Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem hívnak fel sehonnan,...

Miért nem hívnak fel sehonnan, ha jelentkezem egy állásra? Másfél éve nincs munkám, hiába küldözgetem összevissza önéletrajzaim.

Figyelt kérdés
Tíz munkahelyem volt már, szóval nem vagyok pályakezdő. Más is van így? Egyszerűen elegem van!!! Ezt a rohadtságot hát, hát ebből háború lesz!
2013. aug. 19. 19:58
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
Szintén ebben a helyzetben, csak nőként kisgyerekkel és vidéken. Lehetetlen elhelyezkedni, pedig olyan meghirdetett állásoknál próbálkozom, aminek megfelelek, de mégsem hívnak be, úgy látszik ez a kiesett 4 év elég riasztó. Sajnos protekció nincs, a legtöbb ismerős elhúzott már innen, lehet ránk is ez vár.
2013. aug. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát. Itt legalább nyugodtan le lehet írni azt, ami van, mert amúgy sok magas ego-jú ember rögtön azzal jön, hogy magad "vagy a hibás", "te tehetsz róla". Persze, csak én tudom magam kihúzni ebből a helyzetből, na de milyen drasztikus lépések árán? Akiben erősen él a vágy, az az ember akkor is megy külföldre dolgozni, ha semmi oka nem lenne rá. Na de így kényszer hatása alatt azért nem ugyanaz. Tapasztalatból mondom. Idehaza kellene maradni. Tisztelt Hölgyek, valóban jó kérdés, gyermekvállalást hogyan? Természetes igény, hogy két leendő emberben, férfiben és nőben felmerül a gondolat, hogy utódokról gondoskodjon. Szörnyű már magát a kérdést is föltenni, hogy "Megéri?"
2013. aug. 20. 14:22
 23/59 anonim ***** válasza:
Egyetértek. - a huszonéves nő. 27 vagyok. Körülbelül 33-34 éves koromban tervezem a gyereket. Ha akarom még akkor egyáltalán.. Előbb nem fogok a semmire szülni. Hatalmas probléma itt nálunk, hogy van az országban egy darab város ahol minden központosul, minden lehetôség, szolgáltatás ott van. A többi nagyobb városok felzárkóztatására lenne szükség! Ezzel kellene foglalatoskodni, nem trafikkal meg hogy hogyan tegyék tönkre több ezer ember megélhetését! Aki nem Budapesten lakik, az majdhogynem eláshatja magát napjainkban. Csak 80 kilométerre egy felnőtt bérlet ára 57 ezer forint!
2013. aug. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
56%

"Már miért lenne csökevény aki így választ.

Ha bemész egy boltba és hasonló árakon vagy kis difivel vehetsz gagyi, béna, közepesen rossz és jó TV-t is, akkor te inkább a gagyit fogod megvenni?"


Az ember rohadtul nem televízió, hogy kemény EGY darab funkciója van. A munkáltatók pedig iszonyú módon görények, először természetesen a protekcióknak meg a csókosoknak jut állás, aztán lehet az "álláskereső söpredék"-ből válogatni. Tök röhejes, hogy árufeltöltőnek vagy McDonaldsos felszolgálónak is ötvenezer diplomát írnak elő, holott semmi se indokolja. Ja és természtesen kérjen minél kevesebb fizetést, nehogymá' csődbe menjen a cég. És az a vicc, hogy pont a zsidroncmultik ilyenek, ahol aztán van pénz szarásig.


"Miért alkalmazzon a munkáltató pályakezdőt egy adott szakmában ha jelentkezik az állásra tapasztaltabb ember is?"


Tényleg, minek is? Minek járunk iskolába meg tanulunk szakmát, hisz úgyis csak kis pályakezdők leszünk, akik senkinek nem kellenek. Menjünk el segédmunkásnak lapátolni, meg rendőrnek...

Ugyebár az ostoba munkáltatónak olyan ember kell, akinek van X év szakmai tapasztalata. Viszont ha senki nem alkalmazza, akkor hogy szerezze meg az X év szakmai tapasztalatot? Szóval huszonkettes csapdája.


"Ezért találták ki a gyakornokoskodást. Amikor pályakezdőként nem kaptam munkát, több céghez bejelentkeztem gyakornoknak, vállalva, hogy gombokért vagy ingyen dolgozom."


Stimm. És miből is élsz meg addig?

2013. aug. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 A kérdező kommentje:

Isten áldja az olyan családokat, akik ilyenkor összefognak, s segítenek.

Ha nem lennének mellettem, ha nem lenne fedél a fejem fölött, meg étel, az nagyon nehéz lenne.

2013. aug. 20. 21:13
 26/59 anonim ***** válasza:

23-asnak tökéletesen igaza van. Csak Pesten van állás. Aztán meg megy itt a fikázás, hogy a magyar munkaerő nem mobil.

Egy hasonló kérdésre adott válaszom alapján állítólag egy angliai magyar kifejtette, hogy mennyire utálja a magyarokat, mert csak sírni tudunk, nem teszünk semmit.

Mert van itt munka, csak költözni, ingázni kell. Más normális országban így van ez. Igen, ez lenne valóban a normális.


Több kérdést felvet a magyar viszonyokkal kapcsolatban:

-Mennyi az útiköltség?

-Ha nem akarok ingázni, mennyi egy albérlet ára?

-Ha esetleg van ingatlanom, el tudom-e adni, mennyi idő alatt, milyen járulékos költségekkel, hogy el tudjak költözni?

