Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha gyes lejárta után szeretnék...

Ha gyes lejárta után szeretnék visszamenni a munkahelyemre, kötelessége visszavennie a cégnek?

Figyelt kérdés
Gyesen vagyok, nemrég beszéltem a munkaadómmal és jeleztem, hogy ennek lejártakor visszamennék (ezt már akkor is jeleztem, amikor elmentem szülni) Ő akkor még nem, de most utalt rá, hogy nem kíván visszavenni. persze nincs kedvem olyan helyen dolgozni, ahol nincs rám szükség, úgyhogy most munkát keresek, de ha lejár a gyes és még addigra sem találok munkát, akkor mégis jobb lenne az előző munkahely mint a semmi, tehát akkor vissza szeretnék oda menni. Ilyenkor milyen mit tehet meg a munkaadó és milyen kötelezettségei vannak?
2011. ápr. 1. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Törvény szerint köteles visszavenni,de egy hónap után áthelyezhet,vagy fel is mondhat.
2011. ápr. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az elsőnek, egy hónapot mindenképpen köteles foglalkoztatni téged, de utána mintha semmi nem történt volna.


Most én is megyek vissza, mától szabadságon vagyok, pár hónapig így most itthon leszek és csak utána kezdődik a tényleges munka.

2011. ápr. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia,


figyelj oda, mert sok munkáltató visszaél azzal, hogy a munkavállalók nem tájékozottak ebben a kérdésben. Ha visszamész, a következőkre kell, hogy figyelj: ki kell adnia a felgyülemlett szabadságokat - vagy ha eleve meg akarja szüntetni a munkaviszonyt, ez ki kell neked fizetnie - a tényleges munkába állás után 30 napig mindenképpen védve vagy a felmondás életbe lépése ellen (ez azt jelenti, hogy kézbesíthei a felmondást, de annak kezdő dátuma csak a 30 nap utáni lehet). Ha megszünteti a munkaviszonyt, ezt csak rendes felmondással teheti meg, és úgy, hogy kifizeti a felmondási időre járó bért (ez a szerződésed alapján gondolom 30 nap, de az ott töltöt tévek alatt ez emelkedik, 3 év után +5 nap, 5 év után +15...)az esetleges végkielégítést a munkaviszonyban töltött éveid alapján. A felmondási idő fele alatt kötelezhet munkavégzésre.

Ha további kérdésed van, írj a blogomra, és válaszolok: www.dolgozomami.blog.hu


Ági

2011. ápr. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!