Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keresnek az orvosok...

Mennyit keresnek az orvosok itthon?

Figyelt kérdés

A Dunántúli Naplóban volt egy cikk mely szerint - nem tudom hány és melyik kórházra értette- a helyben dolgozók 3500-4500 Ft között keresnek ÓRÁNKÉNT(!) akik meg mennek más kórházakba is azok 6-10 ezer Ft között.


Nincs előttem az újság és pontosan idézni sem tudok !


Na most 4000x8= 32 ezer/nap ezt mondjuk szorozzuk 26-al

32 000 x 26 =832000.

Ennek a nettójából is meg lehet élni kis hazánkban !


Persze halottam olyat, hogy egy rezidens csak 90 ezret kap.


Na most aki az első kategóriába tartozik az ne azt mondja, hogy azért megy külföldre mert itthon rosszul keres.

Mert ez nálunk elég jó fizetésnek számít.



2015. dec. 2. 16:30
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
0%
Ehhez még hozzájön a hálapénz, ami osztálytól függően napi 50-200 ezer forint.
2015. dec. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
84%
Elsősorban nem a fizetés miatt mennek külföldre, hanem a körülmények miatt.
2015. dec. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fuss neki még egyszer annak a cikknek. Ilyen órabér legfeljebb ügyeletben, azaz a heti 40 órán felül van. Plusz gondold újra a havi munkanapok átlagos számat, gondolom te se heti hat napot dolgozol, 0 szabadsággal.
2015. dec. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a "csúcs" a BRUTTÓ 4000/óra, ügyeletért(!) külső magáncégnél és rendkívüli ünnepnapokon (pl. karácsony, szilveszter, november elseje). Olvasd el még egyszer, hogy ehhez hány feltételnek kell teljesülnie...


A rezidensek közkórházban valami 200-300/óra (nem írtam el) körül kapnak ügyeletben.

Az idősebb szakorvosok általában 200-250ezer körül visznek haza egy hónapban (ügyelet nélkül, de az is kb. +40ezer, de cserébe 4-6 napot, sokszor hétvégét kell végigszopni).


A hálapénzzel példálózni pedig hülyeség, mert a pénz 80%-át az orvosok 20%-a teszi el, de egyes szakmák (pl. radiológus, pathológus, mentőorvos) stabilan 0 Ft hálapénzt kapnak.


Amúgy azt se értem, hogy miért 26 munkanappal számolsz, amikor egy hónap átlagban 30 napos... Vagy szerinted heti kevesebb mint 1 szabadnap, az oké?

2015. dec. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosok többsége nem CSAK a pénz miatt megy külföldre, hanem a munkakörülmények, a megbecsülés, stb miatt főleg.


Ha lettél volna már ellátott betegként min 24 órát állami eü. intézményben, akkor megértenéd te is.

Amikor az orvos napi 2 operáció és járóbeteg rendelés után még kénytelen este 6-tól 8-ig a megánrendelésén is helytállni, hogy meg tudjon élni és el tudja tartani a családját, akkor szerintem abban az országban nem kicsit probléma van az egészségüggyel.


Arról már nem beszélek, hogy olyan alapvető dolgokat, mint gyógyszer, wc papír, stb, neked mint betegnek kell vinni magaddal és ezt látva távozáskor otthagysz 2 karton wc papírt "ajándékba", hogy ezzel is segítsd a kórházat....

2015. dec. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért 26-ot írtam. El is üthettem, mert közben másra is figyeltem. De gyakran felróják, hogy heti 5 napnál többet dolgoznak. Ez másoknál is előfordul.


Szerencsére régen voltam kórházban. Hogy az egészségügy olyan amilyen az nem az orvosok hibája !


Bántani sem akarom őket. A jobb fizetésért mennem ki mások is.

Biztos komoly nyomás alatt vannak,koncentrálni kell, mert náluk a hiba az tényleg HIBA-mindenki felrója nekik.


DE 200-250 ezer Magyarországon nem rossz fizetés!

Mert nehezen élnek meg belőle.... mit csinálnának ha ugyan ennyit kellene dolgozniuk fele ennyiért vagy még kevesebbért.

Másokat sem fizetnek meg nem csak őket.

Hányan keresnek 200 nettót egy hónapban? Miért azt mondják, hogy kevés a fizetésük ezért elmennek? Nyugodtan mondják ki, hogy ők is több pénz miatt mennek el, mint a hentesek,lakatosok,hegesztők,óvónők, stb


Én ismerek olyat aki aki elég sokat dolgozik,az is tud stresszes lenni, de nem kap 200 ezret!


Nem csak az orvosokat fizetik rosszul hanem majdnem mindenkit !

2015. dec. 3. 10:56
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

6: Nagyon rossz logikán haladsz...


Ha téged vagy anyádat, apádat műti egy orvos, akkor neked mi az érdeked? Hogy az egy kimerült, agyonhajszolt orvos legyen, vagy olyan, aki ki tudja magát pihenni rendszeresen?


Sokan keresnek 200e-nél kevesebbet és sokan keresnek sokkal többet is. Nem az a kérdés, hogy magyar viszonylatban a 200e jó-e vagy nem, mert a minimálbéres takarítónőhöz képest nyilván jó.

De mondjuk egy 2 szakvizsgás, 20-30 éve dolgozó, osztályvezető sebész főorvosnak már nem annyira...

2015. dec. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

"DE 200-250 ezer Magyarországon nem rossz fizetés!

Mert nehezen élnek meg belőle.... mit csinálnának ha ugyan ennyit kellene dolgozniuk fele ennyiért vagy még kevesebbért.

Másokat sem fizetnek meg nem csak őket."


Sok orvos munkája olyan felelősséggel jár, hogy a 200-250 nagyon is kevés arra, amit csinálnak.

Aki meg annyit dolgozik, mint egy orvos és csak 200ezret kap, az valahol elrontott valamit.

2015. dec. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Biztos nem voltam érthető.

Elismerem a felelősséget. Értem, hogy nem tudják maguk kipihenni.meg azt is, hogy külföldön mindez jobb.

Még azt is, hogy annyi tudás elsajátítása és annyi évi munka után kevés a fizetésük.

De másnak is !

Ne azt mondják, hogy azért mennek el mert itthon kevés a fizetésük. Szerintem 200 ezer egy hónapban jó fizú.

Az más, hogy nem arányos a munkájuk felelősségével!


Mondják ki nyugodtan, hogy azért mennek külföldre mert ott többet fizetnek.

Nincs ezzel baj.

Az asztalosnak is jobbak a munkakörülményeik,az építő iparban is jobbak a munkakörülmények és így tovább.

2015. dec. 3. 15:05
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

9: Egyik mondatoddal mondasz ellent a következőnek.

Persze, 200e (nyilván nettóról beszélünk, legalábbis nagyon remélem) tényleg jó fizu. Mondjuk takarításért, vagy árufeltöltésért.

De mondjuk nem egy prosztatarák műtétért, ahol az életedet mentették meg. És mondjuk nem csak a tiédet, hanem még azon a héten másik 15 emberét.

Ezen gondolkozz már el.

2015. dec. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!