Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik életmódot választanád?...

Melyik életmódot választanád? Neked mi számít jobban az Életben?

Figyelt kérdés

1. Elmész külföldre dolgozni a hazai fizetés 4X-ért.


+nagy eséllyel lesz saját lakásod, autód

+nem lesznek többé anyagi gondjaid

+megismersz egy másik kultúrát

+gyakorlod a nyelvet


-csak hétvégén, rossz esetben pár havonta látod csak a rokonokat/barátokat

-nem tudsz kivel találkozni, bulizni, strandra menni, stb.

-a ritka hazajárás miatt esetleg kikopnak mellőled a barátok/haverok

-látod a sok élményt facebookon amiből mind kimaradsz


2. Itthon maradsz egy magyar átlagfizetésért, aminek következtében a felsorolt pontok ellentéte lesz igaz rád.


Hogy döntenétek? Kor is!


2011. nov. 26. 15:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak nehogy azt hidd, hogy mindenkinek lesz lakása meg autója, aki kimegy külföldre doilgozni! Meg, hogy nem lesznek anyagi gondjaid! Ezt nem tudhatod. Nekem sok ismerősöm, barátom kiment és megmondom neked, így 5-6 év elteltével se veti fel őket a pénz( Vannak Angéliában, Németországban és Svájcban is barátnőim). Oké, egyesek vettek eyg használt autót, de azt itt is vettek volna már. Nem sokat sikerült gyüjteniük, mert igaz, hogy a fizetés 4szer annyi, de az árak is ugyanúgy! Aki munkás az ott se nagyon fog meggazdagodni. Ezeket a rizikókat is mérlegeld, ne csak azt, hogy kimaradsz a facebookos eseményekből. Mert a fő hangsúly nem ezen van.

És nem csak ez a két lehetőség van. Itthon nem lehet tanulni? Nem lehet jó munkahelyet szerezni? Nem a fenét! Én tanultam és sikerült! Jó állásunk van mindkettőnknek a férjemmel, ugyanarra a szakra jártunk, hasonló téren dolgozunk. Saját lakás, új autó, mindenünk megvan. Aki meg kiment mosogatni külfüldre, az még mindig mosogat reggeltől estig és nem sokat jut előre. Ezeket is át kell gondolni, külföldön sincs kolbászból a kerítés.

25/N

2011. nov. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Elsőt választottam és nem bántam meg.nem kell aggódnom a megélhetés miatt, megvan mindenünk, el tudunk menni nyaralni minden évben, barátokat meg lehet szerezni külföldön is.igaz hiányoznak a szüleim régi barátaim de senkivel nem szakadt meg a kapcsolatom azért mert külföldön élek.pedig csak évente kétszer megyekhaza.
2011. nov. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
ma 16:28 igaz van ilyen is, én is ismerek olyanokat, akik kimentek visszajöttek és úgy mond nm tartanak sehol. És tényleg ott sincs kolbászból a kerítés. Ezt is mind figyelembe kell venni!
2011. nov. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

1. opciót választottam, mert nem nagyon volt más választásom, elegem lett az otthoni viszonyokból.


A barátok megmaradnak, és itt is van belőlük akik régebben kint élnek, haza meg 1.5 óra az út repülővel, és nem sokkal drágább mint egy nagyobb távolságot megtenni otthon Intercityvel.

Azt is tudom kb hogy mennyit kell kint maradnunk hogy elérjük azokat a célokat amiket elterveztünk, bár amilyen híreket hallani otthonról lehet hogy maradunk.

2011. nov. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Az 1.-t és arra is gyúrok, hogy a gyermekemmel együtt legyen lehetőségünk, induló tőkénk innen kimenni és vissza sem jönni. Lehet, hogy nincs kolbászból a kerítés, de itthon még kerítés sincs, ez a véleményem. 29N
2011. nov. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

1. Az itthon nyomorgás nem pálya. Nyilván nem mosogatni kell kimenni, hanem egy jó szakmával, akkor simán meg lehet valósítani mindent.

Egy csomó barátom már most kinn van, mégsem szakadt meg a kapcsolatunk. És inkább én vagyok irigy, ahogy látom a képeket a londoni meg new yorki bulikról :)

2011. nov. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Az igaz, hogy nincs kolbászból a kerítés, mert mindenhol meg kell dolgozni a pénzért, csak az nem mindegy, hogy mennyiért. Mert az is igaz, hogy nyugaton magasabbak az árak, de messze nem annyival, mint amennyivel a fizetések magasabbak a magyarnál. És igen, külföldön az lesz sikeres, akinek van magas fokú nyelvtudása, jó és piacképes végzettsége. Mert mosogatni meg takarítani is ki lehet jönni bármelyik országba, de azt a fajta munkát nem lehet sokáig bírni. Főleg nem annyi ideig, amíg egy ház összejöjjön belőle. Én már 6 éve élek külföldön, van egy piacképes végzettségem, jó munkahelyem és nagyon jól keresek. Évente 2 alkalommal telik nyaralásra, van egy felső-középkategóriás újonnan vásárolt autóm, megtakarításom, van menyasszonyom, mindenem megvan ami kell. Hazamenni, már több, mint valószínű, hogy nem fogok. De miért is tenném? Menjek haza a pesszimizmus, egymásra mutogatás, széthúzás hazájába?
2011. nov. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!