Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit mondhatok fizetési...

Mennyit mondhatok fizetési igénynek?

Figyelt kérdés
Budapestre jelentkeztem egy Java programozó - fejlesztői állásra. Jövőhéten megyek állásinterjúra. Ha esetleg kérdezik, akkor mennyit mondhatok bruttóban vagy nettóban? Pályakezdő vagyok.
2013. aug. 23. 17:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
bruttó 150et mondj, az nettó százas.. És akkor azt mondják na végre egy nromális magától nem elszállt jelentkező. Mert am kis béna programozók is 200bruttót akarnak, meg nettó 150et közbe sehol semmi, azt hiszik olyan jó a szakmájuk...
2013. aug. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

1:


Bocs, de ez nem így működik. És ezt a kérdezőnek is mondom.


Elég sok fizetési igényt hallok a cégünknél és a így néz ki, amikor egy magabiztos ember kéri a fizetését:


-200 ezret akarok.

-Nagyon sajnáljuk, de nem tudunk ennyit biztosítani, csak 150 ezret.

-Áll az alku!


Most ugyanaz a kevésbé magabiztos társa jelentkezik ugyanarra a munkára, ugyanazzal a képesítéssel és ugyanannyi tapasztalattal egy másik cégnél, mint az előző.


-100 ezerben reménykedtem.

-Rendben, akkor ennyit fog kapni. Üdvözöljük a cégnél.


Remélem látszik a különbség. Ha valaki szemérmetlenül, látványosan többet kér, mert biztos magában, sőt több önbizalma van, mint kellene, akkor sokkal többet kaphat, mintha nyuszi és nem mer sokat mondani.

2013. aug. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
41%
Csak nekem tűnik úgy, hogy a 2fizetés amit leírtál 1 és ugyanaz? 100ezer nettó = 150bruttó
2013. aug. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Mindkét esetben nettóról van szó.


A munkavállalók általában a nettóval jönnek, mert az nem érdekli őket hogy mennyibe kerülnek a cégünknek, csak hogy mennyit látnak a fizetésükből.


Szóval mindkét esetben nettóról van szó. Nettó 200, 150 és 100 szerepelnek a példákban.

2013. aug. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
Uhh ezt nem itt kellett volna megkérdezni, tudod, itt mindenki d*göljön meg, aki nettó 100 felett keres, ezen az oldalon a "hogyan osszam be a minimálbért, hogy ne haljak éhen" a menő. Elárulom, ha nettó 100-at kérne, akkor azért nem vennék fel, mert akkor a tudása is annyit ér. A fizetési igényt sávosan add meg, szerintem nettó 170-200 körül reális, ha pályakezdő vagy, de értesz rendesen a programozáshoz, szóval nem kettessel bukdácsoltál át. De nézz utána inkább minél alaposabban, keress statisztikákat, kérdezz más programozókat, hogy minél reálisabb bérigényt tudj mondani.
2013. aug. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Jaja, az elsővel ne foglalkozz, látszik, h egy nyomorék.

Szerintem is kezdőként min egy nettó 150-et belökhetsz.

Aztán ha lehúztad az egy évet nyugodtan mehetsz 200 nettó fölé.

Ismim 2 év után ennyit kért és szó nélkül belementek.

2013. aug. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
#1: Nettó 100? Na ne röhögtess már. Magamat kiröhögném a tükörben ha ezt mondanám. Óvodai rendszergazdaként kaptam volna 110-et. Szóval, szerintem van különbség. Egy multinacionális cégnél nettó 100-at benyögni, Java fejlesztőként, elég röhejes szerintem. Nem vagyok elszállva magamtól egyáltalán, de nem azért tanultam hogy nettó 100-ból tengődjek, pláne Pesten. A többi hozzászólónak pedig köszönöm a választ.
2013. aug. 23. 21:09
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező:


A nettó 200-at kérni egy 150-et fizető munkára nem konkrétan a te esetedre értettem. (A 2. vagyok)


Csak a félreértések elkerülése végett.


Csak azt akarom mondani, hogy mindenképp olyan összeget mondj, amit biztos nem kapnál meg, nehogy véletlenül túl keveset mondj és ne kapj annyit, amennyit kapnál.


Szóval ha szerinted a te munkádra kaphatnál 170-et, 200-at, akkor mondj nyugodtan szemrebbenés nélkül 250-300 ezret is. Max. azt mondják, hogy sajnálják, de csak X-et, Y-t tudnak adni.

2013. aug. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Lehet nyomorék vagyok ahogy mondjátok, de egy pályakezdőnek biztos nem fizetnék nettó 100 felett mint munkáltató mikor a piac tele van tapasztalt profi programozókkal és azok bére nettó 200körül van, nemvagy elszállva látszik, nem becsülnéd meg a 100at. Amúgy meg csak mondom, hogy nem fogják megkérdezni hanem tények elé állítanak, hogy először 180bruttót tudnak fizetni érdekel-e vagy sem., ha azt mondod nem, oké jön más aki elvállalja ennyiért mert nem tud válogatni.. Nem véletlen hívnak be egy pályakezdőt, válság van, a cégeknek is.. Pontozzátok le ezt a hozzászólásomat is, de nem gondolkodtok munkáltatói szemmel..
2013. aug. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%

Te el vagy tévedve, ha szerinted tapasztalt, profi programozók dolgoznak 200 ezerért...

Biztos, h nem fognak annyiért szaroskodni, mivel jóval nagyobb pénz van a dologban....

Szerintem te inkább ne is gondolkozzál ilyenekben, mert valami nagyon balfék csapatod lenne, akikkel garantált a kudarc(főleg a te hozzánemértő hozzáállásod miatt)

2013. aug. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!