Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem hívnak fel sehonnan,...

Miért nem hívnak fel sehonnan, ha jelentkezem egy állásra? Másfél éve nincs munkám, hiába küldözgetem összevissza önéletrajzaim.

Figyelt kérdés
Tíz munkahelyem volt már, szóval nem vagyok pályakezdő. Más is van így? Egyszerűen elegem van!!! Ezt a rohadtságot hát, hát ebből háború lesz!
2013. aug. 19. 19:58
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
46%
én is igy voltam. fél év alatt találatm egy munkát de mocsok egy hely volt és utána 2 honap mulva ismerös tett be. ez már jobb:) igy megy. akárki akármit mond ismerös vagy jó nyelvednek kell lenni h nyalj. nagyon kevés az aki saját egyedüli erejéböl jó munkát talál. talál persze csak ojan hogy szinte semmilyen.
2013. aug. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
52%
Abszolút megértelek kérdező. Ezt az országot egész egyszerűen már hulladékká tették a keselyűk :( most mondjam h pisilj a széllel szemben? :( ha nincs más választásod akkor csak ez maradt.
2013. aug. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 A kérdező kommentje:

Igen, látom írtak hasonló tapasztalatokkal. Hát, csak lesz jobb ennél! Mégis, nem fogadom el, hogy minden az én hibám! Nem! Valóban rossz irányba fordultak a dolgok, és bár optimista vagyok, meg minden, vannak jó jelek, de még ez nem sok. Sajnos ezt tapasztalom, nem a sikert. Látok sikeres embereket, de mintha egy fal választana el tőlük.

Én is elmentem egy román vezetőségű (Magyarországon!) raktárba csomagolni, mondhatom, nem egy perspektíva, de jól jött az a kis pénz is, erre három napra rá felmondanak hármunknak új belépőknek, hogy nem vagyunk elég jók. Én sejtem, páran nagyon nem illettünk bele a csapatba, de nem is bánom, úgyis csak egymásról pletykáltak folytonosan az ott dolgozó vidám lányok/fiúk.

2013. aug. 19. 22:29
 14/59 anonim ***** válasza:
100%

Azt javaslom, hogy mindenképpen fejvadászon keresztül jelentkezz. Ők jóban vannak a cégek HR-eseivel, ők hivogathatják őket, tőled nem veszik jó néven.


A legújabb baromság az, hogy 1 oldalas legyen a cv-d, nekem ugyan csak 3 munkahelyem volt eddig, de nem fér bele. Szóval nem gond, ha vannak benne üres évek, azt írd be, ami az adott munka szempontjából releváns.


Ha meg raktárosnak jelentkezz, ne menj oda öltönyben, nyakkendőben, mert azt fogják gondolni, hogy neked nem lesz jó ez a munka, mert túl jólfésült vagy hozzá.


Egyébként tudom, hogy miről beszélsz. Engem is bosszant, hogy beküldöm a pályázatom olyan hirdetésekre, amelyeknek a követelményeinek pontról pontra megfelelek, és fel sem hívnak, annyit sem mondanak, hogy köszönöm.


Pedig azt is látom, hogy milyen a konkurencia. Itt is szoktam olvasgatni, és hát a fejemet fogom.

Amikor azt mondják, hogy küldd be mindenhova, ha nem keresnek akkor is, hiába nem az a végzettséged, mindenhova add be.


Nekem pl. valaki programozói állást ajánlgatott itt, pedig pénzügyes vagyok. Nem, nem azt a világot éljük már, hogy szimpátia alapján bárkit felveszünk. Ha az áll a hirdetésben, hogy angolul beszélő, programozó végzettségű embert keresünk, akkor nem fognak felvenni olyat, akinek nincs ilyen végzettsége (hacsak nem protekcióval.)


Ennek megfelelően a HR-esek több száz önéletrajzot kapnak minden álláshirdetésre, amelyeknek 90 %-a nem is lenne oda való. Ezért legtöbbször már nem is veszik a fáradságot, hogy válaszoljanak, köszi, de nem. Még annak sem, aki oda való lett volna.

2013. aug. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
41%

"Mivel ekkora a munkanélküliség, a munkáltató simán megteheti hogy natív taplóságból a jelentkezők 98%-át figyelemre se méltatja, hisz "úgyis lesz más".

Az is tök jó poén hogy mindenhová profi munkaerőt várnak, azaz pályakezdő nem kell. Csak épp azt felejtik el, hogy senki nem születik mesternek, mindenki volt tanítvány.

Komolyan az ilyen csökevényeket a Dunába kéne lőni..."



Már miért lenne csökevény aki így választ.

Ha bemész egy boltba és hasonló árakon vagy kis difivel vehetsz gagyi, béna, közepesen rossz és jó TV-t is, akkor te inkább a gagyit fogod megvenni?


Miért alkalmazzon a munkáltató pályakezdőt egy adott szakmában ha jelentkezik az állásra tapasztaltabb ember is?

2013. aug. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező:


Ha egy nagyon okos és tapasztalt munkaerő vagy, akkor valamit rosszul csinálsz.


Vagy olyan szakmákban van tapasztalatod amiben telített a piac és túljelentkezés van.

2013. aug. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
41%

Ezért találták ki a gyakornokoskodást. Amikor pályakezdőként nem kaptam munkát, több céghez bejelentkeztem gyakornoknak, vállalva, hogy gombokért vagy ingyen dolgozom.

Így lett szakmai tapasztalatom, majd később jól fizető munkám.



Arra pedig, hogy a munkáltató milyen ruhában vagy stílusban interjúztat: kettőtök közül ő van olyan helyzetben, hogy megteheti. Ő válogathat.

Ha valakinek olyan szakmai tapasztalata van, ami az országban szinte senki másnak, akkor a munkavállaló is megteheti, hogy rágózva megy be, mert ő lesz tárgyalási pozícióban.

2013. aug. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 A kérdező kommentje:
Kitartás legyen velünk.
2013. aug. 20. 09:23
 19/59 anonim ***** válasza:
Az üres éveket ebben az esetben úgy pótold ki az önéletrajzban, hogy egyszerűen ne írj oda éveket. Viszont odaírhatod, hogy x év tapasztalat.
2013. aug. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
51%
Még sír a politikusok szája meg piszkálják a nőket, hogy nem hajlandóak több gyereket szülni, Magyarország lakossága meg csökken! Hát magasról teszek rá hogy Magyarország lakossága csökken, ezért nem fogok szaladni és hipphopp 3-4 szer megtermékenyíttetni magam. Rengeteg ember nem tud elhelyezkedni, nem tud megélni itthon. Ebben a helyzetben az az okos aki ide nem szül. Vagy max. 1-et. Inkább megyek ki Németországba és szülöm meg ott. -egy huszonéves nő
2013. aug. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!