Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keresnek az orvosok...

Mennyit keresnek az orvosok itthon?

Figyelt kérdés

A Dunántúli Naplóban volt egy cikk mely szerint - nem tudom hány és melyik kórházra értette- a helyben dolgozók 3500-4500 Ft között keresnek ÓRÁNKÉNT(!) akik meg mennek más kórházakba is azok 6-10 ezer Ft között.


Nincs előttem az újság és pontosan idézni sem tudok !


Na most 4000x8= 32 ezer/nap ezt mondjuk szorozzuk 26-al

32 000 x 26 =832000.

Ennek a nettójából is meg lehet élni kis hazánkban !


Persze halottam olyat, hogy egy rezidens csak 90 ezret kap.


Na most aki az első kategóriába tartozik az ne azt mondja, hogy azért megy külföldre mert itthon rosszul keres.

Mert ez nálunk elég jó fizetésnek számít.



2015. dec. 2. 16:30
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom, hogy a megélhetés fölött ez mennyire számít; bocs.


Volt egy dokumentumfilm, még a régi rendszerben. Egy idegsebészről szólt, aki antennákat szerelt, hogy összeszedja pénzt, hogy külföldi kongresszusokra tudjon menni, újat tanulni, amit itthon tud hasznosítani.

Mondom, a múlt rendszerben volt, korlátozott devizakeret mellett, szabályozott nyugati utakkal.

És humorosan magyarázta, hogy "hiszen az idegsebészet egészen hasonló az antennaszereléshez".

Biztos jobban "kijött" volna , ha kint felejti magát egyszer. De mégse tette.

Nem is lamentált azon, hogy mennyit kap és mennyit kéne. Csak tette, amit tudott, akkor és ott.


Megváltozott a világ.

2015. dec. 18. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

#20: Még mindig nem értem, amit összebeszélsz. Versenyszférában mindenki annyit kap, amennyit a piac meghatároz, az orvosok viszont nem a versenyszférában tevékenykednek.

Ha szerinted mást is pont ugyanúgy alulfizetnek, mint az orvosokat, akkor laglább hozz fel példákat, mert nekem nem jut eszembe hirtelen senki, akinek hasonló óraszámban, ekkora felelősséggel nettó 200-at fizetnének.

2015. dec. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Sokat keresnek - keveset találnak! :)
2016. jan. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
95%
#22: vannak magánkórházak, az a versenyszférához tartozik - ott nem keresnek rosszul, főleg, ha egy jól működő cégről beszélünk (pl.: Medicover Zrt.) :) Közkórházakban tényleg nyomorultak a fizuk...
2016. jan. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim válasza:
Romániában végzett magyar orvosi diplomával rendelkező vagyok. A fizetés Magyarországon kritikán aluli... Aki azt mondja hiába panaszkodnak az egy hülye. Romániában most emelik meg vélhetően 220 000 forintra mindenkiét (nettó) de sürgösségi osztályon akár 320 000 forint is lehet, esetleg több. Tehát a magyar orvosi fizetések még a romániai alatt lesznek, jóval... Már most megkapja nálunk egy rezidens a 180 000 forintnak megfelelőt nettóban. Simán megkéne duplázni a fizetést. Csak, hogy tudják a kedves értetlenkedők, hogy szar a helyzet amikor még románia is leelőz... Ettől függetlenül még a román állam pénzén képzett végzősök szívesen mennek Magyarországra orvosnak, amin gondolkodom én is. :)
2017. nov. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim válasza:
100%

Tesó, az a 832000 banális nagy tévedés...

Na meg amikor azzal példálóztál, hogy sokan nem keresnek 250 nettót sem, tesó de azok nem hogy 10 évnyi felsőoktatást, hanem sokszor még a középiskolát sem végzik el...

Egy szakmunkás manapság, ha nem lusta, és még a szakmájához is ért, nem csak gányol, taknyol világnak, akkor simán keres 400 ezer nettót havonta heti 5! munkanappal!

