Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aláírás nélkül nincs szerződés...

Aláírás nélkül nincs szerződésmódosítás és nincs kevesebb bér? Miért mondják ezt mikor nem igaz?

Figyelt kérdés

Elmélet vs gyakorlat!


Azt mondják hogy nem lehetséges senkinek a bérét csökkenteni egyoldalú munkáltatói döntéssel, mert ehhez szerződést kéne módosítani és azt mindkét félnek alá kell írna!!


Na tessék saját tapasztalatom elsőkézből. Odanyomták az új szerződést mindenkinek hogy írjátok alá kevesebb lesz a bér (mert a cég anyagi helyzete)... nem írták alá.


Akkor is kevesebb lett a pénz. Nem írták alá nem járulttak hozzá nem egyeztek bele és akkor is a kevesebb bért fizették. Már megtörtént nem csak ígéret-már tény.


Ami eleve nagyon érdekessé teszi az az, hogy júl végén adták a papírt, de már a júliusi fizetés is kevesebb. Vagyis még ha alá is írták volna júl végén, az csak onnantól fogva érvényes, de már júl 1-tól kevesebb a pénz, miközben a szerződésmódosítás csak júl végén íródott meg....


Hát akkor tessék elmélet vs gyakorlat..... nem kell semmi hozzájárulás meg szerződésmódosítás a bércsökkentéshez!

A munkáltató a hasára üt és elvesz!

Tessék itt a példa!! Megtörtént.

És lehet köv hónapban már fizetés se fog jönni!


2017. aug. 18. 06:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
61%

Na, megérkeztünk a szokásos végkifejlethez, immáron kb. 150-edszer :-) nem véletlenül kérdeztem, de ismét megkérdezem:

" összefogtatok már, elmentetek a Munkaügyi Felügyeletre?"

TETTÉL MÁR VALAMIT, azon kívül, hogy itt pattogsz? Magad mellé állítottad a kollégáidat? (mondjuk ezzel a stílussal nem csodálom, ha nem)


Tudod, ha az összes tanár - mert állítólag az vagy - kompletten feláll egy alapítványi iskolában tanévkezdés előtt 1 héttel, akkor nagy bajba kerülne az iskola - aligha hiszem, hogy kompletten mindenkit kirúgnának.

Érdekes, a Tesco-sok össze tudtak fogni, pedig kicsit többen vannak... :-)

2017. aug. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Koplárovics Béci ***** válasza:

"rögvalóság 2017!!!!! "


A rögvalóság az, hogy a munkavállaló egy idióta. A munkáltató meg ezt kihasználja. Igaza van, én is ezt tenném a helyében. Aztán persze idejössz és a fotelből elégedetlenkedsz. Ennyi. Ezt a munkáltató pontosan tudja, hogy a rabszolgája vagy, te meg asszisztálsz is hozzá. Neki ez jó. És mivel te meg nem teszel semmit, ezekszerint neked is.

2017. aug. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Újra és újra ugyanoda jutunk úja felteszem a kérdést amit már 10000x felttem de soha nem kaptam rá választ!!!!


Tessék.

1. Ma feljelentem a munkáltatóm mert jogtalanul levon

2. Holnap kirúgnak mint a fosos macskát

3. És mi lesz holnapután???


Amíg erre nincs válasz addig mondhat bárki bármit.

Kiállok magamért nem hagyom magam nagyon szép és ha kirúgnak akkor????


És ne jöjjünk azzal hogy majd a munkáltatót megbüntetik. Lehet. És az rajtam mit segít ha kirúg?


Vagy még jobbat mondok!!!!

Nem rúg ki!

Helyette olyan légkört teremt hogy sírba jutta vele.

Na akkor mi van????


Amíg erre nincs válasz addig akárki akármit mondhat.

Ha jön a villanyszámla azt miből fizetem be ha kiálltam magamért és mint a szart kivágtak???

