Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik életmódot választanád?...

Melyik életmódot választanád? Neked mi számít jobban az Életben?

Figyelt kérdés

1. Elmész külföldre dolgozni a hazai fizetés 4X-ért.


+nagy eséllyel lesz saját lakásod, autód

+nem lesznek többé anyagi gondjaid

+megismersz egy másik kultúrát

+gyakorlod a nyelvet


-csak hétvégén, rossz esetben pár havonta látod csak a rokonokat/barátokat

-nem tudsz kivel találkozni, bulizni, strandra menni, stb.

-a ritka hazajárás miatt esetleg kikopnak mellőled a barátok/haverok

-látod a sok élményt facebookon amiből mind kimaradsz


2. Itthon maradsz egy magyar átlagfizetésért, aminek következtében a felsorolt pontok ellentéte lesz igaz rád.


Hogy döntenétek? Kor is!


2011. nov. 26. 15:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp az elsőt választanám, csak gyáva vagyok hozzá.


Mondjuk nekem nem pozitívum a másik kultúra (nem érdekel), sem a nyelvgyakorlás (szintén nem érdekel), viszont a negatívumokból is csak a rokonokkal (csak szülők a többivel így is évente 3-4 alkalommal találkozom) történő ritka találkozás érintene meg.


31/f

2011. nov. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
aha. es kesobb amikor lakas kocsi stb nelkul nyomorogsz otthon, akkor majd vigaszt nyujt az, h elmesz a haverokkal bulizni egyszer egyszer. ne legyel gyik, ha van lehetoseged, huzzal kifele azonnal. amikor hazalatogatsz, tok jo lesz kiruccanni a cimbikkel, meglatod. plusz emellett eletre szolo tapasztalatot kapsz. arrol nem is beszelve, h kinnt is lesznek barataid. ha nem birod hosszutavon, meg akkor is hazamehetsz majd.
2011. nov. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 zkriszti3 válasza:
100%
Ha nem lenne családom ,vagy férfi lennék bármikor.Nem köt ide semmi nem érdekelne,hogy haza tudok-e jönni és nem maradnék ki semmiből. Akár holnap indulhatnék. 41 /N
2011. nov. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

"-nem tudsz kivel találkozni, bulizni, strandra menni, stb."


Miért? Lakatlan szigetre készülsz sziget őrnek?

2011. nov. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%
Egyértelmű. Az első opció. Barátokat kint is szerezhetsz. Ha az itthoni barátok valóban igaz barátok, akkor meg is maradnak annak, nem esik szét a kapcsolat velük a táv ellenére. A családdal lehet tartani a kapcsolatot interneten is, haza is jöhetsz időközönként stb.
2011. nov. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön is lehet bulizni, szórakozni, haverok ott is lesznek. Sőt, ott lesz is miből bulizni, vagy strandra menni...


Nem kérdés, hogy az első megoldás a jó választás.

2011. nov. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

1.


Én már külföldön élek egy ideje, család, barátok nem hiányoznak, és elárulom nagyobb szociális életet élek itt mint Pesten éltem. Mondjuk nem vagyok az a nagy barátkozós, az sem érdekelne ha egy barátom se lenne. De attól még nem értem miért maradnék ki bármiből, Bp-n aztán tényleg annyi élményben lehet része az embernek... Vagy legalábbis itt sokkal több program van ami érdekel, tehát erről ennyit, az égvilágon semmiből nem maradok ki, épp hogy itt tudok jobban az igényeim szerint kikapcsolódni. 20n

2011. nov. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

1. Es meg is tettem. Csak az anyukam hianyzik,de o veszettul. Meg csak egyetemista vagyok, de nem lesz gond a munkabaallas, azt mar most latom. Mondjuk nekem itthon egy baratom se volt, rokonokkal se tartottam a kapcsolatot, bar erdekes mod mostansag keresnek a volt osztalytarsak facebookon,anno meg utaltak.


22L

2011. nov. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
ma 16:14: 16.15.os vagyok, es szinten ugyanilyen latom! Otthon "unatkoztam", itt meg mindig van mit csinalnom.
2011. nov. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Az első, és amit negatívumként írtál azt nem érezném annak! Fb meg nincs is. Azok, akik jó barátok akkor is megmaradnak, ha nem akkor nem voltak azok! Ha fiatalabb lennék és nm gyáva, nm lenne Párom simán kimennék.
2011. nov. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!