkor is a kevesebb bért fizették. Már megtörtént nem csak ígéret-már tény.


Ami eleve nagyon érdekessé teszi az az, hogy júl végén adták a papírt, de már a júliusi fizetés is kevesebb. Vagyis még ha alá is írták volna júl végén, az csak onnantól fogva érvényes, de már júl 1-tól kevesebb a pénz, miközben a szerződésmódosítás csak júl végén íródott meg....


Hát akkor tessék elmélet vs gyakorlat..... nem kell semmi hozzájárulás meg szerződésmódosítás a bércsökkentéshez!

A munkáltató a hasára üt és elvesz!

Tessék itt a példa!! Megtörtént.

És lehet köv hónapban már fizetés se fog jönni!


2017. aug. 18. 06:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
55%

Tyű. Hát ez nagyon magasröptű fejtegetés volt.

Kb. olyan, mint ha azt mondanád, hogy miért mondják, hogy a törvény szerint nem lehet embert ölni, mikor a múltkor is elvágták a torkát annak a manusznak!

Nem lehet és mégis elvágták!

Tessék az elmélet és a gyakorlat...!

2017. aug. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Koplárovics Béci ***** válasza:
70%

"A munkáltató a hasára üt és elvesz! "


Olyan emberek közt, akik nem ugrálhatnak, vagy nem fognak ugrálni (értsd: perelni), meg is fogja tenni. Nem törvényes, tehát munkaügyi pert indíthattok a munkáltató ellen. A végeredménye az lesz, hogy elveszítitek a munkátokat. Vagy azért, mert szét fog szivatni benneteket és eljöttök, vagy azért, mert csődbe kerül, vagy csak simán kirúg. Neki amúgy az első az érdeke, hogy magatoktól lépjetek le (pl mert nem kell végkielégítést fizetnie).


Szóval a gyakorlatban sem teheti meg, csak mivel gondolom semmi más munkalehetőségetek nincs a környéken, ezért csendben tűritek, hogy megtegye veletek.

2017. aug. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
23%
Unalmasak ezek a kamukérdések, ugyanaz minden nap. Kitalálhatnál valami jobbat is, vagy akár be is fejezhetnéd, mit szólsz?
2017. aug. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
41%
Azért mondjuk, mert kamu vagy. És untatod itt a népet az egyértelmű kamukérdéseiddel naponta...
2017. aug. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Koplárovics Béci ***** válasza:
11%
Én nem hiszem, hogy kamu lenne. Tényleg vannak ilyen helyzetben emberek ma, Magyarországon. Sajnos.
2017. aug. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
77%

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


Összefogtatok és elmentetek már azóta a Munkaügyi Felügyelőségre vagy csak Te pattogsz itt?

2017. aug. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
77%
Legalàbb ne ugyanazt a kamu kerdèst tennèd fel minden alkalommal. Amugy ha valòban megtörténne ilyen, es te hagynàd, akkor magadra vess. Azt cseszik at aki hagyja magàt. En soha sem hagytam, erdekes, mindig jò helyem van/volt.
2017. aug. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Koplárovics Béci


Nem a helyzet kamu, hanem ez a csávó.

2017. aug. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Közszféra munkáltatói döntés értelmében járó pénzt bármikor elvehetik, nekem pl. már 6-or csökkentették, mikor évek miatt lépek, vagy akár a minimálbér emelés miatt, vagy mert előléptettek...


Amennyivel nőtt a fizetés, annyival csökkent a munkáltatói döntés értemében kapott összeg. Ez egy bevált módszer állami intézményekben.


Tanárok esetén hatalmas emeléseket harangoztak be, ami nem jutott el az egyetemi tanárok szintjéig, így a középiskolás tanár jobban keres jelenleg. Akinek emeltek, annak csökkent a munkáltatói kiegészítés. A tanítást segítők béremelése is kamu!


Nem vagyok tanár, így nem lepődtem meg mikor nem kaptam emelést, később jött az oktatást segítők fizetésének emelése, de ott sem kaptam semmit, mert itt meg tanárként emlegettek már.

2017. aug. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Amit leírsz azt nme tudom értelmezni ill analógiát vonni saját helyzetemmel. Nekem vab egy határozatlan szerződésem fix alapbérrel és slussz.

Nincs egyéb kieg bér nincs cafeteria meg munkálttaói döntés alapján járó ilyne olyan plusz pénz.

Itt az alapbér van és slussz.


És ugye alapbérhez nyúlni elvileg nem szabad. Szerződést kell módosítani. Aztán tessék dehogy kell egyszerűen a munkáltató elveszi amit akar és kiröhög hogy ez van nem tetszik majd mész bíróságra... de nem mész úgyse mert ha mennél kirúgna és akkor no állás és azt senki se engedheti meg magának = ezt ő is tudja és azt tesz amit csak akar....

ez van!!!

rögvalóság 2017!!!!!


Mondhat bárki bármit semmit se lehet tenni. Ha megszólalok fellépek feljelentem kirúgnak azonnal és akkor mi lesz?

Na ez van!

Erre lehet okosat mondani...

2017. aug. 19. 09:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!