Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidős vagyok, de teherbe...

Próbaidős vagyok, de teherbe estem. Mit tehetnék? Elmondjam próbaidő alatt vagy hallgassak, amíg le nem telik?

Figyelt kérdés
Tudom, az ésszerű az elhallgatás lenne, mert nagyon kéne a keresetem. De az etikai oldala meg az, hogy direkt kivárom, hogy teleljen a próbaidő, ezzel a munkáltatót hozva kínos helyzetbe, hogy az új, hosszú távra tervezett kolléga 8 hónap alatt lehúzza a rolót..Mielőtt bárki ítélkezne, hogy miért váltottam munkahelyet ilyen helyzetben: a babát nem terveztük (magyarán védekezés mellett becsúszott), de az új munkahely nyilván nem indok az elvetetésére. Azután nem sokkal lettem várandós, hogy odakerültem. Volt már valaki ilyen kényes helyzetben?
2013. máj. 20. 06:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%

Ha most szólsz, akkor a munkáltató téged elküld, a szülés utan nem kapsz semmi pénzt, a fönök´seg meg keres mást.


Ha nem szólsz, akkor véglegesitenek és járnak neked a juttatások. A munkáltató meg amikor megtudja, keres mást, amig kiesel, utána meg visszavesz téged.

2013. máj. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

Első tudtommal nincs igazad.

Ha a terhességet valaki direkt eltitkolja akkor azonnal felmondhatnak neki. Attól, függ mikkor véglegesítenének, mert ha bőven 12. hét után nincs az a hülye aki elhiszi, hogy nem tudtad.

De a gyerekvállalás kategóriába kérdez rá, ott jobban tudják.

2013. máj. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

"Ha a terhességet valaki direkt eltitkolja akkor azonnal felmondhatnak neki."


Ez nem a 18. század már. Senkinek semmi köze nincs a terhességedhez. A munkaadónak sincs sok köze hozzá, hiszen nem ő fizet, minden pénzt a MÁK fog adni. Neki annyi a kötelessége, ha már állományban voltál, hogy vissza kell h vegyen pár év múlva. Ha most elküld, ugyanúgy embert kell keresnie, mint pár hónap múlva, amikor elmész gyereket szülni. Itt nincs különbség. Viszont élnek a régi sztereotípiák az emberekben (lsd előző), úristen, terhes, kirúgni, ezért ne szólj. Próbálj minél többet dolgozni, 8. hó vége, attól függ utána évekig mennyi pénzt kapsz.

2013. máj. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%
Nem 18. század de ez a törvény. Az pedig, hogy nincs köze hozzá egy dolog, a védettség is csak attól a pillanattól él, hogy be van jelentve.
2013. máj. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Azért a munkaadónak sem mindegy, hogy most betanítja a kérdezőt három hónap múlva elmegy táppénzre azután meg betaníthat más. Meg orvoshoz is elég gyakran kell mennie.
2013. máj. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom milyen törvényről beszélsz, de a próbaidő végét mindenképpen várja meg. Utána sem kell elmenni táppénzre (hacsak nem vmi rakodómunkás munkakörről van szó), se pénzügyileg se mentálisan nem megérős. Ha véglegesítették, ráér bejelenteni.
2013. máj. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

A munka törvénykönyvéről, mi másról.

Az új Munka törvénykönyvkönyv szerint 2012. július 1-től a kismama köteles írásba bejelenteni a terhesség tényét (csak ezesetben él a felmondási védelem.

2013. máj. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Az új Munka törvénykönyvkönyv szerint 2012. július 1-től a kismama köteles írásba bejelenteni a terhesség tényét (csak ezesetben él a felmondási védelem."


Valamit nagyon félreértesz - ez arra vonatkozik, hogy aki terhes, az nem elég, ha SZÓBAN jelenti be, és a védelem CSAK a hivatalos bejelentéstöl érvényes.


Tehát ha felmondanak neki, akkor nem hivatkozhat arra, hogy terhes, ha ezt ELÖTTE nem közölte a munkaadóval.


A kérdésre: nem vagy köteles most bejelenteni, söt nem is vagy köteles tudni, hogy terhes vagy. Sokan vannak, akik 3 hónaposan tudják meg, elötte nem veszik észre vagy nem mennek orvoshoz emiatt.

2013. máj. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha most szólsz, kirúgnak.

Ha nem szólsz csak a véglegesítés után, kirúgnak ugyanúgy, mert kötelességet lett volna bejelenteni a terhesség tényét, így nem vonatkozik rá a védelem.

2013. máj. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

" kötelességet lett volna bejelenteni a terhesség tényét"


nincs ilyen. törvényt, rendeletet vagy bármit linkeljetek, ha van!

2013. máj. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!