Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkavállaló számára a...

A munkavállaló számára a bérkifizetés nem járhat többletkötlséggel az Mt szerint- a munkáltatóm mégis rámterheli? Hogy képzeli?

Figyelt kérdés

Az mt szerint a dolgozónak a bérfizetés bármely módon is törétnjénk (kp vagy utalás) az nem járhat többletktg-vel.

Ez alól kivétel ha kollektív szerződés van és az csak banki utalást tartalmaz, ez esetben a kp-s fizetés házipénztrái admin ktg-je a dolgozót terheli.

Nálunk nincs kollektív szerződés.

Megszüntettem a bankszámlámat mert sokalltam a banki ktg-t és röhejesek a betéti kamatok-nincs értelme a bankszámlának. Az a szaros 1-200.000 ft ami tartalékom van na az elfér a dunyhában is.

Szólok a főnöknek hogy a fizumat nem utalva hanem kp-ban kérem. Hát az nem jó, mert már senki se kéri abban. Hát nekem tök8 ki miben kéri, én abban kérem ehhez jogom van, és élek a jogommal.

Jó megkapom kp-ban de - 1800 HUF "kezelési ktg". és elkezdi maygarázni hogy plusz admin teher meg házipénztár meg stb.

És meg mondom erre hogy ez engem nem érdekel ott az Mt vonatkozó része olvassa el, nem lehet plusz ktg-e!


Ő meg mondja hogy őt nem érdekli az Mt ha kp akarok akkor bizony le fognak vonni és még örüljek hogy egyáltalán belemennek, mert mondhatnák azt hogy csak bankszámlára fizetnek.

Nem, nem igaz, nem mondhatnák azt, semmik se kötelezjhet kollektív szerződés híján a bankszámlára.

De rendben van megnyitom a bankszámlát hogy a cégnek kényelmes legyen, de akkor az összes banki ktg-t a cégre hárítom.


Kinek van igaza?

Szerintem nekem ld Mt.


2015. okt. 30. 12:47
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

Veled, hogy hiába van igazad, nem biztos, hogy azt érvényesíteni is tudod.


De hisz magam is ugyanezt mondtam! olvass vissza. leírtam hogy ha lesz bíróság nekem lesz igazam de törölhetem vele a valagam és még állásom se lesz.


Csak azt nem értem egyes seggek itt hogy mernék nekem elmagyarázni hogy nem nekem van igazam, mikor napnál világosabb hogy nekem.

2015. nov. 1. 12:53
 32/35 anonim ***** válasza:
Szerintem senki sem vitatja, hogy kinek van igaza, inkább arról van szó, hogy megéri-e ezzel az egésszel szarakodni. Nem éri meg.
2015. nov. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:

egésszel szarakodni. Nem éri meg.


De ezt a kérdést a t. főnök úrnak is fel lehet tenni. Olyan kocsival jár hogy nekem a lakásom nem ér annyit, és szaros 1800 ft on lovagol miközben a minimálbéres melósait meg szaros 70-ért napi 10 óráztatja 8 óra helyett és még egy tál lencsét se ad pluszba nekik.

No comment. Banánköztársaság 2015.

2015. nov. 1. 14:47
 34/35 anonim ***** válasza:
Pont ebből van neki pénze olyan kocsira. Vannak ilyen nyomorult férgek (nem csak itthon, ne aggódj).
2015. nov. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:

1800 ft! Ha a főnök kiugrik a sarki büfébe többet költ csak úgy ebéd előtt, 1 hambi 1 kóla stb.

Itt meg 1800 ft jutna 1 db emberére aki a belét kidolgozza neki/hó hogy ő kacsalábon forgó villában lakjon és luxusautóban vonszolja a valagát. És nem. Nem megy bele ilyen kiadásba.

2015. nov. 1. 16:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!