-Ha kapok egy munkát az ország túlsó végében, mennyire lesz ez biztos? Megéri vállalni a kockázatot, hogy az egész családomat oda hurcolom, iskolát, óvodát váltok? Aztán lehet, hogy a cég még pár hónap múlva megszűnik, létszámleépít.

-A fenti költségek mennyire állnak arányban a fizetésekkel? Igen, tudom, külföldön ez nem gond. De nekem pl. a fizetésem 2/3-át elvenné a benzin ára, amivel az utazást fedezni tudnám. Vagy marad a tömegközlekedés, ami napi 4,5 órámat elvenné.

Megéri?


Bocs, ha eltértem a kérdéstől, de engem ez bosszant itt nagyon.

2013. aug. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:

"egy angliai magyar kifejtette, hogy mennyire utálja a magyarokat, mert csak sírni tudunk, nem teszünk semmit."


Az az angliai magyar ostobább mint hat pár rendőrcsizma. Semmi gond nincsen, nye problemá, menjen le Szabolcsba vagy Borsodba, és próbáljon munkát találni. De aztán egy hangot ne halljak, ha semmit nem talál.

És mit is kellene tennünk? Menjünk be egy minigunnal a munkáltatóhoz, hogy "alkalmazz vagy meghalsz"?


"Mert van itt munka, csak költözni, ingázni kell. Más normális országban így van ez. Igen, ez lenne valóban a normális."


Van persze, a fővárosban esetleg. Csak mert már a nagyobb megyeszékhelyeken sincs. Költözés meg ingázás...nos...kifizeted? Akkor már csomagolok is.

2013. aug. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 A kérdező kommentje:

Nem térsz el, 26-os, ez is tényező. Persze hallani a hírekben kiragadott eseteket, aki 2 órát utazik a gyárba, meg hasonlók, de szerintem ez nem a teljes igazság. Ott valami beállított dolog lehet. Sokszor belefutok olyan hirdetésekbe, ahol fontos a környékbeli lakhely. Egy volt korábbi munkaadómnak is ez volt egy fontos tényező, s később megmondta, nem tart igazán alkalmasnak a munkára, de mivel közelben lakom, felvett. Annak ellenére, hogy nem volt meg a szaktudásom targoncaszereléshez, de eléggé motivált voltam azért, merthogy van munka. Persze nem lett tartós munka tudásom hiánya miatt. Nos, a legtöbb munkavállaló azt szereti, ha a közelből járnak dolgozni.

Mondhatják, megint kifogás keresés, nyafogás, nem érdekel, ez az igazság. Jól esik leírni végre.

Külföldről meg könnyű beszólogatni. Aki kijut, azt hiszi, máris övé a világ, és talál valamit/valakit, akibe bele lehet rúgni.

Volt szerencsém egy igen jól fizető külföldi munkához pár éve, ami aztán túl nehéz volt, ezért annak is vége lett, na de az ottani magyarok hihetetlenül el voltak szállva maguktól, tapasztaltam. Égett a pofám, mikor velük egy csoportban mentünk várost nézni. Két kivétel volt köztük, akikkel tudtam szót váltani. Valószínű, emberileg sem illettem bele a csapatba.

A végére egy pozitív tapasztalatot is írnék, csakhogy legyen ilyen is: Praktiker, utólag visszatekintve a legjobb munkahelyem volt. Eladó voltam. 7 éve volt, visszasírom. Annyit sem kerestem, mint most a minimálbér, de a légkör kiváló volt. Van ilyen is. Ilyennek kell lenni a jövőben is.

Tisztelt Olvasók, akiknek van hasonló esete, saját, vagy ismerősé, kérem írja le. Ez később a jövőben hasznos lehet, tapasztalat megosztás.

2013. aug. 20. 21:41
 29/59 A kérdező kommentje:
A legtöbb ember csak simán dolgozni szeretne, ehelyett mindenféle idióta személyiség teszteket nyomnak az orra alá interjú során, nekem is volt. Mintha a sorozáson lettek volna ilyenek, de ide mi a túrónak? Egy raktári munkához egy jónak tűnő céghez minek? Szerintem az enyéméből kiolvasták, mennyire frusztrált vagyok, azóta sem hívtak...ekkora disznóságot! Nemhiába láttam három hónappal később is hírdettek, kutyát nem tudtak felvenni.
2013. aug. 20. 22:04
 30/59 anonim ***** válasza:
63%

Figyi 24-es, ez itt nem a szocializmus ahol mindenkinek kötelezően a segge alá kell dugni mindent.


A versenyszférában ténykedő munkáltatók nem azért alapítottak céget, hogy adományozzanak. Ez a versenyszféra, ez üzlet. A TV-s hasonlatom teljesen elfogadható volt.


Ha lenne pénzed, és alapítasz egy céget, hogy még több hasznot termelj, akkor te vajon csődbe vinnéd a cégedet azzal, hogy mindig tapasztalatlanokat vennél fel? Tudod egy új munkaerőt kiképezni pénzbe kerül. Miért költenél több pénzt ha ugyanannyiért vagy összességében olcsóbban kapsz bejáratott munkaerőt?


A megoldás az, hogy nem olyan szakmát kell tanulni aminek semmi értelme, vagy dunát lehet rekeszteni vele. Vagy ha mégis, akkor igyekszek a legjobb lenni, hogy versenyezni tudjak.


Az már más kérdés, hogy nincs elég cég/munkahely. Erről az állam és gazdaság tehet, nem a munkáltatók.

2013. aug. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!