Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkaadók miért élvezik...

A munkaadók miért élvezik azt, hogy elutasítják a pályázót?

Figyelt kérdés
Újabban már szórakozásból írnak ki álláshírdetéseket és azt élvezik, hogy "sajnáljuk a megjelölt pozícióra nem önt választottuk" és még jót röhögnek szerencsétlen megalázott álláskeresőn. AZ INTERJÚZTATÓK CÉLJA, A MUNKANÉLKÜLIEK MEGALÁZÁSA. ÉS CSAK AZ NYERI EL AZ ÁLLÁST, AKI 15 NYELVET BESZÉL ANYANYELVI SZINTEN ÉS 15-20 ÉV MUNKATAPASZTALATTAL RENDELKEZIK ÉS NEM TÖLTÖTTE BE A 30 ÉLETÉVÉT MÁR DOLGOZOTT KERESKEDELEMBEN ÉS PÉNZÜGYI TERÜLETEN ÉS AKI GYAKORLATLAN AZ EL SE KEZDJEN TANULNI. Elnézést kérek a nagy nyomtatott betűkért, de ez már fáj.
2010. febr. 4. 16:39
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
A gond az, hogy túl sokat várnak el. Az álláshirdetők 100%-a megköveteli az anyanyelvi szintű angol,német nyelvvizsgát, 5 év feletti gyakorlatot, egyetemi végzettséget. Ilyen disznóság régen nem volt:
2010. febr. 8. 13:34
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Én jártam úgy, hogy meghirdettek egy állást a helyi Szuperinfóban,elmentem,jelentkezni. Utóbb kiderült,hogy csak falból hirdették meg, már rég megvolt rá az emberük....:((
2010. febr. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Megvan a véleményem az ilyenekről, de azt nem írom le mert letiltanak az oldalról.
2010. febr. 8. 17:07
 14/20 anonim ***** válasza:
77%

neked legalább visszaírnak... én kb 30. helyre jelentkeztem az elmult 2-3 hónapban, és kb 2 helyről írtak vissza...

rájöttem, nem az a baj, hogy kevés a munka, hanem az, hogy egy-egy munkára qrva sokan jelentkeznek...

multkor ofotértbe jelentkeztem eladónak, és később kiderült, hogy kb 300-an pályáztak az állásra...

meg ami most nagy divat: marketing, meg értékesítés ezerrel: fizessél be x ezer ft-ot, vegyél részt önköltségen egy képzésen, vizsgázzál le, aztán ha jó vagy, akkor váltsd ki a vállalkozóid és dolgozzál jutalékos rendszerben("legyél a magad ura" szarságok)

ha meg felvesznek alkalmazottnak, kapsz, havi 60-at nettóban. Minek ajáljanak többet mikor van aki ennyiért is elvállalja?...

2010. febr. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon sok indulat kipattant - teljesen jogosan. Megpróbálok az eredeti kérdésre - és csak az alapkérdésre - válaszolni, egyetlen mondatban:

AZÉRT, MERT MÉG NEM VOLTAK HASONLÓ HELYZETBEN!!

(Aki pedig volt már reménytelen álláskereső, mégis így viselkedik, az egyszerűen kiközösítendő, megvetendő ALJAS)


Nem a kérdésre adott válasz, de a munkavállalók kiszolgáltatásával összefügg, ezért szívesen közreadom: Egy korábbi munkahelyem, tulajdonosváltás után indiai kézbe került. Nem igaz, hogy az európai ember 'találta k' a rasszizmust. Nekünk is volt benne részünk!! Sokszorosan visszakaptuk azt a gyűlöletet, amit Ők éreztek több száz éven keresztül az angolokkal szemben.

És ugyanilyen szerencsétlenség egy japán vagy egy koreai munkaadó is. Egy Gyurcsány vagy Bajnai (de még egy Orbán sem) nem lesz rákényszerítve, hogy egy mienkétől erősen eltérő kultúrájú nép fiainak vezetése alatt lévő cégnél dolgozzon, így nyugodt szívvel aláírnak nemzetközi szerződéseket, úgy, hogy magyar sajátosságokat nem kell a leendő munkaadóknak figyelembe venniök. (családi ünnepek, családi nyaralások, szabad szombat, hétvégi bevásárlási szokások, óvodák, bölcsödék, iskolák nyitvatartása.)

