Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem hívnak fel sehonnan,...

Miért nem hívnak fel sehonnan, ha jelentkezem egy állásra? Másfél éve nincs munkám, hiába küldözgetem összevissza önéletrajzaim.

Figyelt kérdés
Tíz munkahelyem volt már, szóval nem vagyok pályakezdő. Más is van így? Egyszerűen elegem van!!! Ezt a rohadtságot hát, hát ebből háború lesz!
2013. aug. 19. 19:58
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
Lehet közrejátszik, hogy Bp-től kb. 200 km-re lakom és nő vagyok, naponta nem sok álláshirdetés jelenik meg, azok közül is a legtöbb férfiaknak való fizikai, van olyan hét, hogy sehova sem tudom beküldeni az önéletrajzom, próbálom olyan helyekre, amiknek megfelelek, mostanában sokszor úgy érzem, hogy hiábavalóak voltak a tanulással töltött évek.
2013. aug. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:

A végzettség önmagában kevés. Egy határozott fellépés, jó "öneladás" is kell. Ez nem minden diplomásban van meg.

Tapasztalatom alapján talpraesettségen, törekvésen és önmenedzselésen múlik leginkább az emberek sorsa. Ezek birtokában mélyről is fel lehet törni, hiányukban pedig nagyot lehet zuhanni sok diploma tetejéről is.

2013. aug. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 A kérdező kommentje:

Igen, hallani hogy Budapesten a "legjobb". S ha én itt kellemetlen tapasztalatokkal találkoztam...hát a sok küszködés messzebb, hát kemény lehet. Hogy hölgy vagy, az szerintem nem oka ennek. Ez teljesen független attól. Bár gondolom, biztosan ezt érzed magadban, de itt más dolgok lehetnek. Láthatatlan tényezők és összefonódások előre kiválasztják az embereket. És emiatt mi, kimaradók azt hisszük velünk van a baj. Pedig nem így van! S valóban, egy jó fellépés tud változtatni ezeken dolgokon, de ez meg olyan, mint egy zsákbamacska. Ki tudhatja, a felvételiztető éppen mire gondol? Én megnéztem a neten az utca nevét, ahol az interjú zajlott, ami egy amerikai város volt (Akron), aminek utána néztem a wikipedián. Valószínüleg semmi értelme nem volt ennek, de ha esetleg szóba került volna, az összes jelentkező közül csak én tudtam volna a választ rá. Hátha beszámít...ki tudja már milyen tényezők alapján válogatnak. Az ingem nem volt kivasalva, lehet, ezért nem hívtak fel. Vagy pont ott, pont akkor ott volt egy alteregom, ami egy hajszállal jobban teljesített, és őt vették föl. Nem tudom.

Tényleg nem tudok semmit, ezért ide írom egy kedvenc zeném dalszövegét: Molly Hatchet - Heartless Land


"Heartless Land"


I see it on TV watch it everyday

Men with no conscience don't care who they slay

Children killing children for insult or greed

Don't want what they have don't know what they need


Shot for a dollar or the color of your car

You try to find justice you won't get far

Too many families living on the street

Too many babies with nothing to eat


To clear the land they build a wall of fire

To get their way they use a gun for hire

Just trying to do the best I can

To live in this heartless land


So many people doing without

They have no power no political clout

Cutting down the forest, killing off the seas

Don't look to the future they just do what they please



We got to stand up find another way

To solve these problems it gets worse every day

Hand in hand as hard as it seems

We can save ourselves and our children's dreams



I'm trying to live we got to learn to forgive

I'm doing my best - don't you know - to live in this heartless land

2013. aug. 22. 22:32
 54/59 anonim ***** válasza:

Akinek nincs diplomája, nyilván azt gondolja, hogy ők hamar elhelyezkednek főnöki beosztásban, milliós fizetésért.

Azért ez manapság már egyáltalán nem így van.

Persze pont a 2 példa amit írtál a mérnök, meg az orvos, azok hiányszakmák.

