Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláshirdetésre jelentkezésnél...

Álláshirdetésre jelentkezésnél e-mailen kérhetik, hogy küld el a személyidet és a lakcímkártyádat?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy állásra és a következő levelet kaptam vissza, kicsit meglepődtem:

A rengeteg jelentkező miatt (250 levél), kérlek mellékelten küld el a személyi és lakcímkártyád (elő és hátoldalának elektronikus formátumát) fényképét és magadról ahogy fogod a személyi igazolványodat. Ezekre azért van szükségünk, hogy kiszűrjük a jelentkező közül azokat akik valóban dolgozni akarnak (rengeteg céltalan jelentkező van) (illetve több nem valós személy), illetve ha felvételt nyersz, az ügyintézést és a munkába állást meggyorsíthatja (Fontos a képek olvashatósága)!

Ha a kért fényképeket elküldöd, benne vagy a "kalapba", és önéletrajzodat megvizsgálva eldöntjük téged választunk e! A képek visszaküldésével jelzed számunkra, hogy valóban munkát akarsz ezen a telített munkaerőpiacon.

Mi a véleményetek erről?


2011. dec. 9. 09:13
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Ez egy baromság, ilyen nincs. A személyes adataidat, személyi és lakcímkártya, csak a felvétel pillanatába kérhetik. Nem tudom mire akarják használni, de biztos nem lesz számodra pozitív eredménye.

Főleg önéletrajz előtt. Valahol jelenteni kéne!

2011. dec. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Ne küldd el. Ilyet nem kérhetnek!

A személyes adataiddal visszaélhetnek!

2011. dec. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Adathalászat. Ne foglalkozz velük!
2011. dec. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Nem, ilyen nincs!

Ha nagyon foglalkozni akarsz vele,jelentheetd a Rendőrségen és a Munkaügyi központban,esetleg felrakhatod ide:

[link]

2011. dec. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Nem nem nem!

Idegeneknek ne add ki az adataidat.

Írd meg nekik, hogy szívesen bemész személyesen interjúra (ezzel jelzed, hogy érdekel komolyan), de valószínűleg nem fognak válaszolni, mert lehet, hogy az ő részükről kamu az egész.

2011. dec. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Eszembe nem jutott elküldeni csak nagyon felháborít, hogy az embert ilyen hülyének nézik.
2011. dec. 10. 09:49
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért mókás, hogy valaki azzal szórakozott, hogy az összes választ lepontozta.
2011. dec. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!