Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit írjak fizetési igénynek?

Mennyit írjak fizetési igénynek?

Figyelt kérdés
Most végzek igazgatásszervező szakon, angol német nyelvismertem, nyelvvizsgám van. Főleg magáncéghez vagy ügyvédi irodába szeretnék menni, csak végső esetben közigazgatásba. Jelenleg egy szakképzettséget nem igénylő munkát végzek 4 éve, büfében szolgálok ki, havi 180 órára nettó 140 ezer plusz kafetériáért. Úgyhogy ennél kevesebbért nem akarok diplomával dolgozni, de mindenki riogat, hogy ne mondjak sokat bérigénynek. Tehát mondjuk kezdőként jogi asszisztens, HR-es, beszerző stb. munkakörökben diplomával Budapesten mennyit merjek "kérni"?
2015. jún. 16. 14:29
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

"Nem tudom miért gondolod, hogy nem megfelelő.

Jogi asszisztensként jogot kell tudni, nekem a szakom 90%-a az. HR-esként szintúgy, nagyrészt azt tanuljuk, ami az emberi erőforrások szakon van."


Pontosan tudom, hogy mi a megfelelő, mert végzett igazgatásszervező vagyok. HR-es, beszerző??? Az IGSZ-nek ehhez semmi köze sincsen.

2015. jún. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

" 160 ezer körül van. De én

ezt sokallom"


Akkor ne irj annyit ha neked az sok! Mondjuk szerintem nem sok, el lehet azt költeni.

2015. jún. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Jó engem ezek alapvetően nem érdeklnek, sok helyen csak azt kérik, hogy legyen diplomád, és úgyis ott fogod megtanulni a munkakört, nem az iskolai tanulmányaidból fogod.


Legjobb példa tesóm, aki bölcsész diplomával beszerző, vagy a párom, aki mezőgazdasági szakiránnyal gazdasági osztályon dolgozik, csak a papírt kérték nekik, hogy van felsőfokú végzettségük, és kész, szóval most lényegében nem érdekel az, hogy mire jó vagy mire nem.

És nagyon sok HR-es munkánál csak annyi van, hogy felsőfokú végzettség, vagy hogy LEHETŐLEG szakirányú végzettség.

2015. jún. 16. 19:56
 14/31 anonim ***** válasza:
Álomvilágban élsz. Jobb, ha beletörődsz, hogy ezzel a végzettséggel a közigazgatásban fogsz elhelyezkedni. Mint, ahogy én is és vagy a 100 másik általam ismert igazgatásszervező!
2015. jún. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Egyik csoporttársam is még kezébe sem kapta a diplomáját, de már kapott is állást, nem közigazgatásban, hanem BANKBAN, back office-ban, (nem értékesítés) És nem betolták, álláshirdetés útján. Barátnőm, aki szintén csoporttársam szintén pénzintézetnél dolgozik kb 3 hónapja, és maradhat diploma után is.

Szóval nem, nem muszáj beletörődni szerintem, lehet keresgélni máshol is.

Én is voltam már az elmúlt félévben több ügyvédi irodában is állásinterjún, mert behívtak, lehet, hogy nem vettek fel, de nem szabad feladni 1-2 alkalom után, keresni kell. Volt, ahol azt mondták (2 hóappal ezelőtt), hogy amint meglesz a diplomám hívjam őket, és megnézik, mit tudnak ajánlani, mert addig sajnos nem tudnak semmit, amíg nincs a kezemben a papír.

Szóval akármit is írsz, úgysem fog érdekelni, mert nem muszáj közigazgatásban dolgozni, attól, mert te oda mentél.

2015. jún. 16. 20:09
 16/31 anonim ***** válasza:
32%
A 14-es valszeg egy szerencsétlen aki megelégedett ezzel az állással, neked nem kell kérdező :) Add be sok helyre a pályázatodat 140-150ezres fizetési igénnyel :) Vesztenivalód nincs.
2015. jún. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Attól, mert én odamentem?


Gondolkozz már. Ez a szak a közigazgatást fedi le egészében! Minek jelentkeztél erre a szakra, ha nem akarsz a közigazgatásban dolgozni? Úristen.....


1-2 kivétel mindenütt van. Felvették őket érettségivel érettségis melóhelyre. Nagy dolog. Ügyvédi irodában tudod mit fogsz kapni fizetségnek jogi asszisztensként? 2 db kiégett villanykörtét.

2015. jún. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
0%
A csajom 200ezret keres nettóban, Budapesten, jogi asszisztensként :)
2015. jún. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
24%

Már délután is akartam írni, de mostmár meg is teszem, mert elég érdekes ez a csak a közigazgatás válaszoló.

Én NKE-KTK-n végeztem tavaly igszerv szakon,3 hónapra rá volt már munkám, és nem közigazgatás.

Egy Bp-től 25 km-re lévő japán multinál dolgozok jogi osztályon. Nem vagyok tőle elájulva, de nem is olyan rossz, egyelőre jól érzem magam. A végzettségem tetszett is nekik, mert sok jogot tanulunk.

A fizetésem kb nettó 180 ezer, plusz 20.500 kafetéria.

Mondjuk nálunk mindenki jobban keres picit, mint más helyeken.

Szerintem olyan 160 körül mondj bérigényt, vagy mondd, hogy a jelenleginél nem akarsz kevesebbet kapni, tehát kb 150 körül, és akkor nem tűnsz olyan "elszálltnak", csak reálisan látod,hogy kevesebbért nem mész el.

2015. jún. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
54%

"A csajom 200ezret keres nettóban, Budapesten, jogi asszisztensként :)"


Jó, az extra szolgáltatásokkal együtt nem nehéz :)

2015. jún. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!