Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem hívnak fel sehonnan,...

Miért nem hívnak fel sehonnan, ha jelentkezem egy állásra? Másfél éve nincs munkám, hiába küldözgetem összevissza önéletrajzaim.

Figyelt kérdés
Tíz munkahelyem volt már, szóval nem vagyok pályakezdő. Más is van így? Egyszerűen elegem van!!! Ezt a rohadtságot hát, hát ebből háború lesz!
2013. aug. 19. 19:58
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
Kamumail: a párom német, én is éltem kint - az 'ugye nő vagy' beszólásodért bocsánatkéréssel tartozol egyébként. Na most, képzeld el, hogy ez a gazdasági nagyhatalom: Németország, orrba-szájba veszi fel ausbildungra a kezdőket. Azaz pár hét iskola, pár hét náluk gyakorlat. És iszonyatosan ragaszkodik a cég az illetőhöz ha bevált, tehát a gyakorlat lejárta után céljuk és érdekük is megtartani akit kitaníttattak. Ja, és képzeld: fizetést is kapnak. Nem úgy mint itthon ahol divat lett az ingyen dolgoztatás. Mégis milyen dolog ez?
2013. aug. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
30%

Németország. A Németország veszi fel a kezdőket orrba és szájba? Vagy esetleg a fejlődő cégek?


Itthon vajon mennyire vannak a cégek úgy tartva mint kint németeknél?


Itthon az országban a német cégek se fizetnek jobban, ergó továbbra se a munkáltató a fő probléma, hanem az ország.


Én igazából azt nem értem, hogy szándékosan beszélsz össze-vissza meg mellé vagy komolyan ennyire nincsenek helyén a gondolataid.

2013. aug. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
71%
Kamumail: erőltesd meg picit az agyad hogy a német cégek itthon miért nem fizetnek jobban.. vajon a Bosch, Merci mit keres itt? Ez egy olcsó munkaerőjű ország, ezt keresik itt. a párom a Mercinél dolgozott 20 évig, azóta pedig több autókereskedőnél. Nem a kisujjamból szo.p.om. Egész egyszerűen van egy orszàg 800 kilométerre ahol sokat lehet spórolni. Ennyi a matek. Olcsóbban összerakják itt az autót mint otthon náluk. És igen, német ajkú barátaim és rokonságom is van, úgyhogy hagy tudjam már! A 17 éves rokonom most kezdte Stuttgartban az Ausbildungot. Pár hét suli, pár hét meló, 2 évig, már most biztos hogy megtartják..ennyit erről, 17 évesen az élete meg van oldva. És Bürokaufmann a szakma neve amit szerez a végén. Csak hogy tudjad, az Industriekaufmann sem bonyolultabb ennél, ugyanúgy szakma, ugyanúgy 2 év, ugyanez a rendszer, egy 25 éves félug magyar srác ezzel a képesítéssel jelenleg 2000 eurót keres. Bajáról származik az édesanyja. Na. Ennyit erről.
2013. aug. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetértek azzal, hogy az ország, a kormány a hibás, és nem a munkaadók. Hiszen való igaz, hogy a munkaadó célja a legjobb embert felvenni a lehető legolcsóbban. Mivel nincs elég munkahely, ezért bőségesen válogathat, és megkap egy tapasztalt szakembert minimálbérért. Viszont ha lenne elég munkahely, akkor a kezdők is el tudnának helyezkedni. Ezért nem a munkáltatókat kell szidni.

Tény és való azonban, hogy az empátia totál kihalt mindenkiből.

Minek is értesítsem az álláskeresőt? Nem érek én erre rá, előbb-utóbb úgyis rájön magától, hogy nem őt választottuk.

Azért vannak a másik oldalon negatív beidegződések rendesen.

Itt is olvashatsz eleget.

Pl. adj be 100 önéletrajzot mindenhova, ahol állást hirdetnek, majd csak felvesznek valahova. Így egy állásra a beérkező kb. 1000 önéletrajzból 980 nem is oda való.

Minek rabolni a munkaadó idejét? Már nem az a világ van, hogy ja igen, diplomás mérnökök keres, de nekem nincs diplomám, csak szakmunkásképzőm, biztos én is jó leszek. Nem, mert talál diplomást bőven.

Ezek után a 980 embert persze hogy nem fogják kiértesíteni. De még azt a 9-et sem, akit a 10 behívott emberből meginterjúztatott.

Az iskolákban meg valóban nem nézik, hogy mik az igények a munkaerőpiacon. Így diplomás emberek állnak a szalag mellett, mert nem tudnak elhelyezkedni. Amikor az oktatási minisztert megkérdezik, azt mondja, hogy milyen jó, mert nő a lakosság iskolázottsága. De tényleg erre van szükség? A fiatalok 80 %-a főiskolát végez, minek? Társadalmi pazarlás.