2017. aug. 19. 13:05
 14/24 A kérdező kommentje:

"A rögvalóság az, hogy a munkavállaló egy idióta"


Igazad van a munkavállaló egy idióta de ennek az idiótának is pénzért adják a kenyeret a boltban.... kb ennyi a lényeg.

2017. aug. 19. 13:08
 15/24 anonim ***** válasza:

Végre nem próbálod azt hazudni, hogy nem te írod ki ugyan azt a kérdést 1000x-re. Már csak azt kéne megmagyarázni, hogy néha miért adod ki magad tanárnak, néha gyári munkásnak vagy bármi másnak....


Amúgy meg egy szerencsétlen idióta vagy. Már csak azért is, mert ahányszor kiírod a fantáziakérdéseidet mindig olyan a szituáció, hogy tökéletesen bizonyítható minden. Igen, feljelented, kirúgnak. Utána pedig 100% garanciával milliós kártérítésre tudod perelni az ilyen munkaadót. Közben meg dolgozol máshol, mert ha nem lennél egy szerencsétlen semmirekellő akkor tanárként találnál másik álllást gond nélkül.


De kíváncsian várjuk milyen hülyeségekkel állsz elő ismét vagy csak szokásodhoz híven ignorálsz minden választ és újra kiírsz egy fantáziakérdést.

2017. aug. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

"Utána pedig 100% garanciával milliós kártérítésre tudod perelni az ilyen munkaadót. "


Ezt a tömény baromságot ezt honnan szoptátok? Már sokszor hallottam hogy "rúgjanak ki majd milliós kártérítésre pereled"


1. Milliós kártérítés: nem. 3-6 havi (max!!!!) átlagbér lehet a kártérítés. ld Mt. Millók a lófütyit.


2. És ugye mi van ha nem rúg ki hanem olyan légkört teremt hogy visítva menekülök majd magamtól? Akkor mi van? Hm? Láttam már ilyet a gyakorlatban. Az ürgéből 2 hét alatt idegroncsot csináltak és "önként" távozott. Ettől mi véd meg?

2017. aug. 19. 16:24
 17/24 anonim ***** válasza:

Téged semmi, mert te menthetetlenül ostoba vagy.


Egy év bért pedig simán ki lehet perelni. Én egy percet nem gondolkodnek rajta, ha összejönne...

2017. aug. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Érdekes... Mintha a 9:56-os hozzászólásom nem ment volna át...:-) Valahogy nem érkezett rá reakció... Talán azért, mert ez megoldás lehet? :D


Nos, akkor leírom még egyszer:

"Tudod, ha az összes tanár - mert állítólag az vagy - kompletten feláll egy alapítványi iskolában tanévkezdés előtt 1 héttel, akkor nagy bajba kerülne az iskola - aligha hiszem, hogy kompletten mindenkit kirúgnának.

Érdekes, a Tesco-sok össze tudtak fogni, pedig kicsit többen vannak... :-)"

2017. aug. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

"Nos, akkor leírom még egyszer: "


Azért nem reagáltam mert álomvilágban élsz. Összefogás ITT???????

Itt????? Ahol az emberek a tanárok egymás pofájába okádnak naponta?? ITTTTTT????? Ezekkel??????


Hát inkább megdöglök a híd alatt mint ezekkel bármit is közösködjek!!!!!!

Akinek van esze nem összefog hanem elhúz máshova.

Akinek nincs/vagy nincs hova menni (ld én) az meg marad.

2017. aug. 20. 09:19
 20/24 A kérdező kommentje:

"2. És ugye mi van ha nem rúg ki hanem olyan légkört teremt hogy visítva menekülök majd magamtól? Akkor mi van? Hm? Láttam már ilyet a gyakorlatban. Az ürgéből 2 hét alatt idegroncsot csináltak és "önként" távozott. Ettől mi véd meg?


Egy év bért pedig simán ki lehet perelni. Én egy percet nem gondolkodnek rajta, ha összejönne..."


Ühüm és újra megkérdem (de minek) és ha azt csinálja amit leírtam akkor milyen nagy okosságot tudsz??

2017. aug. 20. 09:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!