Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit írjak fizetési igénynek?

Mennyit írjak fizetési igénynek?

Figyelt kérdés
Most végzek igazgatásszervező szakon, angol német nyelvismertem, nyelvvizsgám van. Főleg magáncéghez vagy ügyvédi irodába szeretnék menni, csak végső esetben közigazgatásba. Jelenleg egy szakképzettséget nem igénylő munkát végzek 4 éve, büfében szolgálok ki, havi 180 órára nettó 140 ezer plusz kafetériáért. Úgyhogy ennél kevesebbért nem akarok diplomával dolgozni, de mindenki riogat, hogy ne mondjak sokat bérigénynek. Tehát mondjuk kezdőként jogi asszisztens, HR-es, beszerző stb. munkakörökben diplomával Budapesten mennyit merjek "kérni"?
2015. jún. 16. 14:29
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
22%
Nem érdekelnek a vulgáris megjegyzéseid. Nincsenek extra szolgáltatásai, csak normális munkahelyen dolgozik.
2015. jún. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

"A 14-es valszeg egy szerencsétlen "


Hogy én szerencsétlen? Biztosan, úgy is olyan jól ismersz.

2015. jún. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Ahol én voltam ügyvédi iroda, akiket majd felhívok, azok is 160 nettó kezdőt ajánlottak, plusz BKK bérlet térítés, étkezési utalvány, és egészségpénztár.

De jólvan, úgysem lehet meggyőzni téged, de ha irigy vagy, keress te is mást, senki nem akadályoz meg. Na ennyi, többet erről nem is írok :)

2015. jún. 16. 20:22
 24/31 anonim ***** válasza:
Irigy? Ez hogy jött le neked?
2015. jún. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Úgy, hogy szerinted csak úgy lehet 200 ezret keresni, ha valaki extra szolgáltatást nyújt... Mi ez, ha nem tipikus irigy hozzáállás?

Holott több ismerősöm ennyit keres irodában, minden extra szolgáltatás nélkül. Csak keresni kell. Senki nem mondta, hogy egyből megy, lehet hónapokba, évekbe telik, de nem esélytelen, azért nem azt mondták, hogy 600 ezer, mert arra én is azt mondanám, hogy ott már több is van. De azért 200 ezer nem olyan elképzelhetetlen irodai munkára...Mondjuk neked ezek szerint az, de azért nem kell a másikat egyből letromfolni, mert ők akarnak mást is, mindenki előtt áll a lehetőség, ki él vele ki nem.

Szóval ennyi. A stílusodból lerí az irigység.

2015. jún. 16. 20:39
 26/31 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem is előbb inkább magáncégeket, bankokat, ügyvédeket célozz be, esetleg ha nem találsz semmit, akkor kezdd el a közigazgatást. Mert ott sokkal kevesebb a fizu. Én is így kerültem a multihoz, jogi osztályra. Elküldtem vagy 100 helyre, egy közig. se volt közte. Voltam interjún önálló bírósági végrehajtónál, a pénz nem lett volna rossz, de a munkaköri leírás nem volt szimpatikus, voltam egy banknál a Kossuth téren, ott többfordulós állásinterjú volt, az utolsó körben véreztem el, meg voltam 2 ügyvédi irodában is, de az egyik csak 4 órás munka volt, a másik pedig nem volt olyan szimpatikus, nagyon nagy vasszigor volt, ezt már az állásinterjún leszűrtem.

Itt a mostani helyemen, azért nagyobb lazaság van, kellemes a környezet, elbírható a munka mennyisége.

Csak legvégő soron jelentkeztem volna közigbe.

Bár a párom közalkalmazott és meglepően jól keres, elég sok munkáltatói hozzájárulása van.

2015. jún. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Én irigy?


1. Azt sem tudod, hogy a közigben mennyit keresek.

2. Fogalmad sincs, hogy milyen egyéb bevételeim vannak.

3. Fogalmad sincs, hogy mik a terveim és lehetőségeim.


De a személyeskedés az megy. Pedig én csak tényeket írtam. Akkor sem értem, hogy minek végezted el ezt a szakot. Ez kb olyan, mintha én elvégeztem volna a tanítóképzőt, de nem szeretnék tanító lenni!! :) :) :) :)

2015. jún. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Azért végeztem el ezt, mert mindenképp jogot akartam tanulni, de nem akartam sima jogász szakot. Azért. Ez meg az én dolgom, hogy miért kedztem ezt. Nem a szak minősítéséről és az én döntéseimről volt szó a kérdésben.

De már az elején sem volt olyan tervem, hogy közigazgatásban dolgozzak, mert általában vállalati irodákba is elég, hogy legyen egy felsőfokú végzettséged, persze nem vegyészmérnöki mondjuk, hanem valami jogi-gazdasági stb. És mint látod, itt is megerősítettek többen.


Akkor oké, nem vagy irigy, csak alapból ilyen okoskodós-majd én megmondom mindenkinek a nagy igazságot és kiosztok mindenkit stílusod van, ez sem jobb. Mert van különbség nyilatkozás és nyilatkozás között. A stílus maga az ember.

Neked ez a stílusod, hogy "álomvilágban élsz bla bla" , meggyőzhetetlen okostojás, mintha arról lett volna szó, hogy pincérnőként agysebész akarok lenni.

2015. jún. 16. 21:00
 29/31 anonim ***** válasza:
Én meggyőzhetetlen vagyok, de te nem. Te neeeeeem :) Véletlenül sem. Más szemében a szálkát...
2015. jún. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok meggyőzhetetlen, tisztában vagyok vele, hogy nem fogok ezzel a szakkal milliomos lenni, és nem ebből fogok a Karib-tengeren sütkérezni 2 hónapokat.

De miről kéne meggyőződnöm?

Arról, ami nem igaz? Mert te azt állítod, hogy ezzel csak és kizárólag a közigazgatásban lehet elhelyezkedni.

De ez nem így van, tehát nem kell meggyőznöd engem semmiről.

Ezzel a szakkal sokan nem a közigazgatásban helyezkednek el, erről meggyőzödtem itt is és a csoporttársaim körében és a felettem végzettek által is.

Te nem akarod elfogadni, hogy lehet máshova is menni vele, nem tudom miért olyan hihetetlen ez neked.

2015. jún. 16. 21:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!