Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha állásra jelentkezésnél...

Ha állásra jelentkezésnél fizetési igénynek kevesebbet mondok, mint amennyit ők reálisnak tartanak, akkor is tartják magukat az én igényemhez (ha esetleg felvesznek), vagy inkább többet fizetnek?

Figyelt kérdés
Persze helyzetfüggő, de mi a tendencia? Mert furcsának tűnne, ha ugyanazért a munkért más fizetést kapnának a kollégák csak azért, mert mást adtak meg fizetési igénynek.

2014. márc. 29. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen a cég bérpolitikája. Alapvetően 2 rendszer van:


1., Bérsávok vannak. Teszem azt a pékek 180-210e forint között keresnek. Ez esetben ha te 150e-t mondtál akkor 180e-ért fognak felvenni


2., Nincsenek bérsávok, mindenki annyiért dolgozik amennyit ki tud alkudni a bértárgyaláson. Ez esetben igen, előfordulhat, hogy ugyan azon munkáért a két dolgozó jelentősen eltérő bért kap.

2014. márc. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pályakezdő vagyok, nekem azt mondták mindenhol mondjak minimálbért, mert tapasztalat nélkül nem fizetnek többet.
2014. márc. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez mondjuk baromság.
2014. márc. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Én sem tartom valószínűnek, hogy tapasztalat nélkül mindenhol csak a minimálbér lenne.

2014. márc. 30. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!