Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem hívnak fel sehonnan,...

Miért nem hívnak fel sehonnan, ha jelentkezem egy állásra? Másfél éve nincs munkám, hiába küldözgetem összevissza önéletrajzaim.

Figyelt kérdés
Tíz munkahelyem volt már, szóval nem vagyok pályakezdő. Más is van így? Egyszerűen elegem van!!! Ezt a rohadtságot hát, hát ebből háború lesz!
2013. aug. 19. 19:58
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
Milyen állásról van szó?
2013. aug. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
90%

Miért lenne ebből háború?? Én például találtam munkát magamnak. Az ismerősöm is nemrég kapott munkát magának.

Valamit nagyon nem jól csinálsz ha gyakorlott szakmabeliként nem alkalmaznak.. Milyen szakmád van??

2013. aug. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
90%

ne össze vissza küldözgesd az önéletrajzodat, hanem egy normálisat küldözgess célzottan


kérj tanácsot egy normálisabb munkaerő-közvetítő cégtől!

2013. aug. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
61%

Mivel ekkora a munkanélküliség, a munkáltató simán megteheti hogy natív taplóságból a jelentkezők 98%-át figyelemre se méltatja, hisz "úgyis lesz más".

Az is tök jó poén hogy mindenhová profi munkaerőt várnak, azaz pályakezdő nem kell. Csak épp azt felejtik el, hogy senki nem születik mesternek, mindenki volt tanítvány.

Komolyan az ilyen csökevényeket a Dunába kéne lőni...

2013. aug. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 A kérdező kommentje:
Egy egyetemi karrierközpontban csináltattam magyar s angol nyelvűt is. Gépésztechnikusi végzettségem van, általános gépszerelői tapasztalatom van. Külföldi munkatapasztalattal is rendelkezem.
2013. aug. 19. 20:12
 6/59 A kérdező kommentje:

Inges nyakkendős színes fényképem van az önéletrajzon, s nem vagyok egy Quasimodo sem azért.

Tudom, nyafogás stb, gondolják sokan, de mégis! Csak érdekel, aki olvassa, van még ilyen tapasztalata valakinek?

Vagy tényleg ennyire számítanak, ha vannak ismerősök valahol?

2013. aug. 19. 20:16
 7/59 A kérdező kommentje:
Első kérdésére: pl hajómotor szerelő, vagy az Alstomhoz karbantartó. Ilyenekre jelentkeztem.
2013. aug. 19. 20:19
 8/59 anonim ***** válasza:
Ugye az önéletrajzban nincs mind a tíz munkahely felsorolva? Mert ha túl sok a munkahely, akkor az sem mutat jól, azt gondolják ugyanis, hogy úgyis max 1-2 év, és otthagyod őket is...
2013. aug. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 A kérdező kommentje:

Kettes: repülőgép szerelőként érettségiztem. De voltam raktáros is.

Négyes: tényleg, csomó embert kiszórnak. Régebben kevésbé válogattak a munkáltatók, úgy érzem.

Vagy mondjuk emberileg van valami, ami nem jó?


Én tényleg nem értem.

2013. aug. 19. 20:32
 10/59 A kérdező kommentje:
Nincs mind a tíz, de így is necces mivel pótlom ki az üres éveket. Annyira alakoskodás ez az állásinterjú! S milyen utálatos az, amikor odamegyek fényesített cipőben, ingben, nyakkendőben, s egy papucsos szabadidőruhás főnök emberke rágózva könyökölve kérdezget, meg leszól. Ez egy targoncás munkahelyen volt. S mondják, mondjuk péntekig hívnak, igen vagy nem, azt várhatok. Ha én mulasztok, akkor hú, maga alkalmatlan stb, ők meg akkor mik? Őnekik szabad csak úgy szóbeli szabályokat megszegni?
2013. aug. 19. 20:37
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!