Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A feleség fizetése miért...

A feleség fizetése miért kevesebb mindig mint a férjé?

Figyelt kérdés
Összes rokonomnál, haveromnál ez van. A nő fizuja fele 2/3-ad csak a férfiének. Miért?
2013. aug. 3. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom baromira nem ugyan az a munkájuk, vagy többet dolgoznak.
2013. aug. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk azért, mert 10 évvel idősebb, így 10 évvel előrébb tart a karrierje. De átszámolva, 10 évvel fiatalabban, reálértéken jobban keresek.
2013. aug. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tesóméknál ugyanannyi a fizetésük szinte.

Én többet keresek mint a párom, én egyetemet végeztem és szerencsére jó munkahelyem van, a páromnak OKJ-s végzettsége van, ő sem keres rosszul, de kevesebbet, mint én.

Szóval nem törvényszerű ez sem.

2013. aug. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sokaknál ez így alakul.

A nővérem jobban keres mint a párja. Igaz hogy nem sokkal többet a nővéremnek is csak a pótlékok meg a juttatások azok amik megnyomják a fizetését de ki is dolgozza a belét napi 12 órába mikor a párja csak 8 órázik. Csak a nővérem gyárba dolgozik és 2 naponta pihenője van de hétvégén is dolgoznia kell. A párja meg csak 1 műszakban dolgozik de többet is mint a nővérem, és keményebben.


Én csak azért keresek többet a barátnőmnél mert én 3 évvel hamarabb kezdtem el dolgozni plusz OKJ-s szakmám van meg hatalmas szerencsével bekerültem egy olyan munkahelyre ahol sok pénzt keresek de iszonyatosan sok a meló, gyakorlatilag egész nap a számítógép előtt kell üljek és rendelnem kell folyamatosan az árut, plusz az alkatrészeket meg ez mellett ha ki sem látszunk a melóból akkor szerelnem is kell, Mivel rokon számítástechnikai üzletében dolgozom és mivel már 2 van belőle így az egyiket én vezetem és rengeteg melóval jár. Pedig vannak olyan kollégák akik szintén ezzel foglalkoznak mint én csak nekik elsősorban a szerelés a dolguk meg az eladás.

2013. aug. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert még ugyanolyan munkakör, beosztás esetén a nők bérezése alacsonyabb, mint a férfiaké! Nem csak otthon, de nyugaton is így van, bár kisebb mértékben.
2013. aug. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A nők kevésbé határozottak, kevésbé hatékony tárgyalópartnerek. Vagyis rosszabbul tudnak alkudni. Nem igazán karrierista, törtető alkatúak (még jó értelemben véve sem), vagyis alacsonyabb pozícióban rekednek. Ritkán mernek fizetésemelést kérni.

Persze nem minden egyes nő külön-külön :), hanem általánosságban.

2013. aug. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A legutolsó jól mondja. Plusz még nézzünk meg egy 40-40 éves férj-feleség párost. Mondjuk egy szakmájuk van, egy munkahelyen.


A férj talán azért keres többet, mert nem ő ment el megszülni mondjuk 2 gyereket. Mivel a nő kihagyott 5 évet, ezért nyilván ennyit is vesztett tapasztalatban és ismeretekben. (De ez így van jól, ilyen a biológia. A férfiak nem tudnak szülni.)

2013. aug. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!