Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fekete meló napi 2000-ért...

Fekete meló napi 2000-ért napi 10 óra vagy több. Lehet überelni negatív irányban ezt? 200 ft alatti órabér?

Figyelt kérdés

Állástalan vagyok egy ideje. Jött egy ajánlat fekete munka raktárban, fizikai meló trógerkedés, munkaidő 7-től és addig ameddig. Ha 8 óra annyi ha 10 annyi ha 12 annyi.

Munkaruha kell de nem adnak hozz magadnak. Öltöző nincs csak a bejelentett melósnak nekem ott az udvar meg a bokor.

És mindezért napi 2000 kp-ben. 2000!! 12 órás melóért akár. 166 ft-os órabér.


Jó ajánlat?

És ezt komolyan gondolták? Igen.


És ha jön egy NAV munkaügyi ellenőrzés akkor bajban van a melós is nemcsak a cég engem is büntetnek.


Mondtam nekik inkább kiállok a sarokra egy kalappal koldulni tuti többet összekalapozok egy nap.


2015. dec. 19. 11:48
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
És a durva: van emberük. Még így is.
2015. dec. 19. 11:49
 2/35 anonim ***** válasza:
82%

Akkor kalapozz.

Nem kötelező elvállalni.

Ha nemet mondtál, akkor mi a kérdés?

Amíg van rá ember ennyiért, miért emelne?

Nyomd fel őket a NAV-nál, csak vigyázz, bizonyítani is kell. A végén meg te is megütheted a bokádat.

Ha nem mentél oda, nem vállaltad el, akkor tojd le az egészet. Nem téged használnak ki.

2015. dec. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
Ha egész nap csak ülni kéne, még akkor se biztos hogy bevállalnám.
2015. dec. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
24%

"Lehet überelni"


Igen, ha nem fizetik ki.



amúgy ha nem tetszik nem kell elvállalni. Tanulni kellett volna annó és akkor lenne munkád. És itt most nem egyetemre célzok, hanem mondjuk egy mezei angoltudásra.

2015. dec. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen cégek azért létezhetnek, mert maguk az emberek elvállalják!


Nyugaton ez már régóta megy, csak ott mi és a többi keleti nyomta le a béreket. Pl. anglia fekete autómosóban 2004-ben 45-50 fontot kaptál kézbe. Ma jó ha 30-at. Mert jött a magyar, román, bolgár, aki elvállalta ennyiért is. A dolgozók is saját magukat szivatják, sajnos.

2015. dec. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:

Nem hiszek már abban, hogy nem lehet munkát találni.

Mindig van felvétel a nagy gyárakba, pedig én a keleti országrészben lakom, ahol sokkal kevesebb lehetőség van, mint a főváros környékén, vagy a dunántúlon.

Csak sokaknak büdös a munka.

nem akarnak elmenni 3 műszakba.

pedig nem 70 ezret lehet vele keresni, hanem a műszakpótlékok miatt bőven 100 felett van.

érdekes, olyan ismerőseim, akik AKARNAK dolgozni, egyik állásból mennek át a másikba. találnak, mert keresnek.

a másik típusú ember meg siránkozik évek óta, hogy nincs semmi munka. dehogyis nincs...

épp tegnap fejtettem ki egy másik kérdésnél, hogy 3 munkanélküli ismerősömnek is próbáltam segíteni, 3 különböző helyre próbáltam őket beprotezsálni, de mind a kifogásokat kereste. rossz a közelekdés, egész nap ülni kell, épp nem jártam arra aznp, hogy bemenjek érdeklődni, stb.

egyszerűen büdös a munka.

hát kérem, aki nem akar a 22 ezres segély helyett 80-90 ezret hazavinni, az ne tegye. én innentől nem segítek senkinek.

munka van, csak menni kell utána, nem húzni a szánkat és kifogásokat keresni.

itt, keleen is folyamatosan fejlődnek a gyárak, az ipari parkokban ÁLLANDÓAK az új beruházások, j csarnokok épülnek. még egy segédmunkás is 100-120 ezret visz haza.

2015. dec. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

Csak nem a Unix? :D

Legalábbis kb ott is ilyen körülmények voltak.

2015. dec. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
2015. dec. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
#6, egyetértek, nálunk és az összes környékbeli cégnél munkaerőhiány van - Fejér megye északi része, Komárom-Esztergom megye déli része
2015. dec. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Én is ezt hallgatom hogy munkaerőhiány stb

Cska egy apróság.

Korom: 57 év.


Van még kérdés? Ne mondjuk hogy ilyen meg olyan cég, mert ezek az ilyen meg olyan cégek azonnal hümmögni kezdenek ha a koromat meglátják. A jogszabályok miatt nem mondhatják hogy a korom miatt nem vesznek fel.


Ja hogy tanulni kellett volna? Végzettség: ELTE BTK történelem-néprajz tanár szakos, majd később PPKE politológia.

2015. dec. 19. 15:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!