Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidős vagyok, de teherbe...

Próbaidős vagyok, de teherbe estem. Mit tehetnék? Elmondjam próbaidő alatt vagy hallgassak, amíg le nem telik?

Figyelt kérdés
Tudom, az ésszerű az elhallgatás lenne, mert nagyon kéne a keresetem. De az etikai oldala meg az, hogy direkt kivárom, hogy teleljen a próbaidő, ezzel a munkáltatót hozva kínos helyzetbe, hogy az új, hosszú távra tervezett kolléga 8 hónap alatt lehúzza a rolót..Mielőtt bárki ítélkezne, hogy miért váltottam munkahelyet ilyen helyzetben: a babát nem terveztük (magyarán védekezés mellett becsúszott), de az új munkahely nyilván nem indok az elvetetésére. Azután nem sokkal lettem várandós, hogy odakerültem. Volt már valaki ilyen kényes helyzetben?
2013. máj. 20. 06:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
32%
Ha valaki bejelenti véglegesités után, hogy terhes, akkor attól kezdve NEM LEHET kirúgni. Bejelenti meg akkor kell, amikortól az anya akarja a védelmet.
2013. máj. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Munka törvénykönyve:


65.(3) A munkáltató felmondással nem szüntetheti meg a munkaviszonyt


a) a várandósság tartama alatt.

A (3) bekezdés a)pontjában meghatározott körülményre a munkavállaló csak akkor HIVATKOZHAT, ha erről a munkáltatót a felmondás közlését megelőzően tájékoztatta!!!!!

2013. máj. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! Igazából a próbaidő leteltével lesz kb. 11-12 hetes a magzat, így eltitkolhatom. Szerintem ez a bejelentés arra vonatkozik, hogy azután illeti meg a védelem, magyarán, ha behívnának, közölnék, hogy nincsenek megelégedve a munkámmal, utána hiába mondanád, hogy de hát én terhes vagyok (persze nem próbaidősként). Egyébként sima irodai munka, szeretnék is dolgozni a 8. hónapig, nem is első várandósságom lenne..Ez egy kis cég, és egy kicsit tartok tőle, hogy közutálat tárgya lennék..vagy alaptalan ez a félelem?
2013. máj. 21. 05:28
 14/15 anonim ***** válasza:
Igen sok nö nem is tudja 10-12 hetesen, hogy terhes, söt van olyan ismerös, aki csak akkor kezdett gyanakodni, amikor a baba elkezdett erösebben mogozni, azaz kb a 22. héten. (szintén védekezés mellett lett terhes, és nem is gondolt erre)
2013. máj. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

12 hetesen a nők nagy része tudja, hogy terhes!

Ha kirúgnak és te bíróságra mész azzal, hogy kirúgtak és te NEM TUDTAM MÉG AKKOR, hogy terhes vagy, elég egyszerű bizonyítani ennek az ellenkezőjét, és akkor még a perköltségeket is neked kell állnod!


Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, abszolút nem te vagy a hibás, teljesen megértelek, de sajnos a jelenlegi szabályozás ilyen.

2013. máj. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!