Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit mondhatok fizetési...

Mennyit mondhatok fizetési igénynek?

Figyelt kérdés
Budapestre jelentkeztem egy Java programozó - fejlesztői állásra. Jövőhéten megyek állásinterjúra. Ha esetleg kérdezik, akkor mennyit mondhatok bruttóban vagy nettóban? Pályakezdő vagyok.
2013. aug. 23. 17:35
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
#9: Szerintem ne írj ide többet, mert irdatlan gyíkságokat kommentálsz. Képben vagy te ezzel a szakmával egyáltalán? Vagy úgy, általában a programozással? Mert a hozzászólásaidból nem az jön le. 100 nettó felett (tehát ebből az jön le, hogy örüljek ha 100 nettót kapok), nem fizetnek többet? Ezt te sem gondolod komolyan. Mellesleg ne te mond már meg hogy el vagyok -e szállva magamtól vagy nem. Nem ismersz, egy hozzászólás alapján meg ne ítélj, mert téged minősít drága barátom. Nem tudom miért vagyok elszállva magamtól azért mert nem 100.000Ft -ot akarok egy hiány szakmával keresni. Ugyanis Java fejlesztőket tonnaszámra keresnek, nem úgy, mint C++/C#/PHP stb. fejlesztőket. Ez nem egy olyan szakma amiben már 980 ezren vannak, mint pl. rendszergazda. De ha ebből indulunk ki, akkor egy pályakezdő rendszergazda egy értelmes helyen kap 110-120 ezret nettóban. Azt se felejtsük el, hogy ez a szakma egy "picit" nagyobb felelősséggel jár, pláne egy olyan cégnél aminél a bevétel 95%-át a programozási részleg teszi ki. Nem mellesleg, ha tovább gondolnád a dolgokat picit logikusan, próbálj megélni 100.000Ft-ból pesten, úgy, hogy egyedül vagy, fizeted a rezsit, enni sem ártana valamit, meg azért esetleg néha-néha valami ruhát vagy hasonló dolgokat tudj magadnak venni. Tudni illik (ha már ilyen okos vagy, és véleményt alkotsz rólam), annak sok értelme nincs, hogy napról-napra tengődök szirsz&r 100ezer forintocskáért. Arról még mindig nem beszéltem, hogy haza is segítenem kell, mert Édesanyámék elég gatyán vannak anyagilag (vagyunk, mert még itthon vagyok.). Szóval, ha picit reálisabban látnád a dolgokat, rájönnél, milyen nagy gyíkságokat beszélsz. Tapasztalt - profi programozók 200 nettóval? Hol élsz te? :D Egyik volt osztálytársam ismerőse, 6 év Java fejlesztői tapasztalattal keres az OTP-nél (banki rendszer fejlesztés) NETTÓ(!) 700.000Ft-ot. Nyugodtan menj el 100 ezerért programozónak, jót fognak rajtad röhögni, és biztosan fel is vesznek, hiszen nem sok olyan buta ember van a földön aki 100-ért elvállalna ilyen munkát. ;)
2013. aug. 24. 16:03
 12/16 anonim válasza:
100%

Pff ez kajak hülye...

100 ezerért kezdőként?

200 ezerért profik?

Csak azt tudom mondani, amit a kérdező:

Menj te akkor 100 ezerért és hagyd, h hülyének nézzenek!

Jah és majd ne felejtsd el magad sztárolni, h te nem vagy magadtól elszállva és jó neked a 100 ezer is;)

Ha neked így jó, nekünk is az lesz!:)

2013. aug. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
oké akkor legyek gyík igazatok van amúgy, de munkaerő közvetítő cégnél dolgozok, és a munkáltatókkal úgy kell harcolni, hogy ne minimálbért ajánljanak egy elég erős szakmai állásra.. És igen sajnos, profik dolgoznak nettó 200ért (350bruttó) mert kénytelenek elvállalni ennyiért ha nem akarnak az utcára kerülni, és éhenpusztulni, a munkáltatók meg kihasználják ezt.. nettó 700, ott a kulcs hogy OTP, állami cég, egy kis csókkal ki lehet annyit kiharcolni, főleg ha kulcsember az illető és ha lelépne szívnának.. Egyedül persze nem lehet megélni 100 ezerből albérletbe, és abban is igazad van, hogy nem értek a dologhoz, nem nagyon tudom mi a különbség a java és a szísárp között, meg hogy mennyire nem telített stb, de mi is közvetítünk ki programozós,fejlesztős munkaköröket és cakkpakk megmondják, hogy maximum 400bruttót tudnak ajánlani de jó lenne kevesebbért,hát nincs pofám kevesebbet mondani az embernek egyből 400at mondok a munkáltatónak meg, hogy kevesebbért nem vállalta el.. Persze ők is akarnak mindent, legyen profi az illető, nagy tapasztalattal stb. és tényleg gyászos de elég sokan jelentkeznek tapasztalattal stb és örülnek ha megkapják az állást, mert legalább lesz munkájuk.. Nap mint nap szembesülök azzal, hogy az embereknek tényleg nincs munkájuk, 10éves tapasztalatos emberkéknek mikor mondom, hogy mondjuk bruttó 500 lenne a fizetés, aztmondja hogy legyen 450 csak Ő kapja meg mert már 1éve nincs állása,felkopik az álla.. Az meg mikor pályakezdőket is keresnek már előre tudom, hogy 200bruttó felé nem nagyon akarnak felmenni csak ha nagyon nem akad ember és "sajnos" akadnak.., volt egy cég web-programozót keresett aki egyben grafikus is, persze legyen profi, tervezzen fasza dizájnokat, legyen gyors precíz megbízható, erre fizetés: maximum 350 bruttó, és akkor mosolygok rajta és tudom, hogy úgyis felkell menniük még egy százast legalább, de volt hogy elvállalták mert kellett nekik a meló.. Szóval gyászos a helyzet nagyon, ja és még azt akartam mondani, hogy ha kérdezik (szerintem nem fogják) akkor úgyis bruttót kérdeznek/mondanak.. Elfogadom, hogy lepontoztok meg stb de én csak azt írtam le amit látok. A nettó 100 és 200as kijelentésem azokra vonatkozott akik KÉNYTELENEK elvállalni annyiért,persze pattannak egyből ha van valami jobb de nem biztos hogy találnak.. Az meg más kérdés, hogy ennyi pénzért mennyire motivált a dolgozó, és mennyi kedve van épp túlórázni,vagy hétvégén bemenni ha épp egy fontos projekt van stb.. Sajnos elég sok munkáltató pofátlan. Azért majd írd le mennyit ajánlottak neked, érdekel..
2013. aug. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

9: te nem gondolkodsz a munkáltató szemével, pedig ha munkaközvetítő cégnél dolgozol, lehet, nem ártana, és a fizetésekkel is tisztában kéne lenni. [link]

"Néhány jellemző adat: a programozók/fejlesztők nettó átlagbére pályakezdőknél 291.000 forinttal indul, tehát igen magasnak mondható." Ha valaki nettó 100000-et mond, akkor azt fogják gondolni, hogy vajon miért kér sokkal kevesebbet, mint az átlag? Miért nem kell sehova, hogy ennyivel is beéri? Vagy ennyire tájékozatlan? Kell nekünk egy olyan ember, aki vagy annyira hanyag, hogy egy őt ennyire érintő dolognak sem néz utána, vagy pedig nem ért a szakmájához?

2013. aug. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Na kérdező? Milyen fizetést ajánlottak? :))
2013. aug. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
195 nettó + béren kívüli juttatások. :)
2013. aug. 30. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!