Mikor mondjak fel ha nem akarok GYES után visszamenni a munkahelyemre?
Tudom a mai világban sokan örülnének ha lenne munkahelyük és én sem véletlenül hoztam meg ezt a döntést de egyszerűen nem bírnám elviselni azt a rengeteg stresszt ami a munkámmal jár. Amíg nem szültem bírtam a strapát az este 8-ig tartó munkát de egy kisgyerek mellett nem szeretném tovább folytatni ezt az életmódot. Egy biztosítási cégnél dolgozom/tam gondolom mondanom sem kell micsoda tervszámokkal áldottak meg (aki tudja mire gondolok most bólogat) és mekkora kihívás volt minden egyes nap. Na ezt nem szeretném csinálni, a párom ebben teljesen támogat és megelégedek fele annyi fizetéssel, mint eddig,csak időben érjek oda az oviba és ne a szomszédot kelljen megkérni hogy hozza el a gyereket. (Mindkét nagyszülő kb 200 km-re lakik). Szóval a kérdésre visszatérve mikor kell beadnom a felmondásomat hogy nekem a legjobb legyen? Az is lehet hogy ők is felmondanánk nekem, ki tudja mi lesz még 1,5 év múlva de szeretnék felkészülni arra hogy én lépjek először és ne küldjenek el.
Kérném a segítségeteket, amit előre is köszönök!
Köszönöm a hozzászólásokat! Az első válaszolótól kérdezném hogy végkielégítés 2 éves munkaviszony után is jár? Vagy a kollektív szerződés tartalmaz minden eshetőséget?
A második válaszoló hangnemében egy kis iróniát érzek, miért baj az másnak ha mi kibírjuk mondjuk egy évig hogy csak a párom dolgozik és én nem? Igen megengedhetjük de ezért szégyelljem magam?
Te nem vagy normális, üldözési mániád van? Én puszta jóindulatból írtam, de már bánom. Amúgy én is itthon vagyok több hónapja, és csak a férjem dolgozik, és kibírjuk. Szóval nem irigykedem. Csak az ilyen hülyék elrontják az estémet.
Én meg azt érzem ki innentől fogva a mondókádból, hogy te nem is akarsz dolgozni, csak a férjeden élősködni. :p Nagyon úgy fest a dolog.
A "ledolgozott" évekbe bele számít az az idő is, amit a gyermek ápolására otthon töltöttél fizetés nélküli szabadságon, úgy két év??? Egyébként a végkielégítés 3 év után jár.
Nem csak a végkielégítés miatt jársz jobban, ha ők mondanak fel, hanem azért is, mert ha a munkaviszony megszűnését követően elmész álláskeresési járadékra, akkor ha te mondasz fel, az ellátás csak 90 nap elteltével kezdődhet el.
Egy kis pontosítás az első válaszhoz: nem három évig gyűlik a szabid, az csak a tgyás idejére és a gyed első évére jár.
Üdv: utolsó
Drágaságom: Dolgoznék én, ha lenne munka, csak tudod pályakezdő diplomás vagyok. És nem önkéntesen lettem munkanélküli, mint amire te készülsz. Remélem sikerül jó pár évet otthon maradnod, és még jobban bedilizned.
Egyébként pszichológust ingyen is lehet találni, ajánlanám erősen, mert úgy néz ki a tünetek alapján, hogy paranoid skizofrén vagy. Aki az első hozzászólásomból ilyen következtetéseket von le, az más nem lehet. És ez öröklődhet a gyerekeidre nézve is (szerencsétlenek), úgyhogy ideje lenne diagnosztizálni, és kezelni.
Hát már ilyen hülyeségen is össze lehet veszni?
Szomorú. :-(((
A Gyedet emlegetőnek. A GYED első évére nem jár semmi, csak GYED. A GYED egészségbiztosítási pénzellátás, amit egy törvény (1997:LXXXIII. tv.) szabályoz.
A háromévesnél fiatalabb gyermek otthoni gondozása címén kért fizetés nélküli szabadság is egy fogalom, ami viszont a Munka Törvénykönyvéről szóló 1992. évi XXII. törvényben került szabályozásra.
A tgyás-sal ugyanez a helyzet.
A Munka Törvénykönve szerint szülési szabadság,ami a szülő nőt illeti meg.
A tgyás megint olyan juttatás, aminek tovább szigorú feltételei vannak.
Ezek után úgy mondhatnám, hogy a szabadság megállapításánál figyelembe kell venni a szülési szabadság időtartamát és a gyermek otthoni ápolása címén kapott fizetés, díjazás nélküli szabadság első évét.
Tudom, az okosok most kezdenek majd leanyázni, de a kérdésem az, ha nem GYED-et igényel a szülési szabadság után, hanem GYES-e, akkor mi a helyzet?
Mondok példát.
A nő szül. Jogosult a szülési szabadságra, de nem jogosult tgyás-ra. GYES-re viszont jogosult, igényli is. Ezt kapja a gyermek hároméves koráig.
A szülési szabadság lejártát követően már fizetés nélküli szabadságot kell kérnie a mnkáltatójától.
A kérdésedre áttérve. Így kevés az informácó.
Ha te mondaz fel, nincs végkielégítés. Akár a teljes felmondási időt is ledolgoztathatják veled.
Az időközben felgyülemlett szabadságod kiadását harminc napon belül meg kell kezdeniük.
Ha ők mondanak fel, akkor az lehet előnyösebb rád nézve, de miért tennék?
"Ezek után úgy mondhatnám, hogy a szabadság megállapításánál figyelembe kell venni a szülési szabadság időtartamát és a gyermek otthoni ápolása címén kapott fizetés, díjazás nélküli szabadság első évét. "
Persze, mondhatnád, de mivel tudjuk, hogy a kérdezőnek megvolt a kellő biztosításban töltött ideje, hogy jogosult legyen tgyás-ra és gyed-re, tehát valószínűleg nem szülési szabadságon és gyes-en volt/van, ezért sokkal rövidebb, ha azt mondja az ember, hogy a tgyás időszakára és a gyed első évére jár neki a szabadság.
Amúgy a lényegen nem változtat, hogy nem három évig gyűlik a szabadság, hanem másfél. Vagy ha neked ez jobban tetszik, akkor egyszer 168 napig plusz egyszer 365 v. 366 napig, évtől függően.
És még te szólod meg a veszekedőket... Kötözködni szebb dolog?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!