Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkavállaló számára a...

A munkavállaló számára a bérkifizetés nem járhat többletkötlséggel az Mt szerint- a munkáltatóm mégis rámterheli? Hogy képzeli?

Figyelt kérdés

Az mt szerint a dolgozónak a bérfizetés bármely módon is törétnjénk (kp vagy utalás) az nem járhat többletktg-vel.

Ez alól kivétel ha kollektív szerződés van és az csak banki utalást tartalmaz, ez esetben a kp-s fizetés házipénztrái admin ktg-je a dolgozót terheli.

Nálunk nincs kollektív szerződés.

Megszüntettem a bankszámlámat mert sokalltam a banki ktg-t és röhejesek a betéti kamatok-nincs értelme a bankszámlának. Az a szaros 1-200.000 ft ami tartalékom van na az elfér a dunyhában is.

Szólok a főnöknek hogy a fizumat nem utalva hanem kp-ban kérem. Hát az nem jó, mert már senki se kéri abban. Hát nekem tök8 ki miben kéri, én abban kérem ehhez jogom van, és élek a jogommal.

Jó megkapom kp-ban de - 1800 HUF "kezelési ktg". és elkezdi maygarázni hogy plusz admin teher meg házipénztár meg stb.

És meg mondom erre hogy ez engem nem érdekel ott az Mt vonatkozó része olvassa el, nem lehet plusz ktg-e!


Ő meg mondja hogy őt nem érdekli az Mt ha kp akarok akkor bizony le fognak vonni és még örüljek hogy egyáltalán belemennek, mert mondhatnák azt hogy csak bankszámlára fizetnek.

Nem, nem igaz, nem mondhatnák azt, semmik se kötelezjhet kollektív szerződés híján a bankszámlára.

De rendben van megnyitom a bankszámlát hogy a cégnek kényelmes legyen, de akkor az összes banki ktg-t a cégre hárítom.


Kinek van igaza?

Szerintem nekem ld Mt.


2015. okt. 30. 12:47
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

Nem akarok az ország védelmére kelni, de ez más országokban is így van.

Bíróságra mész, fizeted a perköltségeket, elmegy vele eg csomó időd.

Milliós nagyságrendű kárral érdemes bíróságra menni, havi 1-2ezer forinttal nem, legfeljebb feljelentheted, de attól neked nem biztos, hogy jobb lesz.

2015. okt. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel is nyugodtan mehetsz bíróságra, és 100%-ra mondom, hogy igazat fognak adni, és kötelezik a munkáltatót az így levont összegek kifizetésére. Te meg boldog lehetsz a megszerzett párezer forinttal - egy darabig.

Utána meg majd bekerülsz a "kedvenc emberek" körébe, hiszen miattad kellett a munkáltatónak bíróságra járnia, perköltséget fizetni, stb. Amúgy is szar a munkahely állításod szerint, szerintem el fogják érni, hogy valami jogos indokkal kirúghassanak, vagy esetleg te magad mondj fel. Sajnos, ha nem vagy nélkülözhetetlen ember - márpedig leírásod szerint nem vagy az, akkor nem is packáznának veled -, ez meg fog történni.

Az egész hercehurca helyett meg csinálhatod, hogy elfogadod ezt az összeget, ha ennyire ragaszkodsz a készpénzhez, vagy esetleg nyithatsz olyan számlát, aminek 0 forint a vezetése.

2015. okt. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:

Nyilván neked van igazad, de ez az 1-2 ezer forint nem tudom mennyire érné meg az utána futkosást.


Viszont ami szerintem röhejes, hogy képes egy vállalat ezen az 1-2 ezren rugózni. Ha van lehetőséged más helyre elmenni, akkor én szépen felnyomnám őket valamelyik hatóságnál. Készíts felvételt a beszélgetésről telefonnal (ha bizonyítékként kell későbbi tárgyaláshoz, akkor nem illegális) a biztonság kedvéért.


Egyébként: pontosan melyik cég ez, szabad tudni?

2015. okt. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

ogy képes egy vállalat ezen az 1-2 ezren rugózni


annál is inkább mert túlórát sose fizet így csak én havi szinten 20 túlórát adok neki ajándékba. ennyi az a plusz óra amit ledolgozok de egy fillért se kapok. na most ha ezek után amit tőlem meg minden dolgozótól havi szinten ellop (csak tőlem 4x20 =80 óra / hónap! nem fér bele az a szaros 2000-hát ott rohadjon meg a retkes parasztja.

költse gyógyszerre mondanám de nem mondom mert a gyógyszer gyógyít én meg azt kívánom fetrengjen a földön döglődve.

2015. okt. 30. 18:32
 15/35 anonim ***** válasza:

Nekem ez így nem stimmel - valamit elszámoltál:


" én havi szinten 20 túlórát adok neki ajándékba"

és

"4x20 =80 óra / hónap!"


Akkor most 20 vagy 80 óra? Gondolom 20...

2015. okt. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
75%

kérdés: használtad-e bármire a számládat, tehát utaltál-e róla, illetve megvolt-e már a munkahelyed előtt.


Egyébként a munkajogi szakemberek véleménye, hogy jogod van kérni kp-ban a fizetésed, nem utasíthatja ezt vissza.

2015. okt. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
49%

igazat fognak adni, és kötelezik a munkáltatót az így levont összegek kifizetésére


Mivel létezik ingyenes számlacsomag, nem fogják kötelezni a munkáltatót, ugyanis lett volna lehetőség ilyent választani.

GYakorlatból vett példa...

2015. okt. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Elírtam értelemszerűen heti 20 (napi 4 –et rá kell húzni az esetek 90%-ában)

Vagy ha nem napi 4 akkor meg menni kell szombaton

És isten fizesse meg alapon megy…. Ha nem tetszik el lehet menni.


Nem utasíthatja vissza: nem is utasítja. Csak felszámol érte pénzt pedig nem tehetné



Lett volna lehetőségem ilyet választani? Tessék már nekem elárulni egy jogállamban (mondom jogállamban tehát nem itt Szutyokországban) ki és milyne alapon kötelezhet engem bankszámla nyitására ha én nem akarom? Ha ingyen van ha nem.

Tessék már elárulni! Ki kötelezhet engem arra hogy befárdjak egy bankfiókba szeméklyivel-és ha én nem akarok? És tök8 ingyen van-e. Arra se kötelezhet senki hogy egy ingyenes szórólapot elvegywek-és ha én nem akarom?Hát hadd döntsem már el, hogy a saját megszolgált pénzemhez hogy jutok hozzá! Az agyam megáll az ilyen balf***októl.

Azt nem akarnád megszabni mire költsem?

2015. okt. 30. 18:51
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Arra sem kötelez senki, hogy ennél a munkáltatónál dolgozz... eldöntheted, akarsz-e vagy sem?
2015. okt. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel létezik ingyenes számlacsomag, nem fogják kötelezni a munkáltatót, ugyanis lett volna lehetőség ilyent választani.

GYakorlatból vett példa..."

Ez hülyeség. Nem vonhatnak le pénzt ilyen címszóval. Teljesen mindegy, milyen számlacsomagok léteznek.

2015. okt. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!