MI a gond velem?

Figyelt kérdés
Állásinterjúkon mindig megpróbálom a legjobb oldalamat mutatni, tisztelettudó vagyok és nem vagyok beképzelt s.gg. Szépen felöltözöm és normális válaszokat adok a kérdésekre, látszik, hogy dolgozni szeretnék. A végzettségeim nagyon jók, de mégsem engem választanak soha. Az a baj, hogy nem vagyok 40 kilós vigyorgós maca, vagy mi a gond. Már tehetetlen vagyok, nem tudom, hogy viselkedjek.
2014. nov. 28. 17:28
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
köszi kedves vagy. két hónapja keresem a munkát. De ez év vége, és most már nem valószínű, hogy el tudok helyezkedni, legközelebb csak január végétől lesz újra esélyem.
2014. nov. 28. 20:37
 12/30 anonim ***** válasza:

Milyen állásokat keresel és hol? 2 hónap egyébként még semmi :)

Igen, sajnos, decemberben alig történik valami... :( Én májusban kezdtem állást keresni. Nyáron ki volt halva minden... szeptemberben hirdették meg újra az állásokat... gondolom nyáron a kutya se foglalkozott vele.

2014. nov. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Budapesten, és gazdasági/elemzői/pénzügyes állásokat. Csak azért írtam így, mert annyi kreatív megnevezésű pozíció van, hogy egyszerűbb ha csak címszavakban írom ki, nagyjából milyen területen szeretnék dolgozni.

Tudom a két hónap nem hangzik soknak, de mégis teljesen idegörlő ha az ember nem találja a helyét. Ráadásul azt a pici önbizalmat is lenyomják az interjúkon, ami van. Szóval elég önbizalom romboló időszak ez, és nem tudom, mit hibázok az interjúkon.

2014. nov. 28. 20:47
 14/30 anonim ***** válasza:

Értem. Elhiszem, hogy elkeserítő. Nem tudom milyen honlapokon keresel, de nekem egyedül a profession jött be, mint álláshirdető oldal. Itt állítottam is be hírlevelet, megjelöltem a területet (én is gazdasági területeten keresgéltem), tapasztalatot. Még mindig nem kapcsoltam ezt ki, mert még csak próbaidőn vagyok, sose lehet tudni :) Minden reggel küldenek kb 50-60 álláshirdetést. Látok azért közte elég jókat.

Vagy a cégek saját honlapján. Illetve a fejvadászoknak küldd el az önéletrajzodat (Randstad, Hays stb.) Sok multi ezeken keresztül veszi fel az alkalmazottakat.

Aztán nézegesd ezt az oldalt: [link] össze vannak szedve a magyarországi (ált. budapesti) SSC-k. Nézegesd a cégek honlapján a karrier részt. Nem tudom pl. a GE-hez jelentkeztél-e, ők is elég sok állást hirdetnek a honlapjukon.

Tudom, nem azt kérdezted hol keressél állást, de hátha segít, több pályázat, több interjú, több lehetőség :)

2014. nov. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

nagyon aranyos vagy, köszönöm szépen a segítséged. Ez tényleg hasznos.

Igazad van, tényleg a profession a legjobb, de erre én csak ma dél. jöttem rá. Próbálkoztam sok mindennel, és egy ideig azt hittem, hogy majd más portálok jobbak lesznek, de egy rakás kamu állásba futottam bele, vagy gerinctelen beképzelt céges alkalmazottakba. Nehéz felállni, minden egyes balul elsült interjú után, de összeszedem magam. Bár az interjúkon továbbra se tudom, hogyan viselkedhetnék másként, mint amilyen vagyok. Most belegondolva, szerintem avval is elcses.hetem az interjúkat, hogy nem sugárzik rólam az önbizalom, ez pl. lehet nem megnyerő, és ezért se vagyok szimpatikus, de lehet ez hülyeség, már semmit se tudok őszintén szólva.

2014. nov. 28. 21:14
 16/30 anonim ***** válasza:

Igen, lehet ez a probléma, hogy nincs önbizalmad. Ez nagyon látszik. Nekem sincs sok, ráadásul stresszhelyzetben halkan beszélek, szóval nagyon gáz. De már elegem lett, hogy ilyen vagyok, úgyhogy a végén már úgy mentem be, hogy erre nagyon figyeltem. Próbáltam sokat beszélni, nem izgulni... Nehéz volt :D De ezen kívül nem játszottam meg magam... Ha olyan ember nem kell nekik, amilyen valójában vagyok, akkor jobb is, ha nem vesznek fel, mert nem érezném ott jól magam. Voltam egy interjún, a nő azt mondta utána, hogy nagyon visszafogott vagyok. Hát ez van, ilyen vagyok, ha nem tetszik neki, jobb is ha nem vett fel, csak azért nem leszek nagyszájú :) Szerencsére máshova visszafogottan is kellettem...

Ja a másik, hogy ne ilyen sablonokat mondj interjún, amiket ezeken az álláshirdető oldalakon is írnak. Meg beszélj sokat magadról, ne 1-2 mondattal válaszolj. Főleg az előző munkádról. Milyen volt, mit csináltál, miért szeretted, mit tanultál, mennnyire jöttél ki a munkatársaiddal, ők milyennek ismertek meg téged stb. Meg ha van érdekes hobbid, azt is szeretik hallani. Nálam ezek érdekelték őket a legjobban.

Remélem sikerrel jársz, sok szerencsét! :)

2014. nov. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Egy állásinterjúnak általában a világon semmi köze a tényleges szakmaisághoz, tekintve, hogy legtöbbször HR-esek és menedzserek vannak bent, akik a személyiségedre kíváncsiak, ott meg remekül be lehet nyalni a kötelező válaszokat, persze úgy, hogy egyáltalán ne tűnjenek sablonmondatoknak.
2014. nov. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy az a gond,hogy pályakezdő vagy?Frissdiplomásként rám se bagóztak,be se hívtak sehová.Aztán fél év utánn szólt egy ismrősöm,hogy megüresdett náluk egy hely a laborban,igaz csak félállás,és csak határozott idejű(7 hónap).Amint be tudtam írni,hogy dolgozom valahol sokkal több helyről felhívtak.
2014. nov. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm interjúztat multinál, mondta, hogy elvétve, de akad néhány pályázó aki a nem sikerült interjú után felhívja, hogy mi volt a gond, min kellene javítani.

Mondta, hogy nagyon szívesen segít ezeknek az embereknek, elmondja őszintén, hátha ezzel segíteni tud. Persze akik nem számonkérés-szerűen hívják fel, hanem mert valóban keresik a hibát magukban.

Ha volt olyan interjúztatód, akivel éreztél egy kis kölcsönös szimpátiát, esetleg rákérdezhetsz, hátha mond 1-2 jó dolgot.

2014. nov. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Stresszhelyzetben sajnos én is halkabban beszélek, és visszafogott is vagyok. De ezeken nem tudok változtatni, teljesen már embert nem tudok faragni magamból csak azért hogy egy cégnél felvegyenek. Nekem is mondták már többször, hogy nem vagyok például elég beszédes, meg nagyon visszahúzódó vagyok, meg sok mást is. Nem tudom, hogy ez miért gond annyira. De biztosan nem érezném magam jól olyan helyen, ahol ez probléma, ha ilyen vagyok, de lassan már-már mindegy is lenne, mert szeretnék pénzt keresni, és az se baj, ha nem érezném jól magam, csak ne itthon legyek, és bújjam az álláskereső oldalakat non-stop.
2014. nov. 29. 17:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!