Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkaadók miért élvezik...

A munkaadók miért élvezik azt, hogy elutasítják a pályázót?

Figyelt kérdés
Újabban már szórakozásból írnak ki álláshírdetéseket és azt élvezik, hogy "sajnáljuk a megjelölt pozícióra nem önt választottuk" és még jót röhögnek szerencsétlen megalázott álláskeresőn. AZ INTERJÚZTATÓK CÉLJA, A MUNKANÉLKÜLIEK MEGALÁZÁSA. ÉS CSAK AZ NYERI EL AZ ÁLLÁST, AKI 15 NYELVET BESZÉL ANYANYELVI SZINTEN ÉS 15-20 ÉV MUNKATAPASZTALATTAL RENDELKEZIK ÉS NEM TÖLTÖTTE BE A 30 ÉLETÉVÉT MÁR DOLGOZOTT KERESKEDELEMBEN ÉS PÉNZÜGYI TERÜLETEN ÉS AKI GYAKORLATLAN AZ EL SE KEZDJEN TANULNI. Elnézést kérek a nagy nyomtatott betűkért, de ez már fáj.
2010. febr. 4. 16:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy elkeseredett vagy, de hidd el, nem szórakozás képpen adnak fel hirdetést állásra. A hirdetés ugyanis pénzbe kerül, ok nélkül ezt nem vállalnák fel.

A közigazgatásban szokás kiírni pályázatot, mert törvény írja elő, akkor is, ha van már megfelelő ember.

Ami a feltételeket illeti: kevés a munka, sok a munkanélküli, a pályakezdő, ezáltal van miből válogatni.

Sajna ez a helyzet.

2010. febr. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Azt is fáj, hogy a kérdésük az is hogy na mutasd mit tudsz mit tudsz. Szívem szerint baltával csapnám agyon az ilyen munkaadókat. Még lehetőséget sem adnak, hogy betanuljak. Az autójukat egyszerűen leönteném kromofággal.
2010. febr. 4. 16:56
 3/20 A kérdező kommentje:
Minden kedves válaszolót megkérek ne írjon le, ebben a gazdasági helyzetben szinte képtelenség nyugodt maradni.
2010. febr. 4. 17:03
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom hogy lassan találsz munkát.

De ez nem a munkáltató hibája. Ahogy kiveszem szavaidból szinte pályakezdö vagy, de legalább is nem sok év munka hátérrel.

Ez az állam hibája hogy ilyen oktatási rendszerünk van ahol tanulsz az iskolában de nem kapsz gyakorlatot.pl hiába végez el egy irodavezetö egy képzést, foggalma sincs mit kell csinálni az irodában, irodát még kívülröl sem mutattak neki.


Èn láttam ennél jobb képzési formát a németeknél (itt dolgozom). Itt leírom hogy megy az oktatás. itt nincs föiskola. Van szakmunkás képzés, szakközepes képzés felsöoktatás és egyetem. Csak az egyetemhez kell érettségi a többihez elég egy középiskolai végzetség. Mikor kitalálod mi akarsz lenni (akár hegesztö vagy infromatikai szakember) akkor keresel egy gyakorlati helyet. Pl informatikai szakemberként IBM (ilyet könnyen lehet találni mert hirdetik magukat hogy gyakornokokat keresnek) vagy akár más informatikai cég. Ha felvesznek akkor a cég beiskoláz és ott töltesz 2-3 évet, egy egy hónap iskola egy egy hónap gyakorolat. Mikor elvégezted ha jó az eredmény és van hely rögtön felvesznek ha nem akkor keresel munkát, de már 2-3 éves tapasztalattal indulsz neki. Pl egy magyar barátnöm ápolónö és ott is pont így van. Ja és mint elsö éves ápoloképzös 600-800 €-t kap havonta és fizetik a növérszállót neki.


Mikor az irodában meséltem hogy nálunk nincs is pl irodai aszisztenseknek gyakorlat akkor kiröhögtek hogy honnan tudod mit kell csinálni. Mondtam sehonnan a tudás amit az iskola ad egyenlö a nullával.


Szóval kitartás.

2010. febr. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
12%
Ne haragudj, de hány éves vagy? Szerintem fiatal, aki most pottyant ki a nagybetűsbe.
2010. febr. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem gondolom,hogy élvezetből csinálják,valami más ok lehet a háttérben.De valami stikli van,az biztos,mert azt már én is régen megfigyeltem,hogy például azok az állások,amikre a munkaügy kiközvetít,már be vannak telve,mikor az állásajánlatot kézhez kapom!...Érdekes!Azért nem hinném,hogy egy munkáltató ilyen villámgyorsan megtalálja és felveszi a leendő legmegfelelőbb alkalmazottat.Aztán vannak olyan munkáltatók is,akik pl. alkalmazottnak adják ki magukat és azt mondják,"nincs bent a főnök",majd én leigazolom a papírt (közben ő lenne a főnök)...Szánalmas!

Van,akit huszonötször kell felhívni ,hogy aláírja azt a nyamvadt közvetítőlapot és olyan is akadt,aki addig állította,hogy nem tudja a papírt kitölteni (óóó,borzasztó nagy ész kell hozzá !),amig a munkaügyi ügyintéző rá nem szólt telefonon.

Már nekem is nagyon elegem van belőlük!!És most finoman fogalmaztam!A hivataloknak sokkal jobban oda kellene figyelnie rájuk és büntetni,mert már azt hiszik mindent megengedhetnek maguknak és meg is engedik.

Egyszer megkérdeztem a munkaügyön egy ügyintézőt,hogy a munkáltatóknak mindenhez van joguk?És az álláskeresőknek milyen jogaik vannak? Erre a nagyokos ügyintéző csak hallgatott.

Másik,hogyha nagynehezen sikerül kialkudni egy állásinterjút,akkor egyből azokkal a kérdésekkel kezdik,amit nem is szabadna feltenniük pl:Van-e gyerek?...

az ilyenek meddig hiszik még azt,hogy az álláskeresők nem látják át a dolgokat és totál hülyék?

Na ,kíváncsian várom a munkáltatók érveit és magyarázatait.

2010. febr. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
az a gáz hogy mindenhol tapasztalatot várnak el, de hol a fenébe szerezz tapasztalatot ha emiatt nemv esznek fel sehova????
2010. febr. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
HÁT EZ AZ. AZ ÖSSZES VEZÉRIGAZGATÓ AUTÓJÁT LE KELL ÖNTENI KROMOFÁGGAL VAGY SÓSAVVAL
2010. febr. 4. 17:48
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

"Az autójukat egyszerűen leönteném kromofággal"


Na látod, ez az amit látnak rajtad. Az irigység, rosszindulatúság és még lehetne sorolni. Beszélhetnél 15 nyelvet, akkor sem alkalmaznának. Ez van. Változtass a gondolkodásodon.

2010. febr. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

"Azt is fáj, hogy a kérdésük az is hogy na mutasd mit tudsz "


Mégis mi a fenét vártál? Felvesznek egy munkahelyre úgy hogy nem is értesz ahhoz amit ott kell csinálni?

2010. febr. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!