Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet, hogy az egyik előző...

Lehet, hogy az egyik előző munkahelyemről történt kirúgásom miatt nem találok új állást multinál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2016 óta dolgoztam az egyik IT multinál. 2020-ban kirúgtak, mivel hőzöngtem a kötelező maszkviselés miatt, meg a facebookon elég radikális lezárás-ellenes hangnemet ütöttem meg. Utána egy kis családi IT vállalkozásban helyezkedtem el. Utóbbi fél évben próbáltam visszatérni a multik világába, mert a havi nettó 280-as fizetésből nem mindig jövök ki. Ráadásul a főnököm csak nettó 20 ezret tud emelni idénre. Hiába jutottam el a 2. meg 3. körig az interjúkon, sehova sem vettek fel. Egyik helyen a 3. körben közölte velem a HR-es, hogy komoly megbízhatósági problémák merültek fel velem kapcsolatban. (aham egy huszon-eleje kiscsaj majd ezt biztosan tudja....) Lehet, hogy a referenciáknál nem kéne megemlíteni azt a helyet, ahonnan kirúgtak?



jan. 3. 08:10
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
81%
20-as annyiban kiegészítenélek, hogy a jogban is jártasnak kell lennie a HR-esnek, illetve megfelelően eljárni konfliktusok esetén. Valóban nagyon összetett munka.
jan. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
86%

Jó fura azt olvasni, embereket tömegével bocsátanak el mostanában(pl. mint most az autóiparban), erre valakit ezért kirúgnak mert pár egyszerű szabályt(maszkviselés) nem tud betartani, javaslom tanulj ezekből, ha alkalmazott vagy akkor alkalmazkodnod kell, ha CEO leszel valahol, na akkor majd diktálhatod a szabályokat. Mondok pár kötelező dolgot az álláskeresésekkel kapcsolatban.

1. Sose mond el hogy kirúgtak x helyről, ha meg kell magyarázni a váltás okát akkor bedobsz valami sablon szöveget(kevés kihívás, új területen akartad kipróbálni magad stb...mind1 mit csak ne azt mond hogy kirúgtak és a volt munkatársaidat/főnöködet/munkahelyedet se szidjad).

2. Szerinted a HR-nek van arra ideje, hogy a különböző jelentkezők után nyomozzanak a volt munkahelyükön? Nekem a párom egy nagy multinál dolgozik, egy komplett HR osztály áll a rendelkezésükre, de még nekik sincs idejük kvázi lecsekkolni ezeket. A tb könyvet meg engedjük el, "elveszti" az illető és igényel újat.

3. Lehetőleg pár hónapos munkaviszonyokat ne írj bele az önéletrajzodba, erre minden HR-es felkapja a fejét, tökmind1 mi az indok, ez mindig csípi az orrukat.

jan. 5. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!