Arról nem beszélve, hogyha valakit nem nem támogatnak 25-30 éves koráig a szülei, hogy egyetemre járjon, aztán meg ingyen gyakornokoskodjon gyakorlatilag esélytelen, hogy normális munkát kapjon.

2013. aug. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj 72-es de nem érdemes veled vitázni, mert nem is vita csak össze-vissza beszélsz mindenfele. Az eredeti témához hozzá se szólsz csak azt bizonygatod, hogy Németországban jobban keresnek az emberek. Mintha ezt bárki is vitatná.
2013. aug. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
38%
Kamumail: sötét vagy. A rendszer az ami nálunk nagyon rosszul működik, az oktatási rendszert is beleértve. Erre próbáltam rámutatni a német példával. De ha egy szót sem értesz belőle, az a te bajod. Jobban kellene tájékozódnod és érteni az összefüggéseket.
2013. aug. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
71%

13:49, ott a pont. A protekciósokat és a csókosokat érdekesmód mindig felveszik, akkor is ha segghülyék az adott munkához.


Szakmunkásból túlképzés van? Ez meg bullshit. Jobpilot meg kb. minden álláskereső portál szakmunkásokkal van tele - villanyszerelő, vízvezetékes, gázkészülékes. Van szakmájuk, a legtöbbnek megvan az X év gyakorlata is, oszt mégse kapnak munkát.

Érdekesmód a semmirevaló kamuszakmákra (menedzser, ilyen-olyan tanácsadó stb.) valahogy mindig van kereslet. Ilyen hirdetést jó ha fél év alatt kettőt láttam. A hivatásos tökvakarókra miért van ekkora kereslet???

Kamumailnak meg tök fölösleges érvelni és magyarázni. Legyen minden munkahelyen csak profi, a pályakezdők meg dögöljenek meg oszt probléma letudva :DDD

A legjobb munkaerő meg közismerten a legdrágább. Olcsó és jó munkaerő egyben kb. olyan gyakori mint a földönkívüli megszállás.

2013. aug. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom, hogy két véglet van. Aki végzett felsőoktatásban, jó esélyekkel kap iszonyat jó állásokat. Középiskolával, érettségivel már alig lehet labdába rúgni. Segédmunkásként el lehetne helyezkedni, vagy esetleg egy termelői üzembe, három műszakban, idegbajos emberek közé. Mondhatom, nagyon motiváló.

Innentől lehet gondolkozni a külföldön, ahol néha a sz.a.r.t is kipréselik az emberből, persze a magasabb fizetésért megéri végiggondolni, s vállalni a sivárságot.

2013. aug. 22. 09:08
 49/59 anonim ***** válasza:

"Én úgy gondolom, hogy két véglet van. Aki végzett felsőoktatásban, jó esélyekkel kap iszonyat jó állásokat."


Ez sem igaz. Diplomás vagyok, több, mint 20 évet tanultam, ebből 8-at felsőoktatásban, 3 szakon, hogy jó állásom és jó fizetésem legyen, most mégis itt állok munka nélkül már 1 éve. Sajnos senkinek sem vagyok a csókosa. Az tény, hogy azoknak mindig akad egy jó kis állás bármennyire is hülyék az adott területhez, meg sose tanulták, ismerőst berakták irodába jogász mellé pincér végzettséggel, nem bírta, fel akart mondani, ehelyett, inkább átrakták egy irodába felesleges 4.-nek, ott nincs szem előtt, és szinte semmit sem kell csinálnia. Mi meg küszködünk az álláskereséssel :(

2013. aug. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 A kérdező kommentje:

Tisztelt 49-es, valóban ez egy kicsit rácáfol a megállapításomra. Elég sok évnyi tanulás ez bassz..., nem lehet, hogy csak a semmiért áldoztál rá időt és energiát!

A legtöbb főiskolás ismerősöm elhelyezkedett jobb helyeken. Gépészeti területen vannak, amennyit elmondanak, igen jó a fizetés, és komoly irodai idegeskedéseken, stresszes meetingeken kívül mintha egész kellemes lenne, de ezt lehet hogy csak én képzelem így.

Egy orvos ismerősömnek megszűnt a pozíciója, s hogy ne kelljen elbocsájtani, KITALÁLTAK számára egy pozíciót! Ezen fennakadtam, végül is milyen jó lehet így! Nekem is ez kellett volna, persze én nem vagyok orvos, de csak úgy, valahogy valamit így.

Levelem végére odaírnám, hogy senki sikerére sem vagyok irigy, örülök, ha az embereknek bejönnek a számításaik, vágyaik, volt hogy nekem is bejöttek, és iszonyatosan jó érzés az, tudom, de akkor is ez a jelenlegi állapot kezd nagyon rosszá válni.

2013. aug. 22. 12:22
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!