De nagyon sok jogász, közgazdász, HR-es, bölcsész, tanár stb. képtelen állát találni, mert ezekből meg túlképzés van. Nemcsak a kezdők, a tapasztaltak sem! Ezért mondom, hogy alapvető probléma van Magyarországon a közoktatásban.

Jó szakmunkás nincs, pl. legalább 10 ácsot felhívtam, hogy javítsa ki a tetőnket, mindegyik csak arra lett volna hajlandó, hogy 2 millió forintért lecserélje az egész tetőt. Javítással (ami esetleg 100 e. Ft-ból kikerül) senki nem is foglalkozik. (Végül a férjem felmászott, és megcsinálta ő, de végig féltem, hogy mikor esik le.)

Apukámnak vállalkozása volt, jó festőt, bádogost egyszerűen képtelen volt találni. Mert mindenki főiskolára, egyetemre megy, az állam meg kifizeti, aztán meg mennek betanított munkára, mert ennyi bölcsész meg jogász nem kell az országban.

Kevesebb főiskola kéne, és komolyabb felvételi követelmények. Akkor a közepes tanuló elmenne inkább szakmát tanulni, és tényleg csak a kiemelkedő szerezne diplomát.

De a te problémád nem ez, sajnos középfokú végzettségű szakmából is van olyan, ahol túlképzés van.

2013. aug. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:

Mérnökre van kereslet ez igaz, rájuk mindenütt nagy. Orvosra meg speciel azért, mert annyira alulfizetett a szakma, hogy a magyar orvosok menekülnek az országból mint a patkányok a süllyedő hajóról. A kormány meg farizeus arccal bezáratja a kórházakat, mondván "úgysincs aki ott dolgozzon már"

Jogászból és közgazdászból viszont tényleg iszonyú túlképzés van, a 90% a munkanélküliek táborát gyarapítja. Ott tényleg csak a csókosoknak jut hely.

2013. aug. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 A kérdező kommentje:
Két nap alatt két helyről is hívtak, plusz interjú is volt. Egy ismerősöm szurkolt is nekem. Fölvettek hát egy helyre! Nagyon jó hírek! Remélem, az összes állástalan emberre rámosolyog majd a szerencse, és fáradozásaik meghozzák gyümölcseiket.
2013. aug. 29. 23:54
 57/59 anonim ***** válasza:

Gratulálok, és sok szerencsét.

Te még kaptál itt együttérző szavakat, én nemrég írtam ki hasonló kérdést, mindenki le lett pontozva, erre a torkomnak ugrott a nép, hogy ha már ilyen bunkó vagyok, nem csoda, hogy nincs állásom.

Én már ide nem is írok ki több kérdést.

Általános vélekedés, hogyha valakinek olyan szakmája van, amiből túlkínálat van, az egyértelműen az ő hibája, és magára vessen, ha éhenhal az egész családja.

Az nem számít, hogy mondjuk 10 éve, amikor ezt tanultam, még nem volt ilyen telített a pálya.

2013. aug. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kitartás. Ne hallgass azokra, akik csak szemétkedéseket irogatnak. Fenn van még a kérdésed?
2013. aug. 31. 14:42
 59/59 anonim ***** válasza:

Gratulálok Kérdező! Őszintén örülök, hogy sikerült felvételt nyerned valahova!

Azokkal a gyagyás idiótákkal meg ne foglalkozz, akik csak azt tudják szajkózni, hogy "tanulj fizetőképes szakmát, legyél programozó meg mérnök". Hát hogyne, akkor mindenkiből az lesz, és akkor meg ők nem kapnak majd melót, mert akkor meg azok a szakmák lesznek túltelítve! Magyarán szólva a probléma nem lett megoldva, csak jól odébbgörgették. Zseniális, de komolyan!

Az ilyen háborodottaknak elkéne egy fekete lyuk oda, hogy világítson...

2017. jún. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!