Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkaadók figyelem, ilyen...

Munkaadók figyelem, ilyen végzettséggel mire számíthatok?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok. Idén megyek egyetemre, de valamiből fent kell tartanom magamat. Elvégetzem a Független biztosításközvetítői OKJ képzést, Befektetési tanácsadói OKJ képzést, Tőzsdei szakvizsgát, Felsőfokon beszélek angolul (üzleti és normál) középfokon németül(üzleti és normál). Van B jogsim, ECDL is. Egyetem mellett(pénzügy, közgazdász-matematikus) ugye nem tudnék teljes munkaidőt vállalni, így hát másképp kell megoldani. A kérdésem a munkaadókhoz szól. Felvennétek-e így valakit bróker vagy bef.tanácsadó vagy valamilyen komoly (!!!) tőzsdei állásra és ha igen mennyiért. Csak hogy mire számítsak. 2 éve egyedül élek, saját magam tartom fenn, tőzsdézésből, saját számlán. Ez nem mehet sokáig, mert hát egyetemet meg albérletet meg minden francot kell fizetni Pesten, szóval kell a munka.


Köszönöm válaszaitokat!


2011. máj. 23. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Komoly tőzsdei állásra bizony kell a diploma, az egyetemi képzés...
2011. máj. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
kezdj el pókerezni, a tőzsdéseknek szokott lenni hozzá érzékük.
2011. máj. 24. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Nem vennélek fel.


Ellenben ha tényleg nem vagy suta és konyítasz a dolgokhoz egy nagyobb befektetési tanácsadónál (nem OVB és társai...) egy komolyabb embernél megfelelnél asszisztensnek. Ez mehet egyetem mellett is és annyit kapnál érte ami elég az egyetem mellett arra, hogy megélj.

2011. máj. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Figy, én uygan nem vagyok munkáltató, de ha valóban ennyi mindenhez értesz miért nem vagy egy kicsit kreatívabb?


Taníthatnál angolul és németül, magánlakáson.


Továbbá elvállalhatnál más jellegű munkát is, mondjuke gy gyárban ahová simán felvennének, és levelezőn meg csinálhatnád az egyetemet.



Egyébként én is melót keresek, a múlt héten rógtak kia P&G ből, szóval, ott biztos hogy van üresedés.

Havi netto 110 + 13 kajajegy a bér, ha megfelel.

2011. máj. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! Tévedés ne essék, nem ennyi mindenhez értek. Ez mind-mind egy dolog csak a drága pici punkaerőpiacocskánkon való elhelyezkedéshez ez mind kell. Lószar licenszek, amiket 6 hónap alatt letesz bárki, de a lényeg még mindig ugyan az marad: tudsz-e pénzt csinálni a piacon vagy nem. Az meg hogy van értékpapír jogi vizsgád, hát ugyan soha sem fog kelleni, de enélkül meg nem alkalmaznak.


Gondolkodtam már rajta, hogy tanítok valamit, de nem nyelveket. Jó vagyok benne, de hát vannak nálam jobbak is, ha meg tudjuk hogy erősebb a konkurecia, nem vágunk bele. Gondolkoztam azon hogy tőzsdézést tanítsak, úgyis tele van az ország már semmitnemérő de mindent megígérő tőzsdetanfolyamokkal meg kapzsi emberekkel. Mindig lesz kereslet az ilyenkre, mert gyorsan meggazdagodásra vágyók meg csillogó szemű 200000 forintot kifizető mosolygós elitkisgyerekek mindig lesznek. Ezzel meg az a baj, hogy nem lennék hiteles tanár a magam 19 évével, merta magyar emberbe bele van ivódva hogy csak az érthet a pénzhez aki 80 éves, szemüveges és ott van a neve előtt a dr..


Úgyhogy valamilyen alternatív megoldást fogok majd keresni, fogalmam sincs hogy mit, de majd csak kitalálom.:) Max kimegyek egy évre léceket pakolni meg Wal-Martot feltakarítani Angliába és máris meg lesz oldva minden pénzügyi gondom az elkövetkező 5 évre. Na ez magalázó Magyarországra nézve...

Azért köszönöm a segítséget mindenkinek!:)

2011. máj. 24. 21:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!