Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem engedi a munkáltatóm,...

Jelissia kérdése:

Nem engedi a munkáltatóm, hogy felmondjak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Határozott szerződésem van, mely aug. 29-én jár le. Szóban már felmondtam, és beleegyeztem volna a felmondási idő letöltésébe is, mire munkáltatóm kikötötte, hogy semmi esetben sem mondhatok fel. Nem engedi, nem fogadja el a felmondást. Lehet ilyet tenni? Ki lehet kötni, hogy márpedig "nem engedlek el"?

Benne vagyok egy a munkaügyi központ által kiadott támogatásban (gondolom ettől nem szeretne elcsúszni a főnököm). Viszont egy munkaügyis ismerősöm elmondta nekem, hogy bármikor felmondhatok.

Milyen lehetőségeim lehetnek? Egyébként nagyon sok dolgot nem tart be a munkáltatóm (pl. munkaidő, nincs túlórapénz, levonások...stb.), amiben anno megegyeztünk.)

Szóval ezen ügyekben fordulok segítségért!



2012. júl. 17. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:

2012. július 1. napjáig a határozott idejű munkaviszony rendes felmondással nem volt megszüntethető.


2012. július 1. napjával hatályba lépett az új Munka törvénykönyve, melynek 67. § (2) bekezdése ezt mondja ki:

"A határozott idejű munkaviszonyának felmondását a munkavállaló köteles megindokolni. A felmondás indoka csak olyan ok lehet, amely számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné vagy körülményeire tekintettel aránytalan sérelemmel járna."

Ehhez a részhez kapcsolódó törvényi kommentár: "A törvény megtartja azt a rendelkezést, amely szerint a munkavállaló a határozatlan idejű munkaviszonyának felmondását nem köteles indokolni. Figyelemmel arra, hogy a törvény lehetővé teszi a határozott idejű munkaviszony felmondását, szükséges rendelkezni arról, hogy ebben az esetben a munkavállalót is indokolási kötelezettség terheli. A felmondás indoka csak olyan súlyos ok lehet, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné vagy a munkavállalóra aránytalan sérelemmel járna. E körbe tartozik az, ha a munkáltató működését a korábbi tényleges munkavégzési helyhez képest jelentősen megváltoztatja."


--> ennek megfelelően van lehetőséged felmondani, de csak abban az esetben, ha az megfelel a fentieknek.


Ha megfelel, akkor olyan nincs, hogy nem fogadja el a munkáltató, a felmondás ugyanis EGYOLDALÚ jognyilatkozat - épp ez különbözteti meg a közös megegyezéstől.

2012. júl. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha határozott idejű a szerződésed, akkor nem értem, milyen felmondási időről beszélsz ( az a határozatlannál van).


Mt alapján:

"67. § (2) A határozott idejű munkaviszonyának felmondását a munkavállaló köteles megindokolni. A felmondás indoka csak olyan ok lehet, amely számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné vagy körülményeire tekintettel aránytalan sérelemmel járna."


és


"84. § (2) A munkavállaló, ha a határozott tartamú munkaviszonyát szünteti meg jogellenesen, a határozott időből még hátralévő időre járó, de legfeljebb háromhavi távolléti díjnak megfelelő összeget köteles megfizetni.


(3) A munkáltató követelheti az (1) vagy (2) bekezdésben meghatározott mértéket meghaladó kárának megtérítését is. Ezek együttesen nem haladhatják meg a munkavállaló tizenkét havi távolléti díjának összegét."


Tehát kifizeted neki a 08.29-ig járó béredet, + kártérítést is követelhet tőled.


Leginkább javasolt: megállapodhattok közös megegyezéssel a munkaviszony megszüntetésében, ehhez azonban az kell, hogy a munkáltató is belemenjen.


Ha bizonyítható hogy nem "tartott be sok dolgot", ami nyilván dokumentálva van, munkaügyi bírósághoz fordulhatsz.

Illetve ez lehet tárgyalási alap a közöshöz ( ha ő elenged, "szemet hunysz" a szabálytalanságok miatt és nem pereled be).

2012. júl. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
0%
én a hejedben csak minden nap késnék,a munkát nem csinálnám rendesen és még el is jönnék hamarabb egy órával. vagy holnap már nem is mennék be dolgozni. elmész beteg szabadságra ameddig a szerződésed szól és ennyi. nem tud veled mit csinálni.
2012. júl. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó, én a "heJedben" ilyen butaságokat nem tanácsolnék.

A gatyáját is leperelhetik róla adott esetben!

2012. júl. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A határozott idejű munkaviszonyod FELMONDÁSÁT köteles vagy megindokolni. Indok csak olyan ok lehet, amely számodra a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi, vagy körülményeidre tekintettel aránytalan sérelemmel járna.

A felmondási időd: 30 nap, de legfeljebb a határozott idő lejártáig tart.


AZONNALI HATÁLYÚ FELMONDÁSNAK akkor van helye, ha a másik fél a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi. Ebben az esetben jogosult vagy (ha egyébként is járna) végkielégítésre, stb.


Ha a munkaviszonyodat JOGELLENESEN SZÜNTETED meg, akkor a határozott időből még hátralévő időre járó, de legfeljebb háromhavi távolléti díjnak megfelelő összeget köteles vagy megtéríteni a munkáltatónak. Ezen felül a munkáltató követelheti ezen mértéket meghaladó kárának a megtérítését is.

Jogellenes munkaviszony megszüntetésnek számít az is, ha a munkakörödet nem az előírt rendben adod át.

2012. júl. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tehát a felmondásod/azonnali hatályú felmondásod nem jogellenes munkaviszony megszüntetés. Maximum akkor, ha hazugságokat állítasz benne.


Tehát le kell tölteni a felmondási időt, ha a munkáltató ragaszkodik hozzá, és kész.

2012. júl. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Miféle hüjeségeket írogatsz te itt?Mi?Senki nem perel le senkiről semmit. A munkavállaló nem köteles elmenni egy munkaügyi perre.Sőt arra se kötelezhetik hogy ott maradjon (Személyi szabadság illetve szabad döntési jog korlátozásának a megsértése.) a cégnél miután SZÓBAN már jelezte hogy nem kíván tovább ott maradni.Ilyen a világon nincs.Te miről beszélsz?Akkor lép ki a cégtől amikor akar."


Te olyan fájdalmasan és szánalmasan buta vagy, hogy arra nem lehet mit mondani. Szerintem ne egy ügyvédnek magyarázd, hogy egy perben mit lehet és mit nem.

És ne írogass nekem személyes üzeneteket, nem kérek az alpári stílusodból és a borzalmasan agyatlan "okosságaidból"!

2015. máj. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!