Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit írjak fizetési igénynek?

Mennyit írjak fizetési igénynek?

Figyelt kérdés
Most végzek igazgatásszervező szakon, angol német nyelvismertem, nyelvvizsgám van. Főleg magáncéghez vagy ügyvédi irodába szeretnék menni, csak végső esetben közigazgatásba. Jelenleg egy szakképzettséget nem igénylő munkát végzek 4 éve, büfében szolgálok ki, havi 180 órára nettó 140 ezer plusz kafetériáért. Úgyhogy ennél kevesebbért nem akarok diplomával dolgozni, de mindenki riogat, hogy ne mondjak sokat bérigénynek. Tehát mondjuk kezdőként jogi asszisztens, HR-es, beszerző stb. munkakörökben diplomával Budapesten mennyit merjek "kérni"?
2015. jún. 16. 14:29
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
21%
140 jó lesz szerintem.
2015. jún. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ha a nettó 140-et megkapnád rendesen bejelentve, heti 40 órában egy irodában ücsörögve akkor már előrelépés lenne, mint a jelenlegi havi 180 órás büfés munkád ahol sejtésem szerint lehet be se vagy rendesen jelentve csak kevesebb összegre, de ha ez rendben is van akkor is állni kell, szakmailag sehova se fejlődsz vele.
2015. jún. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
61%
tök egyszerű,annyit írj, amennyit keresni akarsz, ha nettó 150ezeret szeretnél, akkor írd azt
2015. jún. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Azt kell nézni, hogy neki ÉS a munkáltatónak mi a jó. Mert ha ő 1 milliót akar kapni, hiába írja bele, be sem fogják hívni.
2015. jún. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
nézd a hülyéket amúgy se hívják be, de ha beír 120-at és előre tudja, hogy 150 alatt nem vállalja a munkát, akkor felesleges rabolni a saját és a HR-es idejét
2015. jún. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Hát igen, ez a gondom, hogy nem akarok annyira sokat sem írni, hogy be se hívjanak sehova.

Pl. tesómék munkahelyén (vidéki multi) az irodai állomány kezdő fizuja kb 160 ezer körül van. De én ezt sokallom, vagyis nem tudom, annyira nem vagyok ismerős a pesti szellemi munkakörű bérekben, és túl sokat vagy túl keveset sem akarok kérni.

2015. jún. 16. 17:00
 7/31 anonim ***** válasza:
0%

Fizetési igény?


Fordítva gondolkozol. Majd ha találsz egy olyan munkahelyet, amelyik hajlandó felvenni....


Nem olyan könnyű ám. Ha szakmában helyezkednél el, akkor olyan 105.000 Ft + kafetériát kapnál. ezt is vedd alapul.

2015. jún. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
20%

7-es, hallottál már olyanról, hogy egy jelentkezésnél azt írják, hogy "Kérjük küldje el önéletrajzát fizetési igény megjelölésével".

Na igen, elárulom, hogy 10-ből 7 álláshirdetés ilyen.

2015. jún. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Persze, hogy hallottam. Viszont ő olyan helyekre akar jelentkezni, ahová a végzettsége enyhén szólva nem megfelelő.


Így milyen fizetési igényt akar ő megjelölni??


Erre írtam, hogy ha majd esetleg talál egy olyan barom munkahelyet, amelyik nem szakirányú végzettséggel rendelkező embert akar felvenni, akkor írkálhat, de ilyet nehezen fog találni.

2015. jún. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért gondolod, hogy nem megfelelő.

Jogi asszisztensként jogot kell tudni, nekem a szakom 90%-a az. HR-esként szintúgy, nagyrészt azt tanuljuk, ami az emberi erőforrások szakon van. Nagyon sok ilyen hirdetés amúgy sem kér szakirányú végzettséget, csak simán diplomát, jó nyilván nem orvosi diplomával fognak ilyen állásokra jelentkezni, de azért alapvetően az ilyesmi irodai munkákra szerintem megfelel az enyém is, de mindegy most nem ez a lényeg, ezt majd eldöntik a munkaadók.

2015. jún. 16. 19:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!