Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha munkanélküli lennél,...

Ha munkanélküli lennél, meddig mennél el a "piszkos munka"-vállalásban?

Figyelt kérdés

Most speciel olyanokra gondolok, akiknek pl diplomájuk van, de az manapság annyit ér, hogy a fenekét kitörölheti vele... :S

Mi az amit még elvállalnál, és mi az amit már bármi történjék is, biztos, hogy nem?

Én pl. inkább csöveznék, mint hogy kukásautó legyek... (Persze maga az autó nem lehetnék, na de értitek :D)


2011. szept. 17. 16:05
1 2 3 4 5
 11/44 anonim válasza:
97%
Első vagyok: élelmiszermérnök a barátom, mindenféle sz-r melót végzett már. És a legdurvább, hogy tényleg keres. Többszáz helyre beadott önéletrajzot, pár interjú, állás egy sem. Külföldre nem akar menni, aztán majd meglátjuk...
2011. szept. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos 50év felett még utcaseprőnek sem vesznek fel meg szalagmelósnak ,kukásnak sem :( Hiába a többszáz önéletrajz küldözgetése.
2011. szept. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
100%
16.19-es vagyok.A családom alatt anyukámat és öcsémet értem.Anyunak van munkahelye de minimálbért keres,öcsém pedig iskolába jár.Úgy,hogy a fizetésem háromnegyedét hazaadom még meg is élünk valahogy,de mikor munkanélküli voltam,szinte csak anyu fizetése maradt.A lakásunk fenntartása(közös költség,vízdíj,egyebek)40 ezer forint/hónap.És akkor még egyél is valamit.Nincsenek nagy igényeink,anyu mindig is kicsiből élt,mert egyedül nevelt minket.Nem volt túl rózsás helyzet.Remélem soha többé nem kerülök ilyen helyzetbe,minden erőmmel azon vagyok,hogy ezt a munkámat megtartsam.
2011. szept. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
84%

Miért néztek le bizonyos munkákat?-kukás, boncmester,ápoló,takarító?-belegondoltatok már,hogy mi lenne nélkülük!!!!

Végzősnek üzenem, hogy sok sikert,és ne add fel akkor sem, ha nem sikerül elsőre.Nekem is van diplomám, csendben meglapul a fiók mélyén,még nem mentem vele semmire, mindenhol azt mondták, gyakorlat nélkül nem kellek.Köszi...

2011. szept. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
82%
Munkanélküli vagyok, pénzügyi, közgazdasági végzettséggel, igaz, középfokú. Ami munkát nem vállalnék el az az, amit fizikailag nem bírnék, vagy olyat, ahol tartósan, folyamatosan távol kell lennem a családomtól, a férjemtől, vagy ha úgy dolgoznánk, hogy naponta csak egy-két órát tudnánk találkozni. Ezen kívül bármit, bármilyen "piszkos". Ha lesz gyerekünk és még mindig nem találnék esetleg munkát a környéken, később biztos még a fenti feltételeimet is feladom.
2011. szept. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
100%

Még egyetemistaként dolgoztam kukásautón (nem pakolva,hanem vezetve),nem tudom mi a baj vele.

Most mérnökként dolgozom.

De ha oda kerülne a sor,simán beállnék kukáskocsira,még protekcióm is lenne,szerettek amikor ott dolgoztam :)


24/N

igen,nő vagyok...

2011. szept. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
100%

16:30

Nem adom fel...tudom, hogy nehéz lesz. Ez van. A legjobb az lenne, ha 25 éves lennék 10 év tapasztalattal...:-S persze...

Kezdetben jó lesz egy végzettségemhez közel álló meló is, aztán hátha könnyebb lesz váltani, ebben reménykedek...

nem nézek én le egyetlen munkást sem, csak valahogy nem tudom elképzelni, hogy takarítsak pl. ha már annyit tanultam.

De még az is lehet az lesz belőle:-S ki tudja? Azt kell csinálni amit megfizetnek...:(

2011. szept. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
89%

Én meg mindenáron boncmester szeretnék lenni:D!


Pl. nincs diplomám, de ugyanolyan ember vagyok, sőt néhánynál sokkalta jobb.

Eladó nem lennék. Utcaseprő inkább. Amilyen munklehetőséget kapnék, elmennék. Havat is lapátolnék, igaz, idénymunka.

2011. szept. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
44%
Erről az a véleményem, akinek jó diplomája van, adott esetben nem volt rest tanulni sem, és valami pluszt is fel tud mutatni, kizártnak tartom, hogy ne találjon állást, persze egy városhoz ragaszkodni luxus, én előbb költöztem, mint hogy ne a "szakmámban" helyezkedjek el.
2011. szept. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim válasza:
100%
Engem anyáék tartottak el, utána dolgozni kezdtem a szakmámban, majd férj, gyerek. Most nem akarnak visszavenni dolgozni és azt mondom a legaljáig elmennék. Tény, marhára szégyellném magam (és röhögnék magamon) ha mondjuk embernagyságú rózsaszín malacnak kellene beöltözni de megtenném. Persze tudom, a munka nem szégyen de basszus azért...nem ezért tanultam.
2011. szept. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!