Összegezve abszolút keveset keresnek, ahhoz képest, hogy sokan mások is legalább annyit, vagy többet keresnek, és nem tettek mást, csak értenek a villanyszereléshez, vagy a vízszereléshez. Ezek a képességek egy jó képességekkel rendelkező személy számára fél év alatt szinte teljes mértékben elsajátíthatóak, de próbálj már meg szakorvos lenni fél év alatt!?

2017. dec. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim válasza:
100%
Utolsó teljesen igazad van. 400 ezret szerintem megkéne kapják legalább a rezidensek, 600at a szakorvosok ha Magyarország fiatalsága öregkorára még orvosokat akar látni ott. Mert nagyon durva hiányok vannak.
2017. dec. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim válasza:
Pontosan, amikor írtam a választ kicsit rosszul fogalmaztam. Egy villanyszerelő, burkoló, kőműves, vagy bármilyen szakember, ha jó a szakmájában, akkor teljesen megérdemelten keres 3-4-500ezer forintot, csak arra céloztam, hogy akkor már egy orvos is keressen legalább annyit, hiszen mégis több idő esett ki nála a tanulás miatt...
2018. jan. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Már nem aktuális a téma de leírom neked: a párom rezidensként havi 135 ezer forintot keres. Mindezért 6 éven keresztül napi 10 órát tanult, és nem volt igazi karácsonya, szilvesztere már az iskola alatt sem.

Továbbá fals gondolkodásnak tartom mindezt, mivel az területi különbségeket nem nézed! Budapesten egy garzon bérlése 100 000 Ft+ rezsinél kezdődik...

2018. júl. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:

A probléma itthon az alábbi:

A fizetés nem a hozzáadott értékkel arányos.

Nézd meg Amerikát: az orvos életeket ment, ez a legfontosabb, nekik a legmagasabb a fizetésük.

Nézd meg az itthoni példát: a takarítónő (persze fontos az ő munkájuk is) havi 150-200 ezret keresnek, csakúgy mint az orvosok. Továbbá a politikus alszik a parlamentben, és csak a tiszteletdíja 900 ezer forint felett van. Melyik ér többet?

Szerinted ez így rendben van?

És miért sír az orvosok szája? Mert nem azért tanultak annyit, hogy már a képzésük alatt sem volt életük, de munkábaállásuk után nem becsülik meg őket, nincs papír, kézfertőtlenítő, wc papír a kórházakban, emellett alig keresnek.Holott életüket a közjónak áldozták. Hát miért ne mennének olyan országba dolgozni, ahol korszerű, felszerelt kórházak vannak, meg vannak becsülve, és még jól is keresnek?

Mondjunk egy egyszerű példát:

Van egy pár, mindkét fél orvosrezidens, és 26 éves.

Keresnek ketten együtt 270 ezer forintot nettóban, amiből 100 000+ rezsi az albérletük, bérletet kell venniük, enniük, továbbá biztos tudod te is, hogy milyen költségek merülnek még fel.

Ebből a kemény 270 ezer forintból nem tudnak takarékoskodni, továbbá gyermeket sem vállalni.

Telik az idő, szakorvosok lesznek.

Megemelkedik a fizetésük 250 000 ft/főre.

Tehát ketten 500 000 forintot keresnek, elköltözhetnek egy nagyobb albérletbe mondjuk 150 000 ft + rezsiért, és elkezdhetnek takarékoskodni, gondolni a jövőre, vagy akár autóra gyűjteni.

Na de mire elérnek ide nagy valószínűséggel kiégnek, és elmúltak 30 évesek.

Isten bocsássa meg, hogy ha valaki a fél életét olyan kő keményen végigtanulta, amit te el sem tudsz képzelni, azért hogy aztán a te életedet is megmentse szeretne olyan fizetést, amiből el tudja tartani legalább magát kényelmesen, és szeretne mondjuk egy saját házat, és biztos életet.

Külföldön ezeket biztosítják nekik, itt nem. ENNYI.

Ők is menekülnek a süllyedő hajóról, ahogy a többi fiatal.

2018. júl. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!