Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha munkanélküli lennél,...

Ha munkanélküli lennél, meddig mennél el a "piszkos munka"-vállalásban?

Figyelt kérdés

Most speciel olyanokra gondolok, akiknek pl diplomájuk van, de az manapság annyit ér, hogy a fenekét kitörölheti vele... :S

Mi az amit még elvállalnál, és mi az amit már bármi történjék is, biztos, hogy nem?

Én pl. inkább csöveznék, mint hogy kukásautó legyek... (Persze maga az autó nem lehetnék, na de értitek :D)


2011. szept. 17. 16:05
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
100%

Én diplomával és 2 nyelvvizsgával elmentem "recepciósnak", de a vége az lett hogy takarító lettem, a pultban pedig a tulaj üldögélt.

Viszont hamar ki is rakott és felvett egy OKJ-s (!) takarítót. Jó, én tényleg nem tanultam a tapadó/nem tapadó szennyeződések eltávolítását, de ha külföldi vendég jön akkor marad a mutogatás, mert csak magyarul tudnak.


Ezután egy ideig kínai étteremben dolgoztam mint mindenes, kiszolgáltam, takarítottam, krumplit pucoltam, széket hordtam, vásároltam, személyes ügyet intéztem.

Leépítés miatt elküldtek, valószínűleg hamarosan lehúzzák a rolót. Viszont ez nagyon durva volt, rendesen kihasználják az embert, amíg ők a napernyő alatt cseverésznek azt is elvárják, h a cigijüket meggyújtsd, miközben 10 tálcával rohansz.


Most a Zepteresek találtak meg újra, de szerintem takarítóként biztosabb keresetem lenne mint ott, és még a wc-t sikálva is jobban érezném magam, mint szegény nyugdíjasokat százezrekkel lehúzni.


A titkárnő + bevállalással hirdetéseket elmentegetem, oda csak-csak felvennének, de nem sok gusztusom lenne hozzá :S

Meg ha már szexmunka akkor már inkább elmegyek 10x annyiért "masszírozni" és akkor még ügyintéznem sem kell meg elég a kézi-szájmunka.

2011. szept. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim válasza:
100%

Én 2 diplomával és csak minimális szakmai gyakorlattal nem kellek sehova...már-már úgy érzem, valamiféle feketelistán vagyok, mintha a Profession azt is megüzenné a munáltatóknak, hogy a pályázó hány helyre adja be az önéletrajzát.


Most egy ismerősöm cégénél vagyok irodában, de sajnos itt totál leépülök szellemileg, és félig már a csőd szélén áll a cég (nem miattam :p). De ez nem "igazi" munkahely...

Minden álmom, hogy elkerüljek egy multihoz, ahol tanulhatok és begyakorolhatom azt, amiért oly keményen megküzdöttem. Szinte csakmolyan hirdetésekre adom be, amire tökéletesen megfelelek, még az előnyöknek is, és mégsem. Na ez m i é r t van???

2011. szept. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
100%
Normális helyre csak csókost ,havert , és ágyasjelöltet vesznek fel.Lényegtelen a végzettség ,de jó ha diplomás 30év alatti ,10év tapasztalattal :D
2011. szept. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
100%
A prostitúción és az olyan betegápoláson, ahol felnőtteket kell pelenkázni is akár, bármit, ami 8-16-ig tartó munkaidőben van. Ja és egyedülálló anyaként vagyok diplomás munkanélküli
2011. szept. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
73%
Mármint azon a 2-ön kívül. Az a szó lemaradt.
2011. szept. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%

2 gyermekem van,így bármilyen melót elvállalnék,csak h enni tudjak nekik adni.

Ha beteg lenne a gyermekem,és kellene az orvosi kezelésére,akkor pedig a végletekig.

2011. szept. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
100%
Én most készülök elmenni mezőgazdasági munkára valami üzembe két dipivel.
2011. szept. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%

Nekem több olyan ismerősöm is van, aki diplomás, különböző korúak, mindnek van állása és könnyen találtak.Szóval, szerintem a diplomásokat nem kell félteni.A szakmunkás viszont nem kell.Nekem három szakmám van, három munkahelyen dolgoztam eddig, de egyik sem saját szakmámban volt.

Voltam takarító, eladó, dajka.Egyik helyen sem becsülik az embert , a magasabb végzettségűeknek viszont látványosan nyalják...

A takarítás megalázó és nehéz fizikailag, a bolti munka meg hosszabb a nyolc óránál, viszont a túlórát NEM fizetik ki.És a szombat is odavan!Egy családos embernek ez nem a legideálisabb.

Nem végeznék megalázó munkát például utcaseprést semmi pénzért, gyermekemre tekintettel.Alja munkát jó pénzért vállalnék (szex kizárva), de csak olyan munkakörben, ahol kevesen látnak....

2011. szept. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%

Én most csinálom a második diplomámat, imádom a szakterületemet, az a hobbim, és nagyon örülnék, ha továbbra is ezzel foglalkozhatnék.

De ha mégsem jönne össze, akkor más melót is elvállalnék, feltéve ha bírnám fizikailag, és nem erkölcstelen.

Ha nagyon szorult helyzet lenne( beteg gyerek...stb), akkor nem lennének ilyen korlátok, de szerintem ez majdnem minden embernél így van.


A fizikai munkák lenézését nem értem. Ha például én az egyik egyetemi professzoromat meglátnám utcát söpörni, takarítani, kaszálni , netán mosógépet szerelni, még büszke is lennék rá: Lám, milyen sokoldalú. Sem a szellemi, sem a fizikai munka nem okoz gondot neki.

2011. szept. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%
Én meg pont azt látom, hogy a szakmukik kellenek a diplomás gyerekeket meg beteszik utcát söpörni.
2011. szept. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!