Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehetek tűzoltó? (lány)

Hogy lehetek tűzoltó? (lány)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A helyzet az,hogy már kiskorom óta meg vagyok őrülve mindenért,ami tűzoltósággal kapcsolatos.Lehet azért,mert apu tűzoltó volt(3 éve meghalt autóbalesetben).Sokat jártam vele/velük tűzoltófesztiválra,gyakorlatra.Imádom,ha meghallom a szirénát...:):)

Akár bevállaltam volna,hogy tűzoltó legyek,de anyu nem engedi,meg azért nem igazán csajos dolog.De szeretnék a tűzoltóságon dolgozni,csak nem tudom,hogy milyen lehetőségeim lennének.

Tudtok nekem segíteni?

Előre is köszönöm!19/L


2011. ápr. 19. 19:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Adminisztrációs munka, iroda, titkárság, stb. Egy tűzoltóságon is vannak irodák, ahol dolgozhatsz mint titkárnő vagy bármi, de nem lesz különb semmivel mintha máshol dolgoznál.
2011. ápr. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
sehogy. bocs
2011. ápr. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%

Szia, Kiss Tibor vagyok 1992 óta vagyok tűzoltó.Válaszolva a kérdésedre: vonulós tűzoltó , a jelenlegi jogszabályok alapján, ma Magyarországon nem lehet nő.Viszont választhatod, felsőfokú végzettséggel, a tűzmegelőzés területét, tűzvizsgálói szakmát.Jelenleg ezen a területen dolgozhatnak nők is. Ez hivatásos jogviszonnyal és tiszti ranggal jár.Persze szükséges hozzá, felsőfokú szakmai képzettség.Én a székesfehérvári parancsnokságon dolgozom, ott van egy hölgy aki tűzmegelőzős beosztásban dolgozik, hadnagyi rangban.Ha még van kérdésed a : tibor.fireman@gmail.com e-mail cmre írd meg kérlek.


Üdv: Tibi

2011. ápr. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok zöld kezecskét a tűzoltó válaszolónak!!!!!!!
2011. ápr. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

idáig 3 laktanyában voltam 1 csaj se dolgozott ott.


még a takaritást is a férfi tűzoltók csinálják, a papírmunkát is ők írják meg.

2011. ápr. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

3 évfolyammal elöttem járt egy csaj szakmunkásiskolába.

(jó rég volt már...)

és autószerelőnek tanult. az se csajos, de ő vállasztotta.

2011. ápr. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves Tibor,nagyon köszönöm!

És bizony,sok-sok zöld kezecske Tibornak!

2011. ápr. 19. 19:35
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez amúgy miért nem diszkrimináció? Hogyan lehet ilyen a jogszabályokban?
2011. ápr. 20. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%

Egy nőnek alapvetően gyengébb fizikuma van alapból mint egy férfinak, és gondolom, te se örülnél, hogyha sérülten feküdnél egy égő házban, a tűzoltó kolléganő meg azt mondaná, hogy jaj, hát én nem bírom magát kicipelni innen, várjon, hívok erősítést :P

Nemcsak tűzoltóságnál van ilyen, más nehéz fizikai munkaköröknél is meg van határozva, hogy például maximum mennyi súlyt emelhet egy nő és mennyit egy férfi. Ez meg egy olyan munkakör, amelyben túl nagy kockázatot jelentene ez, az átlagosan kisebb fájdalomtűrés, és a többi. Akkor is, ha egyeseknél ez nem állna fenn, de úgy általában az emberek élete fontosabb.

2011. ápr. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!