2010. febr. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Általában, ha egy hirdetést feladnak, nem egy-kettő, hanem rengeteg, rengeteg önéletrajz érkezik rá. Ha olyan állásra jelentkezel, amit nem közvetlenül a munkáltató hirdetett meg, hanem közvetítőn keresztül keres embert, akkor a közvetítő, a munkáltató által megadott paraméterek alapján előszűri a jelentkezőket. Ezek a paraméterek általában a munkavégzéshez feltétlenül szükséges dolgokról szólnak. Teszem azt, pl.: konyhára keresnek mondjuk szakácsot, akkor értelemszerűen követelmény az, hogy tudjon főzni a jelentkező. Szóval ha a közvetítő a paraméterek figyelembevételével arra jut, hogy neked nincs meg a munka ellátásához szükséges minimum tapasztalatod, vagy iskolád, esetleg más tudásod, akkor tovább sem küldik azt a megbízó cégnek. Mivel te kapsz visszajelzést, ez azt jelenti, hogy legalább az illetékesek elolvasták az önéletrajzodat! Keserves dolog a munkakeresés, és egyre nehezebb megfelelő munkahelyet találni. Sajnos rengeteg (és ez a jobb eset) ilyen visszajelzés vezet el végül oda, hogy megtaláld azt a munkahelyet, aki végre alkalmazni fog. Csak egy kis ízelítő: hozzánk kerestek embert, 4 napig hirdették a neten és ezalatt több mint 1500!!!!! önéletrajzot küldtek. Tudom, hogy ez nem vigasz neked, de remélem holnap újult erővel tudsz belekezdeni a munkakeresésbe. Nekem is voltak hasonló kirohanásaim mint neked, és ezért teljes mértékben megértelek.. Én annak idején több mint 100 helyre adtam be a jelentkezésemet és abból 1 kezemen meg tudnám számolni, hogy egyáltalán ki volt az aki azt írta, hogy bocs, de nem...

Soha nem tudhatod, hogy mikor csörren meg a telefonod, és mikor mondják azt, hogy GRATULÁLUNK, Öné az állás.

Kitartást kívánok neked!!

2010. febr. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

megkérdezhetem, hogy milyen munkakörökre jelentkeztél? milyen szaktudású munkákra?


amúgy valóban eléggé agresszív a stílusod, ez lejön az interjúkon is.

2010. febr. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Elektronikai műszerész szakmával nem tudok elhelyezkedni az országban, lakhelyemen amely Baranya megye. Az első szakmám erősáramú berendezés szerelő, aszinkron-motor tekercselőként és mobiltelefon szerelőként, TV és DVD javításban tapasztalatom van és nem tudok benne elhelyezkedni. Sőt! A szegedi 2F iskolánál OKJ-s szoftverüzemeltetői bizonyítványom is van. Manapság ilyen embereket nem keresnek sehol sem, csak a nyelvvizsgás diplomásokat.
2010. febr. 8. 21:43
 19/20 A kérdező kommentje:
Nem írom le mi a véleményem a magyar munkaerőpiacról, mert kitiltanak az oldalról.
2010. febr. 8. 21:44
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben, ha nagyon kell az állás, a következőt csinálnám: írnék egy levelet, amelyben felajánlom egy GSM boltnak, hogy az első 100 telefont ingyen megjavítom, hogy megismerjenek. Ezt a levelet személyre szabnám kb 20 GSM boltnak (névre szólóan az ügyvezetőnek, cégnévre kell küldeni, semmi "tisztelt uram"-os általánosság.)


Ha ez nem jön be akkor nyitnék egy weblapot ahol mobiltelefon szervizelést hirdetnék, vagy vennék használt mobilokat amik rosszak, megjavítanám és eladnám a vaterán.

2010. febr. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!